częste odpinanie aku a komputer

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

częste odpinanie aku a komputer

Postprzez micho » 6 mar 2014, o 17:58

Witam.Mam takie pytanie.Czy częste odpinanie od aku ma wpływ na na komputer ,chodzi mi o to czy po odpięciu aku nie rozjadą mi się ustawienia w lpg i nie tylko ?
micho
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 12:29
Lokalizacja: mazowsze

częste odpinanie aku a komputer

 

Postprzez k-m-r1 » 6 mar 2014, o 18:22

LPG nie rozjadąsie bo ma w pamieci na "sztywno " po zaniku napięcia

Jedynie ECU zapomnia jakie dobrał nastawy ale to teżsobie poustawia po pewnczym czasie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez micho » 6 mar 2014, o 18:42

czyli nie ma to wpływu na zwiększenie spalania?
micho
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 12:29
Lokalizacja: mazowsze

Postprzez Opik » 6 mar 2014, o 20:23

Nie. Może mieć jakbyś codziennie odpalał i przejeżdżał 10km, ale to marginalne o ile w ogóle
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 7 mar 2014, o 01:34

micho, sterownik silnika 2E ma to do siebie że odpinanie prądu od niego niema wpływu na jego ustawienia
Ze sterownikiem LPG nie jest tak oczywiste jak koledzy wyżej piszą, a konkretnie zależy to od marki sterownika oraz od sposobu wstępnej regulacji
Np mój LovEco traci ustawienia ale potem łapie sam nowe po paru dniach (co mi się zresztą bardzo podoba bo mogę kombinować z różnymi ustawieniami reduktora a nie mam interfejsu). Ale jeśliby ten sam sterownik wstępnie został ustawiony interfejsem toby nie gubił ustawień, do czasu aż się go nie zresetuje do czego jest odpowiednia procedura w instrukcji.
Z tego co wiem to wszystkie popularne nowsze sterowniki typu Bingo Autronic Landi Res ustawień nie gubią, pewnie masz któryś z nich więc nie masz problemu
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Re: częste odpinanie aku a komputer

Postprzez micho » 6 sty 2016, o 16:56

Witam ponowie temat.Posiadam stag4 i po odpięciu aku przestał przełączac samoczynnie na gaz .I teraz takie pytanie,czy jak zrobie samemu autokalibracje to problem zniknie ,i czy nastawy zostają?
nie oddam robił będę
micho
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 12:29
Lokalizacja: mazowsze


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 24 gości