[mk3]el. szyba

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

[mk3]el. szyba

Postprzez Baran. » 10 sie 2010, o 14:49

Witam koledzy mam taki problem bo ostatnio przeszły burze i otwierałem szybę pasażera i w pewnym momencie stanęła i nie chciała iść, ani w dola, ani w gore lecz po chwili zabawy tragicznie źle się zamknęła i teraz złe chodzi tak jakby linkę było bardzo słychać i otworzy się kawałek i staje albo przy zamykaniu kawałek i tez staje trzeba robi tak ze nacisne raz otwieranie i po tym zamykanie i tak na przemian, najgorszy jest ten dzwiek czy moze byc tak ze na lince smaru nie ma i tak zle chodzi ??
Avatar użytkownika
Baran.
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 14:34
Lokalizacja: Radom

[mk3]el. szyba

 

Postprzez gajdzik » 10 sie 2010, o 15:03

wiele nie pomoge, ale chyba najłatwiej sprawdzic co tam się dzieje będzie jak zdejmiesz bok drzwi i zobaczysz co tam w srodku się porobiło...
skorzystaj jeszcze z "szukaj" trochę o szybach w elektryce było, moze coś znajdziesz dla siebie....
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Postprzez Baran. » 10 sie 2010, o 15:26

gajdzik boczek byl rozkrecony i patrzylem co tam sie dzieje ale na moje oko jest wszystko oki tylko ten dziwny dzwiek mysle ze cos przez linke tak chodzi i mysle zeby ja przesmarowac i zobaczyc czy jest oki
Avatar użytkownika
Baran.
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 14:34
Lokalizacja: Radom

Postprzez gajdzik » 10 sie 2010, o 15:31

no jesli rozebrałeś i nic tam nie widac to przesmaruj smarem i zobaczysz w takim razie
Avatar użytkownika
gajdzik
VIP
 
Posty: 1464
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 12:46
Lokalizacja: Łask

Postprzez Radi » 10 sie 2010, o 21:52

Elektryczna szyba ma bezpiecznik przeciążeniowy jak nie daje rady to odłącza może klinują ci sie linki między szybą a drzwiami też tak miałem jak wyczepiła mi się plastikowa spinka mocująca linki na środku, w miejscu gdzie dwie linki się krzyżują. dawało to taki trzask i szyba stawała. Sprawdz czy między szybą a blachą drzwi linki nie są gdzieś zbyt lużno ułożone
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 10 sie 2010, o 23:02

Baran., linka się zwikłała, prawdopodobnie na bębnie zwijającym w silniku i teraz zależnie jak się czujesz na siłach najprościej kupić linkę łącznie z prowadnicami do której przekładasz własny silniczek (jakieś 8 dych), zregenerować linkę za jakieś 4 dychy w zakładzie specjalistycznym, albo bawić się samodzielnie w dorobienie linki, koszt 10 zeta za 5 m linki i dłubanina samodzielna - opcja dla złotej rączki łatwe to za bardzo nie jest. Regenerację możesz załatwić wysyłkowo jeźdżąc jakiś czas z szybą podpartą "kołkiem". Ale najpierw trzeba obejrzeć czy to się nadaje do regeneracji, czy plastyki nie połamane itd
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Sivy » 10 sie 2010, o 23:33

pablomed napisał(a):linka się zwikłała, prawdopodobnie na bębnie zwijającym w silniku


Mialem to samo tylko, ze tylne okno. Linka sie pokrecila, i wytarla uzwojenie prowadzace w plastikowym bebnie. Skonczylo sie na kupnie calego mechanizmu z silniczkiem za 80 pln, wiec po taniosci.
Nestety ta jedna szyba szybciej sie otwiera i czasem staje w 3/4 i 1/3 podczas otwierania. Jak jej sie zachce, loteria.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez pablomed » 11 sie 2010, o 19:19

Sivy, masz problem w niej z czujniczkiem obrotów silnika. Pisałem jak to naprawić
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kaparri » 12 sie 2010, o 03:49

Baran., mialem podobnie az w koncu w srodku zimy zatrzymala sie na srodku szyba i juz tak zostala ani w gore ani w dol... przejechalem prawie 30 km przy dobrych -10 stopniach i sniegiem w aucie;d
zdjalem boczek, zerwalem maty wygluszajace i wszystko na moje oko wygladalo ok...
okazalo sie ze linka sie przetarla ze starosci i gdzies tam sie wkrecila czy cos;/... skonczylo sie na wymienie calego mechanizmu, tzn silniczek zostal ze starego

[ Dodano: 2010-08-12, 03:50 ]
http://allegro.pl/item1171833851_podnos ... _lewy.html cos takiego zamawialem
Masz chwile:>? Zobacz moje MK3 :

moj-golf/1-6-gt-by-kaparri-t13858.html

Są takie które się podniecą starym VW-ikiem jak 600-tą :]
Avatar użytkownika
kaparri
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 24 gru 2008, o 01:28
Lokalizacja: Koszalin, Białogard

Postprzez Baran. » 12 sie 2010, o 10:01

Dzieki koledzy za rady nic inego mi nie pozostaje jak to zakupic lecz japierw jeszcze przesmaruje linki, ale wiem ze to mi nic nie da...choć moze...
Avatar użytkownika
Baran.
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 14:34
Lokalizacja: Radom

Postprzez czarekVR6 » 12 sie 2010, o 20:09

mialem podobnie i urwal mi sie uchwyt trzymajacy szybe zostala mi wymiana lub prosty sposob kupic wazeline techniczna i posmarowac rowek po ktorym porusz sie szyba i tak wlasnie dziala mi od 3miesiecy i mam spokoj...
............
Avatar użytkownika
czarekVR6
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lut 2009, o 13:36
Lokalizacja: Zachodniopomorskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości