Wymiana gąbek w nawiewach

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

Wymiana gąbek w nawiewach

Postprzez gaceq » 30 gru 2012, o 16:53

Jako że od pewnego czasu wciąż wylatywały mi części gąbki z nawiewów, postanowiłem zrobić z nimi porządek.
Przy okazji macie kilka fotek.
Potrzebne nam wkrętaki: płaski i krzyżak, nożyczki, gąbka, lub tak jak u mnie kawałek materiału na wykładziny do auta

Po pierwsze wiadomo, musimy wyjąć całe elementy z kratkami w środku, nie będę tego opisywał, gdyż było już powielane. Zostają nam puste dziury, Wszystkie plastiki polecam przy okazji wymyć w ciepłej wodzie z płynem do mycia.
Obrazek

Delikatnie podważając z boku kratki wyjmujemy każdą z nich, po tym możemy wyjąć nasze plastikowe zamknięcia, również podważając je po mniejszej stronie (tam gdzie się obracają)
Obrazek

Na wybranym materiale, odrysujcie plastik i odejmijcie od tego głębokość rowka ok 10-20mm ( nie pamiętam dokładnie) Po tym zostaje nam tylko powolne naciąganie materiału na nasz plastik.Czasem ciężko wchodzi, ale będzie dobrze trzymać. Trzeba pamiętać o nie pomyleniu małych części widocznych na foto, każde jest inne, uważajcie
Obrazek
Obrazek

Materiał przycinamy tak aby dobrze przylegał przy zamkniętym nawiewie, bok z elementem który będzie wchodził w obudowę obetnijcie troszkę więcej
Obrazek

Po spasowaniu powinno wyglądać mniej-więcej tak
Obrazek

Nie przytniecie tego za pierwszym razem, demontaż będzie na pewno nie raz :) Jeżeli pojawią się małe prześwity, możecie wyciągnąć troszkę materiał w tych miejscach
Obrazek

Jeżeli wszystko ok zapinamy elementy, o których już wspominałem. Montaż ułatwiony większym wycięciem, źle nie założymy
Obrazek

Zostaje nam tylko montaż wszystkiego w aucie, i poskręcanie jak należy
Obrazek

Czas na wszystko to jakieś 2godzinki, praca dość miła na sobotnie popołudnie :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
gaceq
Badacz tematu
 
Posty: 199
Dołączył(a): 5 lip 2009, o 18:41
Lokalizacja: Starachowice

Wymiana gąbek w nawiewach

 


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość