1.4 AEX - problemy z rozruchem, nie odpala

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

1.4 AEX - problemy z rozruchem, nie odpala

Postprzez Shegge » 11 sty 2015, o 18:09

Witajcie,

od dłuższego czasu mojego golfika trapi pewien problem:
podczas rozruchu, przy zimnym silniku, rozrusznik kręci ale ze strasznym oporem, wygląda jak spadek napięcia przy uruchomieniu auta. Jak się zagrzeje - pali od ręki.

Ostatnio wymieniałem kable zapłonowe ze świecami, bo tracił moc podczas jazdy i pomogło.
Od trzech dni nie chciał odpalić po nocnym postoju (około 12-13 godzin), samochód stał na dworze. Wczoraj podczas jazdy z prędkością ok. 120 km/h samochód kompletnie stracił moc, ale silnik pracował. Dodałem gazu i przy około 3 tys. km zaczął strzelać z wydechu (myślałem że coś wybuchło :o), po czym silnik zgasł. Po postoju około pół godziny i odholowaniu na pobliski parking odpalił bez najmniejszego problemu przy pierwszej próbie, dzisiaj znowu po postoju około 14 godzin samochód odpalił bez problemu.

Dodam że przy wjechaniu prawą stroną w niewielką kałużę golfik zaczyna szarpać, traci moc i staje po czym nie daje się uruchomić przez najbliższe 20-30 minut, później jeździ jak nowy.

Nie wiem gdzie szukać problemu, podejrzewam instalacje elektryczną ale nie mam zielonego pojęcia gdzie zacząć sprawdzać,a na forum nie znalazłem rozwiązania (może źle po hasłach szukałem). Może ktoś z was miał taki problem? Dodam że akumulator ma 4 lata, ale jest sprawny i nie wymaga wymiany.

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam
Zniesmaczony sytuacją Jakub
Mój VW: http://www.golf3.pl/topics2/golf-14-i-i ... t72015.htm
Golf czi najlepszym ałtem śfiata
Avatar użytkownika
Shegge
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 13:22
Lokalizacja: Mysłowice

1.4 AEX - problemy z rozruchem, nie odpala

 

Postprzez Kłosek » 11 sty 2015, o 18:15

U siebie miałem podobne objawy i okazało się że to aparat zapłonowy wilgoć łapał.
Kłosek
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 08:29
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez shift00 » 11 sty 2015, o 19:39

Przede wszystkim rozbierz (tak jak Kłosek napisał) aparat zapłonowy, wszystko co z nim i wokół niego związane. Wysusz to porządnie. Sprawdź, czy pod kopułkę nie dostaje się wilgoć.

W pierwszy dzień po zakupie swojego auta wjechałem w kałużę i pod kopułkę dostała wilgoć (delikatnie ujmując..). Efekt silnik nie palił.

Ciekawe jest to, że w czasie jazdy stracił moc, ale nie jest wykluczone, że wszystkiemu winne są w/w elementy.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: 1.4 AEX - problemy z rozruchem, nie odpala

Postprzez Golf Maniak » 11 sty 2015, o 20:00

Shegge napisał(a):Dodam że przy wjechaniu prawą stroną w niewielką kałużę golfik zaczyna szarpać, traci moc i staje po czym nie daje się uruchomić przez najbliższe 20-30 minut, później jeździ jak nowy.



Niestety ale golfy pod silnikiem nie mają płyty siłą rzeczy wjeżdzając w kałuże woda chlapie silnik i łapie wilgoć.Jeśli wymieniłeś świece i kable jak koledzy radzili przejrzyj aparat zapłonowy.Odnośnie ctrudnego rozruchu o poranku jaki stan jest akumlatora :?: może jest niedoładowany albo kończy swój żywot.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Shegge » 11 sty 2015, o 20:20

czyli rozbiórka aparatu zapłonowego. Pewnie jak za to się zabiorę to przy okazji zafunduje sobie czyszczenie przepustnicy :D
Dlaczego stracił moc nie mam pojęcia, wciskanie gazu w podłogę, redukcja biegów nic nie pomogło. Po prostu odmówił dalszej współpracy był co prawda dzień po lekkim deszczu, ale jestem pewien że to nie przyczyniło się do awarii.
Osłonę kiedyś miałem, dużo dawała ale siłą rzeczy przegrała z miękkim zawieszeniem i polskimi drogami :D
Akumulator też odpada - mój sprawdzałem i nawet założyłem na chwilę od znajomego praktycznie nowy i mocniejszy i też nie pomogło.
Mój VW: http://www.golf3.pl/topics2/golf-14-i-i ... t72015.htm
Golf czi najlepszym ałtem śfiata
Avatar użytkownika
Shegge
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 gru 2014, o 13:22
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez lukasrsv » 12 sty 2015, o 04:43

Co do problemów z odpaleniem to wysusz porządnie kopułkę i sprawdź czy przewody WN dobrze nachodzą na nią, czy nie ma możliwości dostania się wilgoci do styków. :-)
Avatar użytkownika
lukasrsv
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 20:54
Lokalizacja: POLSKA_POŁUDNIE


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości