Piszczenie pod maska podczas wlaczenia swiatel mijania

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Piszczenie pod maska podczas wlaczenia swiatel mijania

Postprzez on23krk » 2 gru 2014, o 17:02

Witam mam golfa 3 1,8 gaz i mam kilka pytan
1 gdy wlacze tzw "postojowki" wszysztko jest ok natomaist gdy wlacze swiatla mijania pod maska slychac takie dziwne piszczenie i to przez caly czas. nie wiem co to moze byc czy pasek za luzny czy co.
2drugie pytanie czytalem na forach bylem uu mechanikow nikt nie jest w stanie powiedziec co sie dzieje. chodzi mi o to gdy auto jest zimne pali od "kopa" ( nie wazne czy na gazie czy na benzynie) a gdy przejade ok 5 km zgasze i probuje znowu odpalic musze dosc dlugo go krecic. nie wiem jaka jest przyczyna
Prosze o pomoc dziekuje :)
on23krk
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:56
Lokalizacja: Krakow

Piszczenie pod maska podczas wlaczenia swiatel mijania

 

Postprzez lukszumk3 » 2 gru 2014, o 20:13

Co do 1:
-za luźny pasek
-zużyty pasek
-zużyte koło na alternatorze
Piszczy, bo potrzeba prądu na żarówki, więc altek ma ciężej.
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez klaudek669 » 2 gru 2014, o 22:41

Twój alternator błaga o litość :-D

Światła mijania to bardzo duże obciążenie dla niego, a ma jeszcze przecież (ba, to najważniejsze jego zadanie) ładować akumulator.

Ogólnie alternator do przeglądu/regeneracji.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez pablomed » 3 gru 2014, o 23:59

on23krk, co do odpalania, jeśli odpalasz na benzynie silnik niedogrzany ale który już był przełączony na LPG, to powodem jest skroplony LPG w zimnym jeszcze dolocie i reduktorze. Ta to 100-procentowej rady niema, trochę pomoże regeneracja reduktora jeśli stary i mała zmiana regulacji LPG (zubożenie mieszanki na wolnych). Ew. czujnik temperatury cieczy chłodzącej, możesz sprawdzić omomierzem normy na forum.
Co do piszczenia: kiedy piszczy kapnij wodą albo psiknij WD40 czy czymkolwiek po kole pasowym, ucichnie to pasek, nie to coś w alternatorze. Ale altek daje inny dźwięk cichszy dużo niż pasek i jakby chrobocący, głośne piszczenie które nieraz słychać na ulicach rano jak ludzie odpalają zimne auta to napewno pasek, jeśli stary to wymień, jeśli nie pomoże któreś koło pasowe może być zjechane już, ale to się zdarza - ja wiem - po 400 tysiącach kilometrów raczej nie wcześniej.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości