irytujący autoalarm

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

irytujący autoalarm

Postprzez poziomka707 » 1 cze 2010, o 16:36

Panowie mam do Was pytanie, otóż w moim golfie sprawia mi ostatnio psikusa alarm. Generalnie jest do niego pilot, ale nie wiem czy jest on sprawny, ponieważ poprzedni właściciel wyłamał cały ten plastik, w który kładło się bateryjkę od pilota i zamykało ją w tym pilocie. Dlatego też nie używam go, centralny zamek też mój golf posiada, ale niestety również nie działa :( Od pewnego czasu właśnie ten alarm sprawia mi kłopot, bo cudownie się sam przebudza jak mu się żywnie spodoba. Idąc do auta i otwierając je kluczykiem nie mam pewności że nie będzie alarm wyć na całe osiedle :/ i na tą chwilę pomaga tylko odkręcenie klamry plusowej na akumulatorze co też niestety na długo nie raz nie pomaga, bo potrafi ten alarm się tak załączać kilka razy w ciągu dnia. Pomyślałam żeby odłączyć go całkowicie, ale że się nie znam na tym więc postanowiłam pojechać do elektryka, który za odłączenie krzyknął mi 150 zł :/:/:/ wydaje mi się że to okropnie dużo!!!!!! sama chyba tego nie odłączę, czy to jest naprawdę bardzo skomplikowane??
Z góry dziękuję Wam za pomoc ;o)
Avatar użytkownika
poziomka707
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 23 gru 2009, o 18:11
Lokalizacja: Piotrków

irytujący autoalarm

 

Postprzez prezesik » 1 cze 2010, o 16:51

jeżeli to stary alarm to należy znaleźć centralkę (napewno będzie gdzieś nad bezpiecznikami), rozkręcić ją i sprawdzić, czy na płytce ze ścieżkami nie ma takiego zielonego nalotu jak z wylanej baterii.
Ja miałem to samo - alarm sam się włączał kiedy chciał. rozkręciłem centralkę i moim oczom ukazał się widok - zielony nalot na płytce. Wyczyściłem nalot benzynką ekstrakcyjną i wszystko wróciło do normy, nalot robił zwarcie na płytce. Po pół roku zmieniłem alarm na nowy Magicar 440 z allegro. Jak do tej pory już 3 lata śmiga bez problemu.

Na początek poszukaj pod maską syreny, która wyje, odetnik od niej kabelki i powinno pomóc przynajmniej na "wycie".

A jeśli Twoje auto "wyje" to możesz je normalnie uruchomić, czy jest jakaś blokada, np. odcięcie pompy paliwa?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Kaldur » 1 cze 2010, o 18:47

Jeśli taki masz efekt jak opisujesz to proponuje odłączyć całkowicie go. Z tego co opisujesz nie powinnaś mieć dodatkowego zabezpieczenia czyli jakiegos antynapadu, odciecia zapłonu czy też odciecia paliwa. W przeciwnym razie gdybyś miała takie sprawy auto by gasło po przejechaniu okreslonej drogi lub czasu.
Centralka alarmowa powinna być wpinana na kostke. Wystarczy ręcznie rozłączyc centralke od instalacji i wszystko będzie grało. Centralny przestał działać bo np jest problem z brakiem przejscia na połaczeniach przewodowych np miedzy dzwiami i nadwoziem dosc czesto dochodzi do pękniecia przewodu w gumowym połączeniu. To częsta usterka braku cetralnego, braku elektrycznych szyb czy lusterek.
Tak jakprezesik25, nadmienił centralka powinna znajdować sie w okolicy bezpieczników. bezpieczniki w golfie MK3 znjaduja sie po stronie kierowcy pod kierownica. Wystarczy wcisnać dwa zielone guziczki i pokrywa bezpieczników otwiera się. Nastepnie wyjąć skrzynke bezpieczników ruchem ręku ku górze a nastepnie do siebie. Wiecej miejsca uzyskamy kiedy usuniemy plastik znajdujący się pod skrzynką bezpieczników.

Wiem jak dla kobiety może wydać się to abstrakcją. Proponuje zatem nawiazać kontakt z chłopakami z grupy Łódzkiej i napewno coś zaradzą temu i daje głowe że skończy sie na słowach podziekowania.
JEST NISKO JEST ZAJEFAJNIE!!!
MK3 GT 90 KM
Kliknij poniżej i oceń
moj-golf/moj-gofer-mk3-t18318.html
Avatar użytkownika
Kaldur
Badacz tematu
 
Posty: 287
Dołączył(a): 4 kwi 2009, o 19:33
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 27 gości