Kontrolka airbag + jakie żarówki?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Kontrolka airbag + jakie żarówki?

Postprzez Chikinki » 10 kwi 2015, o 12:21

Witam, w moim G3 1.9GTD mam sprawny airbag lecz od wczoraj świeci mi się kontrolka po lewej stronie kierownicy, jakoby go miało nie być, podejrzewam, że jest to kwestia podłączenia wtyczki, gdyż ostatnio grzebałem przy aucie lecz szczerze mówiąc nie wiem gdzie ona się znajduję i pewnie wyciągnąłem przez przypadek ^_^. Prosiłbym o jakieś nakierowanie.
Druga sprawa to wybór typu żarówek, niestety na tych, które mam zamontowane w aucie nie są widoczne dokładne oznaczenia ich typu, zależy mi na wymianie żarówek na pozycjach: stop górny (w lotce), stop prawy/lewy i żarówka wstecznego :).

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Chikinki
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 16:23
Lokalizacja: Kasztan

Kontrolka airbag + jakie żarówki?

 

Postprzez VolDan » 10 kwi 2015, o 12:29

żarówka jest tam gdzie ona się świeci. wyjmij delikatnie ten plastik i będziesz miał wszystko tam, świeci CI się ciągle? nie sądze aby to była kwestia wtyczki. co do żarówek P21W cofania a P21W/5W Stop :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gesiu_15 » 10 kwi 2015, o 12:34

Chikinki, świeci ci Airbag ? Musiałeś odpiąść wtyczkę od taśmy airbag i dlatego świeci . Będziesz musiał usunąć błąd na komputerze i airbag przestanie świecić :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Chikinki » 10 kwi 2015, o 12:37

1.9TD nie ma komputera z tego co się orientuję, chyba, że jakiś mini odnośnie takich pierdół jak np ta kontrolka airbagu? Czytałem w necie, ze wystarczy podpiąć tę taśmę, lecz nie mam pojęcia gdzie ona się znajduje :>.

[ Dodano: 2015-04-10, 16:55 ]
Wymieniłem żarówki z tyłu, światła stopu i cofania na p21w, jednak jak się okazało stop na lampach działa bez problemu a ten w lotce nadal pozostaje tajemnicą gdyż nie mogłem się do niego dostać :wstyd: , wsteczny nadal nie świeci :(. Jakie są możliwości co do sprawdzenia wstecznego oprócz zmiany bezpiecznika nr 14? Którego swoją drogą jeszcze nie sprawdziłem :D. Ktoś może miał podobny problem :)?
Chikinki
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 16:23
Lokalizacja: Kasztan

Postprzez klaudek669 » 10 kwi 2015, o 19:46

Nie ma komputera od silnika. Od poduszek jest taki jak wszędzie. Co do świateł cofania to masz czujnik w skrzyni do sprawdzenia.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Gesiu_15 » 10 kwi 2015, o 21:06

Chikinki napisał(a):nadal pozostaje tajemnicą gdyż nie mogłem się do niego dostać :wstyd: , wsteczny nadal nie świeci :(. Jakie są możliwości co do sprawdzenia wstecznego oprócz zmiany bezpiecznika nr 14? Którego swoją drogą jeszcze nie sprawdziłem :D. Ktoś może miał podobny problem :)?


jeżeli żarówka jest ok , bezpiecznik również to sprawdź czujnik światła wstecznego . Wszystko pisze na necie wszystarczy poszukać ;-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MiroGti » 11 kwi 2015, o 20:58

Chikinki napisał(a):akie są możliwości co do sprawdzenia wstecznego oprócz zmiany bezpiecznika nr 14?

Odepnij wtyczkę od czujnika na skrzyni i zewrzyj te dwa styki w niej ,jak zaświeci wsteczny to już wiesz co do wymiany ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Chikinki » 12 kwi 2015, o 10:37

Super, dzieki wielkie za odpowiedzi. Dzisiaj tam pogrzebie i dam znac czy udalo sie naprawic :)
Chikinki
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 16:23
Lokalizacja: Kasztan


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości