Centralny - otwiera i zaraz zamyka PROSZĘ O POMOC

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Centralny - otwiera i zaraz zamyka PROSZĘ O POMOC

Postprzez Fobik » 26 gru 2014, o 17:33

Witam
Zima nadchodzi wielkimi krokami a wraz z nia problemy z autem...
otóz w moim golfie mam centralny na pilota ktory sam montowalem , od jakiegos czasu gdy otwieram drzwi , tylnie otwierają sie bez problemu natomiast centralny nie odbija tych przyciskow w przednich drzwiach (wersja 5 drzwiowa) a zaraz potem automatycznie sama zamyka wszystkie drzwi.....
sprawia to ogromne problemy z dostaniem sie do samochodu
prosze o pomoc czy jest to spowodowane nieszczelnością czy czyms innym i co poradzicie robic?

pozdrawiam


Dodam jeszcze ze jak auto sie nagrzeje to nie ma zadnego problemu i wszystko sie otwiera i zamyka cacy.
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Centralny - otwiera i zaraz zamyka PROSZĘ O POMOC

 

Postprzez pablomed » 27 gru 2014, o 00:38

Rozumiem że zamontowałeś centralny z siłownikami elektrycznymi? Problem najprawdopodobniej tkwi w masterze (siłownik z 5 kablami). Jeśli masz dwa takie z przodu to odłącz jeden żeby wykluczyć który zepsuty. Albo styki mu zamokły (rozebrać wyczyścić), albo źle jest umocowane cięgno (za długie lub za krótkie). Albo problem jest w zwartych przełamanych kabelkach w przelotce do drzwi. Inne przyczyny rzadko.
Moja rada: w siłownikach elektrycznych parcieją gumowe osłonki, zrób daszek np z przedziurawionej nakrętki plastykowej nałożonej na cięgno żeby woda mu nie ciekła, lub poszukaj innego mieszka uszczelniającego.
Jeśli masz central pneumatyczny to napisz porady będą inne.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Fobik » 27 gru 2014, o 01:19

pablomed dziekuje za odpowiedz

Mam zamek pneumatyczny

Dodamiz z obserwacji mam wrazenie ze jakby cos nie dochodzilo powietrze do przednich drzwi (pompa pracuje normalnie) , tylko dziwi mnie fakt ze otwieraja sie tylnie drzwi , przednie nie a zaraz potem od razu sie zamykają automatycznie
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Postprzez łukasz1983 » 27 gru 2014, o 11:58

Fobik, Sprawdź przelotki w przednich drzwiach,czy nie rozłączyły się węże.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Fobik » 27 gru 2014, o 17:22

Panowie macie racje , slychac w srodku syczenie od drzwi kierowcy w przelotce , natomiast wąż siedzi w srodku w swoim miejscu , nie mam pojęcia czym to mozna uszczelnić. Skleic czyms ?
prosze o pomoc
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Postprzez łukasz1983 » 27 gru 2014, o 18:21

Fobik napisał(a):nie mam pojęcia czym to mozna uszczelnić. Skleic czyms ?
Wymień po prostu na nowy i po problemie.Sklejenie nic nie da,w końcu znowu się rozszczelni.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Fobik » 27 gru 2014, o 18:47

Ale to tyle rozbierania teraz trzeba , a to tylko wystarczy jakos skleic na moje oko, tylko nie wiem czym
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Postprzez łukasz1983 » 27 gru 2014, o 19:49

Fobik napisał(a):Ale to tyle rozbierania teraz trzeba , a to tylko wystarczy jakos skleic na moje oko, tylko nie wiem czym
Kolego pomyśl logicznie,żeby dostać się do miejsca,gdzie jest nie szczelność,to i tak musisz ściągać tapicerkę drzwi (z poprzedniego postu wnioskuje,że nie szczelność jest w drzwiach) ,to nie lepiej od razu zmienić wężyk,a nie próbować go kleić?
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Fobik » 29 gru 2014, o 19:34

Witam ponownie

Otóż juz na 100% rozwikłałem moj problem , polega on na tym ze w siłowniku przednich drzwiach kierowcy (lub w przewodach odcentralnego) jest woda (kiedy zamarzaly mi zamki lałem w miejsce tego guzika co zamyka sie drzwi od mrażacze i wszelkiego typu silikony) ktora zamarza i nie chodzi mi przez to tam centralny.
Szczerze to najpowazniejszy problem jaki mialem. Nie wiem zabardzo co zrobic , rozkrecilem juz tapicerke drzwi ale nie wiem jak sie dostac do tego silownika z zamkiem, boje sie ze jak to rozbiore to juz nie zloze

forumowicze prosze o jakies rady. Planuje to wykrecic i wysuszyc , moze jest jakies inne wyjscie ?
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki

Postprzez fiszerman » 29 gru 2014, o 20:00

jeżeli mówisz, że masz pneumatyczny zamek, i zamarzła ci tam woda to rozbierz, dostań się do zamka i węży posprawdzaj czy węże są drożne (odłącz wąż od zamka i zamknij/otwórz drzwi i sprawdź koniec tego węża czy jak pompka chodzi to czy zasysa i pompuje powietrze. Jak nie to podgrzej opalarką aż się woda rozpuści.

Jeśli to nie pomoże i wg ciebie coś jeszcze mogło przymarznąć w zamku a boisz się go rozkręcać. To zdemontuj samek, podgrzej opalarką lub jak nie masz opalarki to suszarką lub włóż na pare minut do piekarnika niech się woda rozpuści później porządnie wysusz i zamontuj.
fiszerman
Czytacz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 17:05
Lokalizacja: WSE

Postprzez lukszumk3 » 29 gru 2014, o 20:06

Wyjmij klamkę. Jak zdjąłeś tapicerkę to zdejmij jeszcze folię, która Ci zasłania wszystko (lewa strona koło zamka. Zamek trzyma się na śrubach które widać po otwarciu drzwi (dwie na imbus). Nie pamiętam czy pod folią którą zdjąłeś są jeszcze jakieś. Potem zdejmujesz wężyk, spinasz kostkę i wyciągasz całą wkładkę. Tylko że po mojemu to nie w tym leży problem, tylko w nieszczelności, bo jeśli zamek byłby "zapieczony", to pompa potraktowała by go jako "zamknięty" i wyłączyła by się.
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez Fobik » 29 gru 2014, o 20:16

fiszerman jestes geniuszem , jutro z samego rana zabieram sie do roboty , czemu ja na to nie wpadlem ? dam znac z tym wężykiem bo faktycznie moze tak byc. A w samym silowniku mozliwe zeby zalegala woda? nie wiem dokladnie jaka to ma konstrukcje

pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku :)

[ Dodano: 2014-12-29, 19:20 ]
łukszmuk dziekuje Tobie rowniez , bo jak samochod sie nagrzeje to jest wszystko wporządku , ja ewidentnie slysze pozniej jak woda "bulgocze" w okolicach siłownika , moze to jest wężyk a wlasnie nie wiem czy w samym silowniku nie zalega. Kiedys tam pryskalem przez guzik ten odmrazaczy i silikonow w sprayu
Fobik
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 00:07
Lokalizacja: S-ki


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości