GOLF 3 JAKA CEWKA ? Pomocy

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

GOLF 3 JAKA CEWKA ? Pomocy

Postprzez wagery » 29 wrz 2013, o 22:31

Siemka,
Nie wiem czy to problem cewki ale opisze go w szybkim skrócie

Dojechałem do CPN'u zatankowałem paliwo i samochód już nie odpalił.
Prąd do cewki dochodzi, do tego przewodu co idzie od cewki do kopułki aparatu zapłonowego wsadziłem świecę przykładałem do masy i iskry nie ma, w przewodzie jest napięcie 15v bo sprawdzałem miernikiem. Podmieniałem przewody i było tak samo, świeca dobra.

Jest wiele opinii na ten temat że to albo cewka albo czujnik halla... Sam już nie wiem ale postanowiłem wymienić cewkę.

Moje pytanie jest takie czy warto kupować cewkę za 80zł z allegro "nową"
http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-vw-go ... 99120.html

Czy raczej kupić używaną ale orginalna za 40zł ??



Jescze jak ktoś może to niech mi napisze bo ludzie mówią że jak z cewki tym przewodem co idzie do aparatu po wsadzeniu świecy nie ma iskry to znaczy że cewka do wymiany a jedni mówią że to wina czujnika halla
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

GOLF 3 JAKA CEWKA ? Pomocy

 

Postprzez pablomed » 29 wrz 2013, o 22:59

nie wiadomo, objaw jest taki sam. Jak sprawdzić czujnik łatwo znajdziesz na forum, cewki na 100 procent nie da się sprawdzić, więc wyjaśnia się jej awarię przez podmianę, można przecież pożyczyć od kumpla to są 2 śrubki do odkręcenia. Nie kupuj na allegro tylko w zaprzyjaźnionym sklepie, bo mimo że niby rzeczy elektryczne nie podlegają gwarancji to jednak wiele sklepów wymieni w razie czego w trosce o klienta. Co do marki to ja mam Meyle czy jakoś tak za 100 zeta od 5 lat i działa. Są zwolennicy używanych ja nie jestem bo używana cewka ma już swoje przechodzone i ryzyko że szybko padnie jest podobne jak w przypadku taniego zamiennika. Nie interesuj się marką kup to co obecnie szybko schodzi w dobrym sklepie ci to powiedzą.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez krzysiek191022 » 10 paź 2013, o 21:29

wagery napisał(a):Moje pytanie jest takie czy warto kupować cewkę za 80zł z "nową"
http://allegro.pl/cewka-z...3529899120.html

Zdecydowanie nie warto. U mnie coś takiego pochodziło miesiąc czasu, wcześniej miałem Bremi i chodziła od lutego tego roku do sierpnia. Teraz kupiłem oryginalną używaną, zobaczymy ;) Ale z tego co rozmawiałem z ludkami, to dopóki nie kupili oryginału, ciągle mieli problemy.

Nie sugeruj się tym co szybko schodzi z półek sklepu, bo większość ludzi sugerują się ceną, a właśnie od tego jest uzależniony "przeciąg" na półkach sklepowych.
Avatar użytkownika
krzysiek191022
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19 sie 2013, o 19:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez tede gti » 11 paź 2013, o 20:14

Ta cewka w linku jest bardzo słabym zamiennikiem,nie polecam.Beru,Ngk lub ori cewke.
tede gti
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5 lip 2012, o 17:38
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez peter_pater » 13 paź 2013, o 15:06

Jestem od niedawna posiadaczem Golfa, i stąd to, nieco dziwne, pytanie - czy moduł sterujący cewką jest zalany (jako całość) razem z cewką ?
peter_pater
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 20:57
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez pablomed » 13 paź 2013, o 22:22

powiedzmy, nie tyle zalany ale to jedna część jest.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez vneb » 24 paź 2013, o 11:55

Znajomy elektryk powiedział mi - jak padla mi cewka - ze lepiej kupic uzywana ori niz najlepsza nowa. Zrobilem jak powiedzial, za szrocie dalem bodajże 50 zł za ori i od kilku miesiecy dziala bez problemu. Zobaczymy jak długo.

Jescze jak ktoś może to niech mi napisze bo ludzie mówią że jak z cewki tym przewodem co idzie do aparatu po wsadzeniu świecy nie ma iskry to znaczy że cewka do wymiany a jedni mówią że to wina czujnika halla


Jak masz "pod ręką" szrot, to umow sie z gosciem, ze jak zalozysz cewke i okaze sie, ze to nie to, to mu oddasz. Mysle, ze tak jest najprosciej. Ja tak zrobilem, w moim przypadku "nowa" cewka rozwiazala problem. Jeśli u Ciebie nie pomoże, to szukaj rozwiazania z czujnikiem halla - tez o tym czytalem.
Avatar użytkownika
vneb
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 20:07
Lokalizacja: RLS
Rocznik: 1995
Silnik: ABF
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez qbq903 » 24 paź 2013, o 12:35

Ja kupiłem Temic, używaną za 50zł, z serwisu aukcyjnego z gwarancją rozruchową. Działa bez zarzutu.
Przy zakupie jedyne czym się można kierować to wygląd.
qbq903
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 20:12
Lokalizacja: Pl


- - - ręczny suchy stempel do zabezpieczania dokumentów



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości