Aparat zapłonowy

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Aparat zapłonowy

Postprzez walter5 » 12 sie 2014, o 18:42

Witam panowie mam pytanko czy idzie gdzieś kupić te kółko co jest w aparacie zapłonowym z tymi 4erema wycięciami co jedno wycięcie jest większe aby samochód wiedział który to 1wszy tłok bo od orginalnego aparatu te kółko miałem całe pokrzywione i cięzko przejeżdżało przez hall a w nie orginalnym aparacie te kółko ma wszystkie te 4 wycięcia równe. Teraz pytanie czy jest jakaś różnica i zosrawić tak jak jest czy szkać gdzieś tego ?? Nawet nie wiem jak to się nazywa. Dzięki za pomoc i sorki jeśli nie ten temat.


I przy okazji drugie pytanko jeszcze mały problem jak to jest jade np. na 3 biegu obroty tak 1500 i nagle wcisne gaz na maxa to tak jakby następuje szarpnięcie dosyć odczuwalne zdejmę z gazu szarpnięcie tak samo na 4 biegu gaz na maxa szarpnięcie zdejmę szarpnięcie i niekiedy przy tak 2000 obr jak zmniejszam prędkość to czuć takie przyszarpnięcie nie schodzi swobodnie dlaczego tak się może dziać ??


A i jeszcze 3ecia sprawa przekręciłęm śruby od przepustnicy i wyciągłem ją z dwiema nakrętkami jak to skleić z powrotem do kolekora jakieś pomysły bo na razie trzyma mi się na dwóch śrubach dolnych :/


Obrazek
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Aparat zapłonowy

 

Postprzez pablomed » 13 sie 2014, o 08:47

Aparat musi pasować do twojego silnika którego typu nie napisałeś, ale pewnie masz jakiś silnik na Simosie z czujnikiem wału korbowego, i aparat musisz mieć z tą jedną szerszą szparą, bez tego silnik chodzi w trybie awaryjnym więc nie masz sensu zastanawiac się nad praca silnika póki własciwego nie znajdziesz. Nie wierzę żebyś nie znalazł własciwego aparatu po numerach w necie, natomiast samej przesłony nikt ci nie wyjmie z aparatu i nie sprzeda, musiałbyś mieć jakieś szczęście żeby ktoś oferował aparat uszkodzony , takich ogłoszeń się się nie daje, trzeba by ropytwać ludzi.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez walter5 » 13 sie 2014, o 08:52

pablomed no właśnie aparat kupiony właściwy ale nie orginalny do aee firmy vika
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Postprzez pablomed » 13 sie 2014, o 12:51

nie bardzo więc kapuję skoro jest własciwy a ma inna przesłonę - to nie jest właściwy, możesz jeszcze pod Vaga się podpiąc czy widzi błędy od tego
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez walter5 » 13 sie 2014, o 14:24

dobra wyprostowałem tamta orginalną jest ok i tym razem nie gasł jak go ustawiałem w różne strony ale ustawiłem tak jak kreski miałem i już nie gaśnie po kręceniu kierownicą itd. zobaczymy w trasie ,nakrętki od przepustnicy też wkleiłem poxipolem do metalu trzyma elegancko jeszcze te szarpnięcia jakieś pomysły ?? myśle żeby pokombinować z kablami wymienić na ngk bo mam jakieś stare seintechy 3 i jeden janmor ;D i pablomed niema co kupować nieorginalnego aparatu bo i tak jest ch*** wykonany :/

3. Używanie wulgaryzmów oraz stosowanie skrótów wulgaryzmów i oszukiwanie cenzora będą karane warnem.
Gesiu_15
Ostatnio edytowano 13 sie 2014, o 14:44 przez walter5, łącznie edytowano 2 razy
walter5
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 16:18
Lokalizacja: M-ce

Postprzez pablomed » 13 sie 2014, o 20:49

z kupnem zamiennika się zgadzam, zresztą nikt tego nie robi bo używek jest zatrzęsienie i łatwo sprawdzić byle można wziąć do ręki.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości