dymek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

dymek

Postprzez marcin325vw » 1 wrz 2015, o 16:39

Mam taki problem, wczoraj po przekręceniu zapłonu poleciał dymek gdzieś przy plastikowej osłonie kierownicy między przyciskiem świateł awaryjnych a kierownicą. Zaznaczę, że mam problem z wycieraczkami (coś blokuje prawe ramię - jakby wygiął się ten mechanizm z jednej strony). Czy to może być przyczyną jakiegoś zwarcia? Wcześniej mi się to nie zdarzyło, z odpalaniem nie ma problemu. Miał ktoś podobną sytuacje?
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

dymek

 

Re: dymek

Postprzez adams » 1 wrz 2015, o 16:57

Tak miałem podobną sytuację gdy zalało mi skrzynkę bezpieczników. Też dymek poleciał z pająka (czyli okolice wyłącznika awaryjnych). U mnie nigdy więcej się to nie powtórzyło, ale problem dosyć popularny na forum :) Poszukaj w szukajce, ale z tego co już nie pamiętam to albo ludzie wymieniali całego pająka albo psikali wd40, albo po prostu czyścili styki. Nie ma powodów do paniki, dobierz się do pająka i sprawdź w jakim jest stanie. Co do zacinającego się ramienia prawej wycieraczki to weź to rozbierz i przeczyść dopóki jest ciepło nie ma deszczy i jeszcze nie stanęło całkowicie. Ja naprawiałem lewą stronę zimą. Przyznam że jak śnieg sypie to się ciężko bez wycieraczek jedzie. Było tak skorodowane, że nie wiem w jaki sposób silniczek tym obracał w ogóle, ale chciało wyrwać cały mechanizm, z mocowania z budy. Polecam dopóki nie ma deszczy bo się możesz niemiło zdziwić kiedyś :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: dymek

Postprzez VolDan » 1 wrz 2015, o 21:53

miałem dzisiaj to samo. nie wiem czy jest mu za gorąco ale od 3 lat działa i nic się nie spaliło :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: dymek

Postprzez marcin325vw » 2 wrz 2015, o 01:55

Na razie się nie powtarza więc to zostawiam. Tak sobie myślę że to może przez te wycieraczki bo akurat mi się włączyły przy odpaleniu a z racji tego że coś je blokuje i nie chodzą tak jak trzeba, był opór i może dlatego zrobiło się jakieś małe zwarcie. Jutro biorę się za ten mechanizm bo zapowiadają deszcze hehe

No i okazało się że pękło mocowanie mechanizmu wycieraczek i ot cały problem. Wycieraczki nie chodziły tak jak trzeba i robiło się zwarcie bo cały system się blokował.

Edytujemy posty, nie piszemy jeden pod drugim. Pilnujemy się!! VolDan
marcin325vw
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 sie 2015, o 17:21
Rocznik: 1996
Silnik: 1896
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: dymek

Postprzez GolfiarzJR » 3 wrz 2015, o 14:05

Często są takie problemy , kwestia zaśniedziałych styków albo brudnych i kopci się :) u Ciebie mogły wycieraczki to wywołać , u mnie w mk2 winnne były brudne styki , kopciło się po kilka razy na dzień ale nic się nie działo , wyczyszczenie pomogło
Tak dla innych :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron