Autko gaśnie i nie chce zapalić

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Autko gaśnie i nie chce zapalić

Postprzez Grzenio » 7 paź 2009, o 22:09

Może miał ktoś podobne objawy do moich. Autko potrafi przy ruszaniu zgasnąć. Przy próbie odpalenia autka rozrusznik kręci ale diody na desce są nie podświetlone. Zauważyłem że jak powyłączam wszystkie odbiorniki elektryczne otworzę drzwi (może zbieg okoliczności) to autko jakby chętniej chciało zapalić.

Mooże ktoś miał podobne problemy. O ile wcześniej zdarzało mi sie to raz na tydzień (100-300km), tak teraz nawet w ciągu podróży do pracy(17km w korkach) potrafi zgasnąć 1-2 razy.
"umarło" naśrodku skrzyżowania w godzinach szczytu.

Czy przypadkiem nie jest to wina stacykni ewentualnie jakiegoś przekaźnika(dzieli napięcie na poszczególne obwody) za stacyjką słyszałem że takowy jest ale jeszcze nie rozebralem stacyjki.

Dzięki z góry za ewentualne sugestie.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Autko gaśnie i nie chce zapalić

 

Postprzez michalqqr » 7 paź 2009, o 22:46

a nie masz jakiegoś odcięcia zapłonu?
Avatar użytkownika
michalqqr
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 8 lut 2009, o 14:03
Lokalizacja: Opole

Postprzez strzeliniasty » 7 paź 2009, o 23:07

Grzenio, http://www.golf3.pl/topics4/problem-z-p ... t18552.htm poczytaj moze cos ci pomoze mialem podobyn problem
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez morsdicti » 8 paź 2009, o 18:05

100 razy temat poruszany na forum .... :wstyd:

Są to zimne luty w centralce od alarmu i zapłonu za włącznikiem świateł, wyjmij przylutuj wszystko co wydaje Ci się podejrzane, zapieczone, odlutowane itd ... i po sprawie ... dla pewności wymień kostkę stacyjki. Gwarantuje że problem zniknie ! :) w co 2 golfie tak sie dzieje ... w tym i w moim to przerabiałem ...

Kostka koszt najtańszy 6zł :) (topran) najdroższa 70zł do 100 ....

Lampki Ci gasną bo przekaźnik od zapłonu pewnie się nie może włączyć (zimny lut) a jak się włącza to zaraz się wyłącza .... po jakimś czasie się pokazują ale 15-20 sekund na środku 3 pasmowego ronda może zdenerwować :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez pablomed » 8 paź 2009, o 19:30

Grzenio,patrzy na kostkę stacyjki albo przekaźnik 18, inne rzeczy rzadziej, masz to immo?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Grzenio » 10 paź 2009, o 08:31

Dzięki za sugestie :-) . Zaraz pędzę po kostkę do stacyjki. A co do lutów to też będę sprawdzał. Mam nadzieję że pomoże. Niestety koszty tej usterki zaczęły drastycznie wzrastać. Wymieniłem się z bratem na autka, który do końca nie był świadom że autko może zgasnąć. No i zgasło w czasie jazdy. Do wymiany dwie opony, felga do prostowania, przegub + koszt lawety :-/ .

Elektryk w moim rodzinnym mieście usterkę zdiagnozował jako problem z instalacją gazową, wziął 60zł i temat z jego strony uważa za zamknięty :-x .

[ Dodano: 2009-10-10, 21:36 ]
Byłem dziś u elektryka. Wymienił po moich sugestiach kostkę za stacyjką. Cena kostki 36zł, wymiana 50zł. Narazie nie zaobserwowałem problemów.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mariusz164 » 13 paź 2009, o 12:27

ja miałem to samo poruszłem przewodami przy skrzynce i do dziś jest oki. moj brat tak ma jak immobilajzer mu odłączy zapłon
Mariusz164
Badacz tematu
 
Posty: 383
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:43
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Postprzez Grzenio » 17 paź 2009, o 08:38

Wymiana kostki za stacyjką pomogła. BNarazie objawy ustąpiły. Dzięki za pomoc.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marcinkoz2910 » 17 paź 2009, o 09:26

Seryjny immobilajzer nie wyłączy auta podczas jazdy :zdziwko:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Maciejas » 20 paź 2009, o 18:05

Witam mam podobny problem ze swoim autem mianowicie objawia sie to w ten sposob ze od czasu do czasu samochod gasl i lipa niebylo na to reguły. Ostatnio jednak robi sie to dos w... jest tak jak u Grzenia z tym ze gasnie mi tylko spirala od swiecy wszystko jest git tylko spirala sie nie pojawia po ktoryms z kolei przekreceniu kluczyka wystarczy migniecie spiralki i auto odpali niewaznie czy cieple czy zimne od czasu do czasu tez podrzuca predkosciomierz i w tedy cos skwierczy jak by za wlacznikiem swiatel lecz nie zawsze czy moze byc to wina licznika? (Poprzedni wlasciciel robil jakies burackie podswietlanie zegarow ktore w sumie i tak nie dziala tylko od czasu do czasu mignie jakas niebieska dioda) Boje sie rozbierac licznika poniewaz jest mfa a z elektriniki jestem zielony i niechcial bym czegos uszkodzic.Prosze o pomoc! (Auto posiada oryginalny immo )
Maciejas
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 paź 2009, o 12:46
Lokalizacja: Turek/Wrocław

Autko gaśnie problem powrócił

Postprzez Grzenio » 28 gru 2009, o 08:59

Witam,

Niestety wymiana kostki za stacyjką pomogła i przez 2 miesiące autko ani razu nie zgasło. Niestety problem powrócił. Zastanawiam się czy znowu wymieniać kostkę, czy może całą stacyjkę ? Może ktoś mógły polecić jakąś kostkę. Ostatnio elektryk założył chyba jakiś najtańszy zamiennik.
Grzenio
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pascal » 28 gru 2009, o 09:40

Grzenio napisał(a):Witam,

Niestety wymiana kostki za stacyjką pomogła i przez 2 miesiące autko ani razu nie zgasło. Niestety problem powrócił. Zastanawiam się czy znowu wymieniać kostkę, czy może całą stacyjkę ? Może ktoś mógły polecić jakąś kostkę. Ostatnio elektryk założył chyba jakiś najtańszy zamiennik.


Założył Ci pewnie kostkę firmy Topran (Hans Pries) którą kupił za 10zł a ty zapłaciłeś xxx z wymianą hehe.Gdy kupowałem do siebie kostkę stacyjki kupiłem orginalną z ASO i taką też bym Ci radził kupić... ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości