Pompa paliwa

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Pompa paliwa

Postprzez silspaw » 23 paź 2010, o 14:31

Witam. Nowa pompa paliwa raz działa a raz nie :cry: (chodzi o buczenie w pozycji zapłon).Podejrzewam , że to wina natury elektrycznej. Od czego zacząć oraz czego i gdzie szukać?? Pozdro
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Pompa paliwa

 

Postprzez Goral1985 » 23 paź 2010, o 17:25

na poczatku przekaznik pompy paliwa :!:
Avatar użytkownika
Goral1985
Badacz tematu
 
Posty: 300
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez silspaw » 23 paź 2010, o 18:49

Chodzi o przekaźnik na dole po lewej-Pompa paliwa i świece żarowe ??- Wymieniłem go i dupa :-D
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Postprzez marcinkoz2910 » 25 paź 2010, o 18:05

pompa do wymiany

[ Dodano: 2010-10-25, 18:06 ]
weź miernik i wepnij się w bagażniku do kostki zasilającej pompę jak za każdym razem będziesz tam miał napięcie po przekręcaniu zapłonu to pompka do wymiany na 2000%

bajo :padam:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez silspaw » 26 paź 2010, o 16:30

Nie rozumiem pojęcia za każdym razem, przecież po każdorazowym przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon pompka powinna buczeć przez ok 2 sekundy i przez te dwie sekundy powinno pojawić się napięcie, czy tak?
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Postprzez marcinkoz2910 » 27 paź 2010, o 16:44

silspaw napisał(a):Nie rozumiem pojęcia za każdym razem, przecież po każdorazowym przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon pompka powinna buczeć przez ok 2 sekundy i przez te dwie sekundy powinno pojawić się napięcie, czy tak?


no brawo, dokładnie tak jak piszesz za każdym razem co przekręcisz zapłon to powinno ta się pojawić napięcie na około 2 sekundy po czym na zniknąć, proste... prawda? :)

jeśli tak się będzie działo to wymieniasz pompę

a jeśli będzie coś przerywało lub będzie brak napięcia to usterek może być kilka: kostka stacyjki, przekaźnik NR12, uszkodzenie okablowania, brak masy.....

chyba dość dobrze wytłumaczyłem jak chcesz to użyj jeszcze opcji SZUKAJ i tam w nie jednym temacie też już dawno temu o tym pisałem a jak nie ja to inni koledzy też
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez silspaw » 27 paź 2010, o 20:12

Jak już pisałem przekaźnik numer 12 wymieniony i nic, sprawdzałem dziś napięcie na wpince pompy i też nic, co do pompy to ma 3 dni i raczej mało prawdopodobne zeby była walnięta. Chciałem jeszcze sprawdzić masę ale nie wiem do którego punktu masowego jest ona podpięta i gdzie szukać tego punktu. Bo co do kostki stacyjki to tylko wymiana zostaje ??

[ Dodano: 2010-10-31, 17:18 ]
marcinkoz2910 napisał(a):jak dochodzi napięcie do pompy paliwowej gdy kręcisz silnikiem to znak że masz padniętą pompkę i tyle

Bo jak włączysz zapłon to tylko na chwilkę pojawia się napięcie i potem znika gdy pompa narobi ciśnienie więc tego tak łatwo sam nie sprawdzisz

najlepiej niech ktoś kręci silnikiem a ty popatrz czy masz napięcie na pompce paliwa jak będzie to pompka do wymiany a jak nie to lecisz i szukasz usterki na przewodzie, przekaźniku nr12 lub bezpieczniku


Heh u mnie napięcie podczas zapłonu jest cały czas ; sprawdzałem próbówką we wtyczce. Chyba to jednak wina elektryki a nie samej pompki??

Walnietą mam centralkę- to wylukałem dzisiaj, jak po odpaleniu ruszam wpinką przełącznika benzyna/gaz to centralka robi sie jak przekaźnik strzela i auto sie zadusza. Ale jak już się zadusi na gazie to i [pompka na zapłonie się nie odzywa :-| O co w tym wszystkim chodzi

Pompka ma zaledwie tydzień i niemożliwe chyba żeby sie zechlała
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości