Dodatkowe oświetlenie wnetrza auta

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Dodatkowe oświetlenie wnetrza auta

Postprzez piotrek1692 » 2 lip 2015, o 11:44

Witam, wpadł mi do głowy pomysł dołożenia dodatkowego oświetlenia tylnej części kabiny przy pomocy lampek umieszczonych obok rączek na podsufitce?

Zastanawiam się, czy można tak przerobić elektrykę, że np. otwierając lewe tylne drzwi zapala się lampka po lewej stronie itd?

Jeśli ewentualnie jest to wykonalne w jaki sposób można to zrobić i co jest do tego potrzebne?

Pozdrawiam
VW Golf 3 1.6 (55 kW) KAT
piotrek1692
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 23:33
Lokalizacja: Przasnysz

Dodatkowe oświetlenie wnetrza auta

 

Re: Dodatkowe oświetlenie wnetrza auta

Postprzez lukszumk3 » 2 lip 2015, o 12:25

Jest to możliwe, musisz dostać się do włączników drzwiowych, z każdego wychodzą dwa kable, jeden jest stale podłączony do masy, na drugim masa pojawia się po otwarciu którychkolwiek drzwi - te dwa są na pewno i Cie nie interesują. Możliwe że masz jeszcze trzeci, na którym masa pojawi się tylko po otwarciu jednych drzwi np. lewych dla lewego włącznika, prawych dla prawego włącznika. Jeśli nie masz tego trzeciego przewodu, i masz puste miejsce w kostce, udajesz się na złom i szukasz takiej kostki z takimi pinami jak w tej od wyłącznika, dokładasz ten trzeci kabelek i to jest Twoja masa do dodatkowej lampki, świeci się tylko po tej stronie po której otwierasz drzwi. Dalej ciągniesz plus np z wiązki od pompki centrala, składasz w całość wszystko i będzie hulać. Ja robiłem tak podświetlenie pod drzwiami. Można też zrobić to z użyciem diod>>> prześledź temat: http://forum.elportal.pl/viewtopic.php?t=13053&postdays=0&postorder=asc&start=0
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości