[Fotoporada]Wygłuszenie, Tweetery i Instalacja w mk3

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

[Fotoporada]Wygłuszenie, Tweetery i Instalacja w mk3

Postprzez Baran. » 12 sie 2010, o 16:23

Wygluszenie drzwi:
Obrazek
około 2 dni poświęconej pracy lub najlepiej z 3 godzinki pod wieczór 1 dnia i cały kolejny dzień
do tego mogłaby sie przydać z krata piwka na umilenie pracy
2x Taśma dekarska (ja użyłem firmę tytan) 15cm/10m 70zl szt
1 puszka blachogum 10zl
okolo 3m peszla 5zl
1 taśma izolacyjna 3zl
1 taśma aluminiowa 4zl
1 rozpuszczalnik uniwersalny 4zl
Razem :166zl
i takie jak wiaderko,wkrętarka, śrubki, lutownica, kombinerki, nożyce do metalu,
itp,itd
Zdejmujemy boczek i drzwi czyścimy ja najpierw umyłem go woda z płynem później bród domyłem rozpuszczalnikiem i jeszcze raz umyłem wodą, wszystko robiłem powoli i dokładnie
Obrazek
Na umyty i suche drzwi nakładałem blachogum robiłem to za pomocą pędzelka bo było mi najwygodniej i mogłem bez problemu dostać się w trudno dostępne miejsca tak to wygląda w trakcie malowania
Obrazek
A tak już cale pomalowane:
Obrazek
Jak już wszystko ładnie pomalowaliśmy najlepiej odłożyć prace na następny dzień bo blachogum powinno schnąc około 8 godzin wiec najlepiej robić to pod wieczór jednego dnia by nie marnować czasu. Jak już wszytko ładnie wyschło jesteśmy w stanie naklejać taśmę dekarska to odmierzamy sobie długość jaka będzie nam potrzebna ja to robiłem za pomocą taśmy dokładałem i powoli dokładnie wymierzałem tak jak powinna być naklejona , odcinałem taki kawałek i go przyklejamy powoli zdjęcie mniej więcej pokarze jak zacząć :
Obrazek
Jakoś przypadkowo zapomniałem zrobić zdjęcie jak to w całości powinno wyglądać hehe skleroza nie boli lub troszkę słoneczko dogrzało.
W następnej kolejności mocujemy dystans z MDF'u najlepiej to robić przymierzając do drzwi i dokładając boczek oraz wycentrować dystans oraz mocujemy go na 4 śruby ja pod dystans dalem jeszcze silikon uniwersalny by dystans nie stykal sie z blacha tylko przez silikon dolegal do niej u mnie wygląda to następująco, trzeba pamiętać zęby robić to powoli i dokładnie bo później możemy mieć problem z założeniem boczka
Obrazek
Następnie wykonujemy żeberka lub rusztowania jak zwal tak zwal,nie którzy zakrywają całe otwory, robimy to za pomocą blachy ja blachę kupiłem na złomie bo w końcu to wygłuszenie jest robione tanim kosztem mniej więcej to wygląda tak
Obrazek
Obrazek
do tego ja pręt od otwierania drzwi owinąłem taśma izolacyjna i wsadziłem w peszel żeby go nie było nic słychać żadnego obijania oraz dźwięku nie potrzebnego który chcemy zlikwidować oraz wszystkie kable wsadziłem w peszle
Następnie na żeberka nakładamy taśmę zakrywamy otwory prościej mówiąc o tak:
Obrazek
Dalej oklejamy całość taśma po zaklejeniu całego boczku ja w miejsca łączeń taśmy przyklejałem taśmę aluminiową zęby przypadkiem się nie rozwarstwiało
Obrazek
na to już przymierzamy boczek i w nim wycinamy dziurę żeby zmieścił się głośnik z dystansem robimy to bardzo powoli i ostrożnie by nie za dużą wyciąć i przypadkiem nie było później dziury widać mniej więcej tak
Obrazek
nie ma co robić tego jak na zdjęciu powyżej bo zawsze może być inaczej ułożony dystans
Wiec to już prawie koniec wystarczy założyć kieszeń(ja w kieszeni musiałem wyciąć trochę plastiku który dotykał głośnik i odstawał by normalnie się zmieścił wraz z boczkiem
Tweetery w oslonach lusterek :[/b]
Co bedzie potrzebne:
Zywica i mata szklana 15zl
Klej o plastikow 10zl
rura PCV 5" 5zl
ponczocha Zabralem mamie xD
2 kawalki skory wziete ze starej kurtki
butapren 2zl
super glue 2zl
Razem: ok.35zl
Wiec wycialem dziure w oslonce, latwiej mi bylo ulozyc rurke pcv w ktorej bedzie tweeter. Z rury wycinamy kawalek taki jaki bedzie nam potrzebny, ja akurat wycialem taki w ktory miesci sie tweetery i nie wystaje, rurka jest wycieta pod skosem by tweeter kierowal sie bardziej do gory. gdy juz mamy to zrobione przyklejamy rurke do oslonki podczas przyklejania nadajemy ksztalt , ja to zrobilem jakos tak :
ObrazekObrazek
Gdy juz przykleimy rurke i klej wyschnie nakladamy na to ponczoche by nadala tweeterowi odpowiedni ksztalt i przy koncach przyklejamy to super glue
ObrazekObrazekObrazek
Gdy juz nam klej wyschnie odcinamy przy koncach ponczoche i malujemy to zywica z utwardzaczem. Ja to rozrabialem ze zywica robila sie lekko rozowa i mamy tak gdzies 20-30min zanim stwardnieje
ObrazekObrazek
Mate szklana najlepiej wczesniej pociac na male kawalki by latwiej bylo je ukladac
Obrazek
I nakladamy je na ponczochce i nasaczamy ja w rzywicy ja nalozylem 3 warstwy maty by bylo naprawde twarde
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Gdy juz wszystko lanie wyschnie odcinamy nadmiar maty
Obrazek
I obkleilem to prawdziwa skora
ObrazekObrazek
A o to efekt koncowy z ktorego jestem barzo zadowolony
ObrazekObrazekObrazek
[b]Przeprowadzenie kabli

Zapomnialem zrobic zdjecia jak podpiete to jest do radia i jak idzie z aku ale mam takie moze pomorze komus to
+ przeprowadzilem z aku przez szczeline za bezpiecznikami i puscilem go lewym progiem az do bagaznika
- wzialem z zawiasu od oparcia kanapy tylnej
a kable sygnalowki i od glosnikow puscilem prawym progiem
ObrazekObrazekObrazek
W kostce co laczy sie z drzwiami wywiercilem dziure by puscic kable
Obrazek
i tak wyglda to z tylu
ObrazekObrazek
I to chyba tyle. Pozdrawiam i mysle ze komus sie to przyda :jezor:
Avatar użytkownika
Baran.
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 14:34
Lokalizacja: Radom

[Fotoporada]Wygłuszenie, Tweetery i Instalacja w mk3

 


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości