Podgrzewanie Lusterek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Podgrzewanie Lusterek

Postprzez qqlukipp » 12 lis 2016, o 03:05

Witam mam podgrzewane lusterka w aucie tylko to jest podpięte pod grzanie tylnej szyby nie wiem czy ktoś już to próbował czy nie żeby podpiąć oddzielnie pod inny wyłącznik grzanie lusterek a szybę zostawić tak jak jest może ktoś ma jakiś schemat instalacji albo wie co i jak był bym wdzięczny. Pozdrawiam.
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Podgrzewanie Lusterek

 

Re: Podgrzewanie Lusterek

Postprzez adams » 13 lis 2016, o 01:38

Schematu nie mam, ale ja to bym pobiegł po drodze dokąd przewód idzie od lusterka. Odciąć przewody poszczególnych lusterek od być może przekaźnika? i dać pod osobny przekaźnik. Do tego sterowanie pod jakiś elegancki wyłącznik (osobiście polecałbym drugi od podgrzewanych szyb żeby ładnie się w desce komponował). Robota na jakieś pół godziny do godziny a koszt z wyłącznikiem nie powinien Ci przekroczyć 15zł :)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podgrzewanie Lusterek

Postprzez qqlukipp » 13 lis 2016, o 17:54

Tak trzeba będzie zrobić jutro może podjadę na szrot i wyciągnę wyłącznik z kostką od podgrzewania i jeden będzie do szyby tylnej drugi do lusterek :)
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podgrzewanie Lusterek

Postprzez adams » 14 lis 2016, o 01:01

Polecam ! u mnie to wyglądało tak, z tym ,że u mnie ten drugi był od automatycznego zamykania drzwi po odpaleniu auta :)
<
100_1519.JPG
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podgrzewanie Lusterek

Postprzez qqlukipp » 14 lis 2016, o 16:35

A kable ciągłeś od lusterek ?? czy znalazłeś wiązkę kabli ??
Hmm kiedyś zastanawiałem się czy można wogule zrobić tak żeby auto zamykało się po przekroczeniu np 20 km\h ??
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Podgrzewanie Lusterek

Postprzez adams » 14 lis 2016, o 23:47

qqlukipp napisał(a):A kable ciągłeś od lusterek ?? czy znalazłeś wiązkę kabli ??

domyślam się, że to pytanie nie było do mnie :) Bo ja miałem manualne lusterka bez podgrzewania no nie :P

qqlukipp napisał(a):Hmm kiedyś zastanawiałem się czy można wogule zrobić tak żeby auto zamykało się po przekroczeniu np 20 km\h ??

Też o tym myślałem, ale trzeba by wykombinować jakiś układ, który będzie odczytywał sygnał Gamma? <- dobrze pamiętam? z prędkościomierza. Ja zrobiłem tak, że jak odpaliłem auto to zamykały się drzwi a jak gasiłem to się otwierały. To tak działało gdy był wciśnięty (z tego co pamiętam ten bliżej przełącznika od gazu) ten drugi przycisk od ogrzewania szyby. Gdy ktoś chciał wyjść z auta trzeba było wyłączyć guzik bo inaczej nie otworzyłeś drzwi przy uruchomionym silniku. To rozwiązanie miało jeden minus, bo gdyby się auto przykrztusiło np to drzwi się mogły zatrzasnąć. Ale miałem na to patent (fakt, że nie użyłem go ani razu) i można było przy odpalonym silniku otworzyć drzwi od zewnątrz.
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości