Kontrolka hamulców

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Kontrolka hamulców

Postprzez Marsal » 11 sie 2010, o 08:03

Witam!
Mam problem z kontrolką hamulca ręczengo / płynu hamulcowego, mianowicie świeci się ona cały czas od włączenia zapłonu do zgaszenia silnika. Czujnik w zbiorniczku i stan płynu sprawdzony. Wyłącznik na dźwigni ręcznego również. Problem z tą kontrolką znika jedynie w momencie odłączenia panelu z kontrolkami ABS i AirBag. Co może być przyczyną? Czy ktoś spotkal się z podobnym problemem?
Pozdrawiam
Marsal
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 18:39
Lokalizacja: Gdynia

Kontrolka hamulców

 

Postprzez robzar89 » 11 sie 2010, o 09:05

Mam podobny problem ale nie wiem jak go rozwiązać :-/
robzar89
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 20:22
Lokalizacja: Jaszczew

Postprzez Marsal » 14 sie 2010, o 08:29

Czy kontrolki ABS i AirBag mają gasnąć jednocześnie czy w określonej kolejności?
Pozdawiam
Marsal
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 18:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez jarecki » 16 sie 2010, o 00:28

na pewno nie powinny się zapalać i gasić jednocześnie - jeśli tak jest, to nie masz prawdopodobnie sprawnych poduszek, ktoś się mógł wpiąć pod abs aby tylko się kontrolka ta zapalała.
jarecki
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 lis 2008, o 22:24
Lokalizacja: [NBR] Nebraska

Postprzez pablomed » 16 sie 2010, o 10:00

Marsal, czy ABS działa? robzar89, wyjmij zaślepkę z kontrolkami i wstępnie popatrz czy nie ma jakichś dziwnych dorobionych na dziko połączeń między wiązkami obu kontrolek
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez robzar89 » 16 sie 2010, o 13:44

No ale w sumie wcześniej mi dobrze chodziło a teraz cały czas się świeci :-/ Jaką zaślepkę :?: :oops:
robzar89
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 paź 2008, o 20:22
Lokalizacja: Jaszczew

Postprzez Marsal » 16 sie 2010, o 20:02

Rozebrałem kontrolkę ABS i AirBag. ABS ma zarówkę zmostkowaną do poduszek. Podmieniłem na inną szrotową kontrolkę i poduszki testują się normalnie i gasną. ABS natomiast świeci się na stałe. Zresztą na diagnostyce VAG wyszły błędy prawego przedniego i tylnego lewego czujnika.
Zastanawia mnie jednak świecenie się lampki hamulców w zegarach, gdy podłączony jest panel kontrolek ABS i AirBag. Jak go odepne to lampka hamulców zachowuje się normalnie.
Pozdrawiam
Marsal
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 18:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez k-m-r1 » 16 sie 2010, o 20:13

sprawdz czy nie ma gdzies dorabianych przewodów albo cos nie było cięte i łonczone

pozatym sprawdz jak to masz gdy masz same ząrówki w zegarach bez tych kontrolek obok swiateł może tam było cos łonczone na prube albo potopiło sie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Marsal » 16 sie 2010, o 22:23

k-m-r1 napisał(a):sprawdz jak to masz gdy masz same ząrówki w zegarach bez tych kontrolek obok swiateł może tam było cos łonczone na prube albo potopiło sie


Właśnie jak mam odłączony panel z kontrolkami ABS i AirBag to wszystko z kontrolką hamulców w zegarach jest dobrze. Jak go podłączam tak jak powinien być to pali się na stałe kontrolka hamulców w zegarach mniej więcej taka: (!)
Pozdrawiam


PS.
Jak w Waszych golfach jest sygnalizowana awaria systemu ABS? Tylko kontrolka ABSu czy kontrolka hamulców w zegarach również?
Marsal
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 18:39
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez adams » 16 sie 2010, o 22:59

Może ni z gruszki ni z pietruszki trochę wyskoczę , w golfie nie posiadam ABSu ale w Audi A6 rocznik 98 byl uszkodzony komputer ABSu i na desce świeciła sie kontrrolka ABSu oraz ( ! ) recznego. Więc podejrzewam że to prawidłowy objaw, gdyż sygnalizuje Ci że coś z hamulcami jest niehalo, a kontrolka ABS pokazuje Ci ze chodzi o ABS.

Może się mylę, ale Audi VW dwa bratanki :) PozdR :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 17 sie 2010, o 00:15

ten wykrzyknik sygnalizuje prace hamulca w zwykły sposób po abs nie ma możliwosci aczytywania jak sie koło obraca bo masz zrąbane czujniki stąd sygnałabs że o hamulce chodzi i wykrzyknik że to stan nienormalny
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości