Licznik do MK 3

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Licznik do MK 3

Postprzez Charger » 5 paź 2014, o 11:31

Mam takie pytanie - ostatnio na szrocie znalazłem w Golfie licznik z Seata - posiada full opcje jeżeli chodzi o kontrolki: rezerwa, halogeny przód i tył oraz inne, i tutaj jest moje pytanie jak przerobic wiazke czy kostke czy co to tam jest aby to dzialalo?
Gdy wlaczam swiatla czy przeciwmglowe tyl to kontroli sie nie siweca.
Prosze o pomoc :-)
Avatar użytkownika
Charger
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Pszczyna

Licznik do MK 3

 

Postprzez klaudek669 » 5 paź 2014, o 14:02

Rezerwa po włożeniu żarówki powinna swiecić.
Kontrolka od świateł pozycyjnych tak samo - zapala się razem z podświetleniem licznika.
Tylne przeciwmgłowe żeby świeciło musisz podciągnąć +12v pojawiające się po ich załączeniu pod 28 pin licznika.

Jeżeli masz wersje licznika bez abs to na 14 pin musisz podać mase żeby wyłączyć ciągle świecącą kontrolkę hamulca ręcznego.
Jeżeli licznik był z wersją abs to przy wolnym 14 pinie licznika nie świeci ciągle kontrolka hamulca ręczego, a podając 12v na ten pin pali się kontrolka abs.

Myślę że wszystko wyjaśnione. Miło by było jeszcze jakbyś podał numery licznika, jakie tarcze i skalowanie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Charger » 5 paź 2014, o 14:40

Kontrolka rezerwy jeszcze nie swieci gdyz paliwa jest więcej, pozycyjne nie świecą gdy licznik świeci, cały czas świeci sie kontrolka halogen przód a licznik jest z ABS - przynajmniej jest kontrolka :D kod podam jak wroce z pracy :-)
Avatar użytkownika
Charger
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Pszczyna


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości