padły wycieraczki

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Anusiak » 13 sie 2009, o 19:04

Problem rozwiązany silniczek okazał się popsuty
A inny na wymianę też skończył swój żywot więc założyłem kolejny :D od polówki to juz 3 sztuka :D
Avatar użytkownika
Anusiak
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 12:24
Lokalizacja: Radomsko

 

Postprzez shark88 » 26 sie 2009, o 16:48

a wiec wina manetki ..muszę ja zakupic i wymienic . tylko lepiej uzywke czy nową ? bo stara byc moze długo nie pohula ?
Avatar użytkownika
shark88
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 maja 2009, o 18:14
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Stealth » 26 sie 2009, o 17:10

Bierz używaną - ja kupiłem na szrocie za 35zł.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez shark88 » 27 sie 2009, o 19:54

Stealth , u mnie nówka kosztuje 36zł a wiec kupuje i zakładam ... mam nadzieje ze pozbede sie problemu z wycieraczkami :-)
Avatar użytkownika
shark88
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 maja 2009, o 18:14
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Stealth » 28 sie 2009, o 08:54

No my też mamy taką nadzieję, że będzie w końcu działać. Nówka coś tania... :hyhy: ale ja tam nie sprawdzałem w sklepach.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez shark88 » 3 wrz 2009, o 16:16

Witam! a wiec wina lezała po stronie manetki...zakupiłem nową załozyłem, i hula jak tralala :-) :-) dzięki wielkie za pomoc marcinkoz 2910 , oraz Stealth :-D
Avatar użytkownika
shark88
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 maja 2009, o 18:14
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Sebastian_Z » 2 sty 2010, o 19:00

Witam, koledzy,
podczepię się pod temat bo nie chce mi się pisać nowego posta a w obecnych nie znalazłem odpowiedzi, może nie doczytałem.

Problem mam jak w temacie z wycieraczkami. Otóż kiedyś stanęły całkiem, wspaniały elektryk naprawił silniczek ponoć się zatarł(zabuliłem prawie 200złdwa lata temu) od tej pory przy każdym deszczu można dostać nerwicy.
Wycieraczki działają na biegu 1 i 2 tylko strasznie słychać silniczek. Zawsze w golfie miałem tak że jak dygłnąłem manetką do góry to pióra wycierały raz szybę i się zatrzymywały,. teraz lecą tak dopóki trzymam tak manetkę. gdy puszczę manetkę wycieraczki stają :-o .
Po za tym najgorsze jest to że czasówka źle działa. po włączeniu wycieraczki zatrzymują się 5 razy za każdym razem w innym położeniu. I to jest najbardziej wkr :evil: zwłaszcza podczas mżawki .
Sebastian_Z
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 lut 2009, o 22:32
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez pablomed » 3 sty 2010, o 00:41

Sebastian_Z, spartolił ci spec ten silniczek, jak zdejmiesz lewy plastyk podszybia to nha silniczku będzie pokrywka na zatrzaski, pod nią okrągłe styki i blaszkei, spróbuj to wymyć i nasmarować wazeliną, a jak nie to za 2 stówy hoho, ze 2 kompletne sprawne mechnizmy po wizycie na szrocie byś dostał.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Sebastian_Z » 3 sty 2010, o 12:34

A czasówke jak włączam to takie cykanie słyszę gdzieś w okolicy włącznika świateł, i ono odpala wycieraczkę i potem jakby za szybko jej prąd odcina bo sie zatrzymuje, potem znowu jest cyknięcie i wycieraczka robi ruch 10 cm i stoi it tak w kółko.
Sebastian_Z
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 lut 2009, o 22:32
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez pablomed » 3 sty 2010, o 14:38

Sebastian_Z, to świadczy o tym że przekaźnik jest ok, jeśli już puści on prąd na silnik to dalej silnik w układzie czasowym już sam wykonuje pełen ruch aż do powrotu wycieraczek na dół. A prąd wówczas jest puszczany właśnie przez te blaszki stykowe koło silniczka. Oczywiście może stały plus słabo dochodzić do silniczka, albo masa się gubić, albo mogły się szczotki zużyć. Silnik to nie pieniądz, sam bez mechanizmu od 3 dych dostaniesz na allegro lub szrocie. Albo 4-5 dych za całość, więc to nie zmartwienie, poza koniecznością babrania się z tym na zimnie jeśli garażu niema.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Sebastian_Z » 3 sty 2010, o 21:17

Dzięki wielkie chłopaki;D poczekam aż będzie cieplej:D Pozdrawiam;D :ok:
Sebastian_Z
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 lut 2009, o 22:32
Lokalizacja: Przemyśl

Postprzez VWojtek » 29 sie 2010, o 17:15

Ja mam taki problem że jechałem teraz w góry i w desczu wycieraczki mi staneły i jak włączam to słychać tylko chrobotanie im wyższy bieg tym szybsze i myślałem że to jakaś zębatka się obrobiła ale jak popchne wycieraczki to idą i wracają i zrobiłem taki patent ala Mac Gyver że przywiązałem do nich sznurek puściłem go przez szybe i moja kobieta co jakiś czas pociągała za niego żeby wycieraczki ruszyły :lol: No ale do rzeczy, czy to silniczek jest do wymiany czy przekaźnik?
My Golf
Avatar użytkownika
VWojtek
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 10:16
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości