Pompa paliwa c.d.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Pompa paliwa c.d.

Postprzez silspaw » 2 lis 2010, o 16:34

[ Dodano: 2010-10-31, 17:18 ]
marcinkoz2910 napisał/a:
jak dochodzi napięcie do pompy paliwowej gdy kręcisz silnikiem to znak że masz padniętą pompkę i tyle

Bo jak włączysz zapłon to tylko na chwilkę pojawia się napięcie i potem znika gdy pompa narobi ciśnienie więc tego tak łatwo sam nie sprawdzisz

najlepiej niech ktoś kręci silnikiem a ty popatrz czy masz napięcie na pompce paliwa jak będzie to pompka do wymiany a jak nie to lecisz i szukasz usterki na przewodzie, przekaźniku nr12 lub bezpieczniku


Dlaczego nie powinno być napięcia podczas rozruchu na pompie??
U mnie pojawia się ono w czasie kręcenia silnikiem(nie wiem jeszcze czy to dobrze czy nie), lecz po kilku minutach pompka przestaje działać mimo że do samego końca jest na niej napięcie. Po odstaniu swego około pół dnia pompka znów działa i tak w kółko
Pompka którą mam obecnie to nowa pompka -ma ok tygodnia-stara pompka też się tak wyłącza. Czy to napewno wina pompki?? Dlaczego na samej wtyczce podczas rozruchu też jest cały czas napięcie??
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Pompa paliwa c.d.

 

Postprzez Ryjek » 2 lis 2010, o 19:35

hmmm no a probowales przekaznik wymienic?
Avatar użytkownika
Ryjek
Badacz tematu
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 wrz 2009, o 20:27
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez pablomed » 2 lis 2010, o 20:18

ma być napięcie podczas rozruchu. Na dobrych kabelkach przy pompce sprawdzasz napięcie? Chodzi o żółtoczerwony i brązowy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez silspaw » 2 lis 2010, o 20:34

kostka była wymieniana na używkę, może spróbuje kupić nową i wymienić, bo koszt niewielki,napięcie sprawdzałem bezposrednio na pinach pompy jak i we wtyczce na tych kolorach co napisałes

[ Dodano: 2010-11-02, 19:35 ]
więc jeszcze raz prośba o potwierdzenie Pablo, napięcie ma być cały czas podczas rozruchu ??
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Postprzez pablomed » 3 lis 2010, o 08:30

na bank. Jest typowo, czyli na sekundę po włączeniu zapłonu pompa się włącza i potem wyłącza, przy uruchomieniu rozrusznika włącza się ponownie. Ale masz jakiś dziwny ten problem bo jak to jest że dobra pompa dostaje napięcie i nie chodzi? Być może z powodu niekontaktu np na przekaźniku albo na wtyczkach wiązki przy skrzynce to napięcie jest jak pompę odłączysz, ale po obciążeniu przez pompę zanika np wskutek przegrzania zepsutego przekaźnika czy uszkodzonych wsuwek we wtyczce wiązki. To możesz na próbe podpiąć pompę na krótko, np niedaleko w wiązce pompki centrala znajdziesz plus po zapłonie oraz masę, albo podmienić jeszcze ten przekaźnik na próbę pozycja R12

Pozostaje jeszcze opcja że trafiłeś na pompę bubel jesli kupiłeś najtańszą z allegro, ja co prawda mam 3 lata taką od P Natalii ale trafiają się kichy.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez silspaw » 3 lis 2010, o 15:46

Też mam pompkę od pani Natalii :-P , Spróbuje jeszcze z przekaźnikiem, a jak nie to z + z pompki centralnego. Napiszę potem jaki był tego efekt
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości