elektryczne szyby - dziwne zachowanie

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

elektryczne szyby - dziwne zachowanie

Postprzez silent20 » 25 sty 2015, o 17:58

Witam forumowiczów!

od jakieś czasu mam problem z elektrycznymi szybami w moim golfie. Czasami działają jest wszystko ok, a czasami nie działa opuszczanie i podnoszenie szyb od strony kierowcy. działa tylko opuszczanie szyby pasażera przyciskiem przy kierowcy, aby ją podnieść trzeba użyć przycisku w drzwiach pasażera.

Z tym jeszcze można było jakoś żyć. Dziś żona otwierała samochód, przytrzymała dłużej kluczyk w pozycji otwierania, otworzyły się szyby i klapa, nic już nic działało. próbowałem wszystkiego, przyciski, próbowałem z kluczyka, odpiąłem i podpiąłem ako i nic. Poczekałem kilka godzin i udało mi się zamknąć szyby z kluczyka. Ale otwieranie przyciskami nadal nie działa.

dodatkowo kiedy nie działają szyby jest problem z centralnym z kluczyka. normalnie, żeby otworzyć wystarczy lekko przekręcić kluczyk, tak aby zwarły się styki, pompka się załącza i otwiera. Kiedy nie działają szyby muszę przekręcić kluczyk mocniej, tak aby otworzyły się drzwi kierowcy, wtedy dopiero zaskakuje pompka i otwiera pozostałe drzwi.

ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem?
silent20
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 17 mar 2011, o 11:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

elektryczne szyby - dziwne zachowanie

 

Postprzez Tom_20 » 27 sty 2015, o 22:30

Jakieś zwarcie na przewodach,albo jak masz podłaczone szyby do centralnego to być moze ze juz centralka umiera.
Avatar użytkownika
Tom_20
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 08:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez DrateK » 29 sty 2015, o 10:55

Zobacz czy numery na module przy silniczkach są takie same. Być może jeden jest nowszy drugi starszy, mają inne numery i się gryzą tak jak było u mnie :D Zanim do tego doszedłem po przekopaniu całej instalacji straciłem wszystkie włosy :hyhy:
Avatar użytkownika
DrateK
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2012, o 11:51
Lokalizacja: Zgierz


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość