Brzęczyk świateł piszczy przy pracującym silniku

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Brzęczyk świateł piszczy przy pracującym silniku

Postprzez KKD » 9 cze 2015, o 11:15

Jeśli był taki temat to przekierujcie mnie do niego ;-)
Mój problem polega na tym że brzęczyk świateł piszczy przy włączonych światłach, gdy otworzę drzwi mimo że silnik pracuje. Włączony zapłon również nie rozłączy piszczenia. Do tej pory było normalnie tzn gdy kluczyk był w stacyjce mogłem swobodnie wsiadać i wysiadać przy włączonych światłach. Dodatkowo wydaje jakby różne dźwięki ten brzęczek, raz cichsze raz głośniejsze. Gdzie szukać przyczyny?

Do tego jeszcze dochodzi brak napięcia na przewodzie ze stacyjki do radia. Tzn miałem podłączone radio w ten sposób że odpalało się po przekręceniu kluczyka a teraz brak napięcia na tym przewodzie.
Avatar użytkownika
KKD
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 03:10
Lokalizacja: Gdańsk

Brzęczyk świateł piszczy przy pracującym silniku

 

Postprzez MiroGti » 10 cze 2015, o 21:21

Też tak miałem kolego i wydaje mi się że problem leży po stronie stacyjki a raczej kostki ,ponieważ mi radio łączyło jak kluczykiem przekręciłem tylko jakby na "pół gwizdka" a dalej rozłączało ,więc dałem zasilanie z innego miejsca po zapłonie ,bo brak czasu na wymianę kostki :-P a brzęczyk wyciągnąłem tzn ten przekaźnik od niego i mam spokój ,ale to tymczasowe rozwiązanie .
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KKD » 11 cze 2015, o 12:26

Dzięki wielkie za podpowiedź. Myślałem, że sam brzęczyk się rozsypał ale widzę że szykuje się większa zabawa żeby to ogarnąć.
Avatar użytkownika
KKD
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 03:10
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez adams » 25 cze 2015, o 13:59

Też obstawiam kostkę stacyjki (jeśli jeszcze nie wymieniałeś a zamierzasz trochę jeszcze pojeździć tym autem to prędzej czy później i tak wymienisz bo Ci przestanie odpalać :) ) Ot taki to już znak rozpoznawczy tych Golfików :) Poczytaj sobie w wolnym czasie tematy "wymiana kostki stacyjki" (jest tego milion postów na tym forum, począwszy od tego jaka kupić skończywszy jak to wymienić) - ŁATWE :-D a jeśli na razie chcesz tak jeździć to faktycznie wyciągnij brzęczyk i połóż na półce :mrgreen: Pozdro :D
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości