MK3 problem z elektrycznymi szybami

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

MK3 problem z elektrycznymi szybami

Postprzez b4rszczyk » 18 paź 2010, o 18:21

Koledzy mam taki problem otóż kupiłem na allegro przednie elektryczne szyby oryginalne do swojego golfa i mam taki problem od samego początku ich założenia. Otóż szyba w drzwiach kierowcy chodzi idealnie natomiast od pasażera opuszcza sie elegancko, a przy podnoszeniu jakbym trzymał cały czas przycisk to 10 cm przed koncem nagle robi zwrot o 180 stopni i sie opuszcza troszke, a żeby ją podnieść muszę tak cykać przyciskiem żeby się zasunęła. Pomyślałem pewnie prowadnica coś nie tak kupiłem nową prowadnicę szyba chodzi elegancko równo w tej prowadnicy a ona dalej sie opuszcza 10 cm przed koncem. Kolega powiedzial mi, że może być problem z przeciążeniówką w tym silniczku możliwe to jest? Czy ktoś widzi jakieś inne rozwiązanie tego problemu PROSZĘ O PORADY.
b4rszczyk
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 sie 2008, o 20:13
Lokalizacja: Pacanów / Kielce

MK3 problem z elektrycznymi szybami

 

Postprzez KristoF » 24 paź 2010, o 10:25

miałem coś takiego ale u mnie po jakimś czasie się samo to "rozchodziło", sterowniki szyb w Gofie sprawiają wrażenie jakby się programowały, np przy samoczynnym opuszczaniu, podnoszeniu, widać to jak sie odłączy akumulator, że nie chodza tak jak wcześniej...
Był Golf3- największy błąd mojego życia...
a teraz...
Elegancja, komfort , nienaganna jakość i aksamitnie pracujący silnik Millera ;]
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Radi » 24 paź 2010, o 21:05

Wygląda jak by się blokowało w tym miejscu gdzie sie zatrzymuje. Przeciążeniówka działa własnie tak ze jak sie zablokuje to stanie i cofnie szybe o kawałeczek. moze gdzieś jakaś linka bądz co kolwiek się wkręca albo szybe masz żle ustawioną
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 24 paź 2010, o 21:29

napisał na innym forum, moduł miał zwalony i zmienił.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Rafit » 28 paź 2010, o 01:08

A coś więcej o tym module? Gdzie to się znajduje (we wnętrzu silniczka?), bo mam ten sam myk od strony kierowcy. Na dniach chce sprawdzić czy np o kabel głośnikowy nie haczy, ale jak to nie będzie przyczyną to będzie mnie też czekała wymiana tego modułu.
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez pablomed » 28 paź 2010, o 13:47

przykręcony do silnika, czarna skrzyneczka
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości