pikanie oleju

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

pikanie oleju

Postprzez darkmen21 » 14 sie 2010, o 16:29

Witam!
Panowie pikanie mojego ADZ mnie już dobija, zrobiłem trochę koło silnika, nawet kupiłem dwa ori czujniki i dalej to samo, sprawdzany był w 3 wearsztatach i ciśnienie książkowe a i nawet lepsze, piszczy nadal,co może być elektroniczną przyczyna tego pieroństwa??

-licznik zamieniałem-to nic nie dało, na innym piszczał także

-czujniki sa u mnie wsadzone:niebieski od bloku(zakres ciś. od 0,3-1,5), biały od chłodnicy

macie jakieś propo??
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

pikanie oleju

 

Postprzez Matiuas » 14 sie 2010, o 23:11

sprawdź który czujnik ci wariuje
podłączenie przewodu od czujnika do masy jest traktowane jako prawidłowe ciśnienie, sprawdź w ten sposób czujniki.

Ja mam trochę inny motor i w bloku mam brązowy a w chłodnicy oleju nie pamiętam, na pewno nie biały (chyba niebieski) i jest ok
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez pablomed » 15 sie 2010, o 09:46

Drugi test: sprawdź kabelki, w tym celu zdejm wtyczki z obu czujników, włącz zapłon, sprawdź voltomierzem czy między wsuwką wtyczki a masą silnika jest jakieś napięcie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez darkmen21 » 15 sie 2010, o 19:24

Matiuas, z tego co kojarzę to oryginalne sa biały i brązowy-który teraz jest niebieski jako tam częśc zamienna, jak go kupiłem już ktoś wymieniał te czujnki i nie wiem czy nie namieszał dlatego o to pytam, bo obecnie mam jak wyżej.


pablomed, niestety nie mam voltomierza
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron