Akumulator rozładowany po postoju.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Akumulator rozładowany po postoju.

Postprzez driftking » 13 lut 2015, o 08:36

Witam, posiadam golfa III 1.6 ben-gaz, z 94r. Auto ma roczny akumulator Centry 50Ah. Cały czas dioda sygnalizująca naładowanie akumulatora świeciła na zielono ( naładowany ). Jednak po pracy chciałem odpalić i 0 reakcji. Dioda czarna ( naładuj ). Tak skrajnie rozładowany akumulator, że lampka w podsufitce ledwo co świeciła. I rzeczywiście napięcie na akumulatorze to 11.6V. Podładowałem go na noc i wskoczyło 12.6V, a przy odpaleniu 14.1, odpalił bez problemu. Ale jak podłączyłem miernik szeregowo między klemę + a wtyk akumulatora + to pobór zaczął skakać : 0.6, 1,5, 2,5 a czasem 4,5 ( wynik zmieniał się co sekundę od najmniejszego do największego ). Dziś będę sprawdzał bezpieczniki. Jakieś pomysły przyczyny usterki ? Pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-02-13, 23:09 ]
Powodem rozładowania był przerwany kabel masowy w przelotce drzwi. Niestety silniczek szyby elektrycznej zwiera, (prąd 14A ). Co mogło się w nim uszkodzić ? Jest to naprawialne ?
driftking
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2014, o 18:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Akumulator rozładowany po postoju.

 

Postprzez pablomed » 14 lut 2015, o 01:20

driftking, gdyby kabel masowy od silniczka był przerwany to silnik nie ciągnąłby prądu, zrobiłeś jakiś błąd w diagnozie albo źle opisałeś. Być może jest zwarcie tego kabla do jakiegoś innego pękniętego w wiązce do drzwi, lub uszkodził się moduł przy silniczku szyby - trudno powiedzieć, musiałbym wiedzieć dokładnie jak to zdiagnozowałeś, ale jeśli faktycznie silnik zwiera to odłączenie wtyku wiązki w tych drzwiach rozwiąże problem tymczasowo
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez driftking » 14 lut 2015, o 01:29

Przewód był przerwany ale stykał się co jakiś czas ( zależy jak się drzwi otworzyło ). Jest szansa na naprawę modułu ?
driftking
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2014, o 18:22
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości