wymiana przegubu zewnętrznego

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

wymiana przegubu zewnętrznego

Postprzez killah » 4 paź 2011, o 19:24

Hej

Jest to porada jak wymienić przegub zewnętrzny w zwrotnicy od gt. W innych będzie podobnie.

Od razu zaznaczam że ja wymieniałem tylko samą gumę, smar i obejmy ponieważ tylko guma mi się rozleciała. Jednak czynności jakie się wykonuje są takie same bo żeby założyć nową gumę trzeba zdjąć przegub..

1) Odkręcamy nakrętkę od przegubu. Klucz numer 30 + najlepiej kawałek rurki do przedłużenia bo czasem naprawdę ciężko się odkręca
<
1.jpg


2) Zdejmujemy koło. Odkręcamy sworzeń wahacza. Klucz 17 potrzebny a w zasadzie 2 żeby z 2giej strony śrubkę trzymać. W wersjach gdzie w zaciskach są jarzma trzeba będzie odkręcić dolną śrubkę mocującą jarzmo żeby móc wyciągnąć tą śrubkę. Też klucz 17.
<
2.jpg

<
3.jpg


3) Trzeba odciągnąć wahacz na dół a zwrotnicę pociągnąć do siebie żeby przegub wyskoczył z frezów. Dla wygody można zrobić coś takiego jak ja żeby mieć trochę miejsca.
<
4.jpg


4) Naszym oczom ukazuje się przegub zewnętrzny. Należy ściągnąć obejmy i rozciąć starą gumę żeby można było zbić przegub. Będzie nam potrzebny krótki przecinak, młotek i trochę siły. Jest to chyba najgorsza część wymiany bo naprawdę ciężko schodzi. Przecinak przykłada się w miejsce w które pokazałem na ostatnim obrazku. Nie bić po innych elementach !!!!!
<
5.jpg

<
6.jpg

<
7.jpg

<
8.jpg


5) Ta mała zawleczka trzymała nasz przegub. Wymieniamy ją na nową z nowego przegubu. Ja zostawiłem starą
Obrazek

6) Nakładamy nową gumę na półoś. Pamiętamy żeby wcześniej nasunąć na półoś zaciski do gumy a po założeniu gumy zakładamy tulejkę tak jak na obrazku czyli tym szerszym pierścieniem w stronę auta a węższą końcówką do nas. Z nowymi przegubami też są nowe więc zakładamy nowe.
ObrazekObrazek

7) Smarujemy przegub smarem.
Obrazek

8) Zakładamy przegub. Upewniamy się że wskoczył na ten pierścień który uniemożliwia wyciągnięcie go. Do wbijania przegubu można użyć młotka i lekko pukać w nakrętkę przykręconą na gwint. Nie walimy po gwincie przegubu żeby go nie zniszczyć bo potem nie nakręcimy na niego nakrętki.

9) Reszta to montaż w kolejności odwrotnej.

10) Jako zestawu naprawczego użyłem gumy firmy KAGER. Nie polecam bo mniejszy zacisk na gumę nie da się założyć :D Będę musiał dokupić w jakimś budowlanym. Najlepsze i najtańsze są chyba przeguby RUVILLE.
killah
 

wymiana przegubu zewnętrznego

 


- - - www.nowyswiat.info



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron