Ciężko odpala gdy w zbiorniku jest 10 l paliwa

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Ciężko odpala gdy w zbiorniku jest 10 l paliwa

Postprzez Golf_GL » 4 kwi 2015, o 11:59

Witam, kiedy w zbiorniku jest ok. 10 litrów benzyny, to mój Golf ciężko odpala.Silnik mogę uruchomić dopiero po 3-krotnym przekręceniu kluczyka.Przy większej ilości paliwa wszystko jest OK. Dodam, że niedawno wymontowałem pompkę paliwową, dokładnie ją oczyściłem i złożyłem wszystko tak jak trzeba.Zastanawiam, się od czego jest ta mała siateczka filtrująca w górnej części pompki, ponieważ zauważyłem w niej małą dziurkę.Czy może ona mieć wpływ na odpalanie?Jakie mogą być inne przyczyny utrudnionego rozruchu?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Ciężko odpala gdy w zbiorniku jest 10 l paliwa

 

Postprzez trojeczkaGT » 4 kwi 2015, o 12:14

10 L to prawie rezerwa nie lepiej uzbierac jeszcze troche kasy i dolac benzyny ? wtedy jak juz bedzie 10 L to traktowac jak nic, dzieki temu pompka bedzie chodzila lepiej i nie bedzie syfu zaciagala.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf_GL » 5 kwi 2015, o 17:45

Wiem że te 10 to już niewiele paliwa.Jak wyciągnąłem tą pompkę z koszyka, to wyczyściłem oba filtry-dolny i górny.Były bardzo zasyfione.Wcześniej zdarzało mi się wyjeździć Golfem bak do końca i nie miałem problemów z odpalaniem.Czy mogłem coś uszkodzić/popełnić jakiś błąd przy jej składaniu?
Dodam jeszcze, że po złożeniu pompki i zanurzurzeniu w zbiorniku,gdy 2 osoba przekręciła kluczyk, zauważyłem, że przez górny filterek(siateczkę) jest wypychane paliwo. Czy na pewno powinno tak być?
Golf_GL
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 09:28
Lokalizacja: Polska
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 90 KM ABS
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości