Alarm

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Alarm

Postprzez ciecio007 » 19 paź 2010, o 12:58

Witam mam takie pytanie. Dostałem sterownik centralnego wraz z alarmem
Tak wygląda http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0

moje pytanie czy da rade to podlączyć do golfa 3? jeśli tak to potrzebuje schematu
pzdr
ciecio007
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 23:44
Lokalizacja: bełżyce

Alarm

 

Postprzez Rafit » 19 paź 2010, o 14:38

ciecio007,

Do drzwi wchodzi ci 5 pinowa kostka i masz tam kabel: szary i zielony. Te kable odpowiedzialne są za otwieranie i zamykanie.

Czyli raczej nic więcej nie potrzebujesz do takiej centralki, bo pewnie są tam 4 przewody: PLUS, MINUS, OTWIERANIE, ZAMYKANIE.
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez K@mil » 19 paź 2010, o 14:54

Zdejmujesz sobie próg plastikowy pozniej za rączką ktora otwiera sie maske sa dwie sruby i jeszcze jedna na srodku plastiku... wyciągasz i z drzwi bedzie wychodziła kostka w ktore 3 beda kostki wkładane w dużą no i po kolei robisz:

Zasilanie:
zasilanie sterownika(czerwony) lokalizujemy pod skrzynką
bezpieczników gruby czerwony kabel +12V (szukaj za przekaźnikami, nie musisz rozkrecać wszystkich bezpieczników kabel bedze tam z tylu gdzies sobie lezał)

Masę sterownika (czarny) podłaczamy do karoserii auta (widoczna sruba po zdjęciu owego plastiku na klucz 10, kup sobie oczko)

Nad nią Lokalizujemy tą kostkę/wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy no i do przewodów szary(zamknij) i zielony(otwórz), podłączamy przewody odpowiadające (zamknij/otwórz) i wychodzące ze sterownika

Jak sterownik ma funkcje zaswiecania sie kierunków to musisz rozkrecic plastik pod kierownica i zlokalizować kostkę po stronie stacyjki. No i do pinów nr3; biało/czarny i nr7; zielono/czarny, podłączyć przewody kierunkowskazów ze sterownika. (najcześciej dwa jednokolorowe)

Wszystko ladnie polutuj ... sa specjalne złączki ale ne polecam ponieważ te kabelki z wiazki z drzwi sa bardzo delikatne a te złączki je przecinają :p *(wiem z wlasnego doswiadczenia)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Rafit » 19 paź 2010, o 15:01

K@mil napisał(a):Jak sterownik ma funkcje zaswiecania sie kierunków to musisz rozkrecic plastik pod kierownica i zlokalizować kostkę po stronie stacyjki. No i do pinów nr3; biało/czarny i nr7; zielono/czarny, podłączyć przewody kierunkowskazów ze sterownika. (najcześciej dwa jednokolorowe)


Można też w progu (Idzie instalacja do tylnych świateł) ;-)
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez pablomed » 19 paź 2010, o 19:07

ciecio007, schematów od metra wpisz w google nazwe alarmu. http://www.instrukcje.mastertrade.pl/alarmy/z1m.pdf o ile o ten chodzi. Nikt ci nie napisał że na ogół alarmy podają na sterowanie centralem masę a potrzebujesz plusa, zamienisz dwoma przerzutnikami czyli zwykłymi przekaźnikami, szukajka powie co zacz. Zapodaj nazwę konkretnego alarmu bo nie wiem z linka o który chodzi.
Rozważ montaż przy pompce centrala w bagażniku, znacznie prostszy i bezpieczniejszy dla poczatkujących, bo nie robisz bałaganu z kablami pod skrzynka bezpiecznikow, co się mści w razie jakiejś awarii i konieczności naprawy tam jakiejś. W wiązce pompki jest plus stały, plus po zapłonie, masa i kable sterujące zamkiem. Blisko do kierunków, do krańcówek drzwiowych i bagażnika. Dalej będzie tylko do syrenki jeśli ja dasz koło silnika i do krańcówki klapy silnika jeśli ją zamontujesz - raczej zbędne..
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez ciecio007 » 23 paź 2010, o 12:42

Dzięki za odpowiedzi.
Mój sterownik to SKORPION 2000a S1 wiecie jak go podłączyć? Albo posiada ktoś schemat do niego? W google wpisuje i nic mi nie pokazuje
Help
ciecio007
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 23:44
Lokalizacja: bełżyce

Postprzez pablomed » 23 paź 2010, o 22:04

może Z1 http://www.instrukcje.mastertrade.pl/alarmy/z1m.pdf nawet jak masz jakiś inny to napewno jest podobny
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości