[Foto-porada] Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

[Foto-porada] Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow

Postprzez v1rooz » 20 maja 2010, o 18:30

No wiec z racji tego iz przyszla pora na wymiane uszczelki postanowilem zrobic oto taki maly tutek dla tych co nei wiedza jak zrobic ;)

1. no wiec zaczynamy!

# potrzebne narzedzia:
- srubokret plaski
- klucz 10 (najlepiej nasadka i po sprawie)
- scierki
- odtluszczacz

2. Lecimy

# mamy przed soba silnik

* zdejmujemy linke gazu , odlaczamy krokowy zeby nam kable nie przeszkadzaly podczas pracy

* odkrecamy sruby zaznaczone na czerwono lacznie jest ich 8 (4 po jednej stronie i 4po drugiej stronie)

Obrazek

* jezeli mamy juz odkrecone wszystkie sruby odkrecamy odme
(zaznaczona czerwonymi strzalkami)

Obrazek

* nastepnie sciagamy pokrywe najlepiej zaczynajac od strony rozrzadu nalatwiej sie ja do gory wyciaga

siagamy stara uszczelke (stara uszczelka):

Obrazek

jak widac peknieta co bylo przyczyna ze puszcza

* nastepnie czyscimy dokladnie odtluszczaczem cala powierzchnie gdzie jest uszczelka a pokrywe myjemy w wodzie i suszymy ;)

Obrazek

* nastepnie nowa uszczelke smarujemy olejem aby dobrze przylgnela do pokrywy i zakladamy ja pamietaja ktora strona ja wkladac!

Obrazek

* Przykrecamy pokrywe pamietajac ze robimy na krzyz lewy gorny z prawym dolnym prawy gorny z lewym dolnym i zchodzimy do srodka no i oczywiscie nie skrecamy na sile ;)

3 Cieszymy sie wykonana praca ktora zajmie nam max 20-30min nagorsze jest czysczenie ;))


pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 20 maja 2010, o 22:10 przez v1rooz, łącznie edytowano 1 raz
v1rooz
Members
 
Posty: 959
Dołączył(a): 21 lip 2009, o 21:22
Lokalizacja: Olsztyn

[Foto-porada] Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow

 


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości