Częsty problem z odpalaniem. Czy to rozrusznik?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Częsty problem z odpalaniem. Czy to rozrusznik?

Postprzez sirleszczu » 23 sie 2010, o 09:22

Witam serdecznie kolegów.

Słuchajcie od jakiegoś czasu pojawia mi się problem z odpaleniem. Mianowicie gdy auto jest zimne odpala raczej bez problemu. Ale gdy jest zagrzane, po przekręceniu kluczyka często zdarza się że silnik - jakby to opisać - cyknie lub charknie. I często powtarza sie to kilka razy przy próbie odpalenia zanim samochód zapali. Dodam że wymieniłem nie dawno kostkę stacyjki, a działo się to też wcześniej przed wymianą.

Podejrzewam że to coś z rozrusznikiem, tylko chciałbym się upewnić. I mniej wiecej ile mogą wynieśc koszty naprawy, tzn regeneracji lub wymiany rozrusznika.

Pozdrawiam.
"Nie ma nic trudnego w jechaniu szybko na prostej. Sztuką jest rozwijać duże prędkości na zakrętach." - Robert Kubica
sirleszczu
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 gru 2007, o 21:55
Lokalizacja: Mokra III

Częsty problem z odpalaniem. Czy to rozrusznik?

 

Postprzez prezesik » 23 sie 2010, o 17:59

Najprędzej masz do wymiany bendiks. Koszt części to ok. 30-60 zł, kosztów wymiany nie powiem, bo z reguły mechanikę robię sam., ale +/- licz 50-100 zł.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez DJ_DARCO » 23 sie 2010, o 18:37

Ja bym stawiał na automat. Kolega pisze że czasami cyknie to zazwyczaj wina automatu a to już troche droższa zabawka kolo 100
Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców moj-golf/mk3-cl-by-dj-darco-t21179.html
Avatar użytkownika
DJ_DARCO
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 18:04
Lokalizacja: Wadowice


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron