Elektryczne szyby,lusterka i centralny zamek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Elektryczne szyby,lusterka i centralny zamek

Postprzez Maniana » 23 maja 2018, o 11:41

Bo Witam, wiem że było już kilka takich ale chciałbym rzeczowe odpowiedzi na cały mój wątek.

Posiadam golfa 3d tzw golasa - korbki szyby i lusterka i dołożony elektryczny centralny, a nadarzyła mi się okazja ograbić takiego samego z wypasów. Chciałbym zabrać z niego wszystko co tylko się da i zrobić to tak jak fabryka, nie chce żadnej sztukowki.
Mianowicie - elektryczne szyby - elektryczne lusterka i pneumatyczny centralny.
Mniej więcej podejrzewam co muszę zabrać i gdzie to się znajduje aczkolwiek wielu z was pewnie robiło podobne operacje i wie dokładnie co i gdzie się znajduje. Z racji że będę miał jedno podejście to chce to zrobić dobrze i o niczym nie zapomnieć :)

Ps co do centralnego, kluczyk i stacyjkę też muszę zabrać ? Bo guzik jest chyba w obudowie kluczyka ?
Ps 2 prosiłbym o wypunktowanie dokładnie jakie części potrzebuje żeby w moim golfie zagościł wypas :)

Pozdrawiam.
Maniana
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 maja 2018, o 23:15
Rocznik: 1990
Silnik: 1.6
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Elektryczne szyby,lusterka i centralny zamek

 

Re: Elektryczne szyby,lusterka i centralny zamek

Postprzez CreadorHD » 28 maja 2018, o 22:50

Jeśli chodzi o wiązki to w drzwiach jest jedna duża wiązka od wszystkiego czyli lusterka, szyby, centralny, głośnik i ewentualnie lampka w kopertówce.
Do lusterek musisz mieć:
-Lusterka z kostkami
-Przełącznik lusterek
-Wspomnianą już wiązkę drzwi
Szyby:
-Prowadnice lewa prawa
-Przełącznik kierowcy i pasażera
-Wspomnianą wiązkę
Co do centralnego to osobiście zostałbym przy elektrycznym centralnym lub zakupił uniwersalny zestaw centralnego dobrej firmy.
Pneumatyczne mają więcej wad niż zalet i sam osobiście wyrzuciłem pneumata miesiąc po jego założeniu, z elektrycznym jeżdżę od prawie roku i nigdy nie zawiódł, do tego daje możliwość otwierania bagażnika z pilota.
W każdym razie z elektryką jest trochę zabawy ale wystarczą chęci, lutownica i trochę oleju w głowie i będzie nawet lepiej od fabryki :D
Avatar użytkownika
CreadorHD
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 23:59
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Elektryczne szyby,lusterka i centralny zamek

Postprzez Maniana » 29 maja 2018, o 13:25

Dokładnie tak jak mówisz, niestety musiałem jechać dwa razy po wszystko ale mam i też zrezygnowałem z centrala Ori. Teraz walczę co jest do czego i chyba modułu komfortu mam zepsute jeden pulsacyjnie buczy co jakiś czas a drugi jedzie tylko do gory
Maniana
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 maja 2018, o 23:15
Rocznik: 1990
Silnik: 1.6
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości