Wskazówki dotyczące sprzedaży pojazdu

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

Wskazówki dotyczące sprzedaży pojazdu

Postprzez Adi » 17 mar 2008, o 12:22

1. Kupujący to podejrzliwi ludzie. Musisz udowodnić, że rzeczywiście jesteś właścicielem pojazdu. Im więcej dokumentów potwierdzających tożsamość twoją i samochodu, tym lepiej - czyli łatwiej będzie znaleźć kupca.

2. Powinieneś posiadać dowód nabycia auta: rachunek z zagranicy (gdy tam kupowałeś samochód), fakturę, dokumenty odprawy celnej.

3. Auto musi mieć ważną polisę OC. Dobrze też mieć wcześniejsze dowody wpłaty tej polisy.

4. Będziesz dobrym sprzedawcą jeżeli przedstawisz potencjalnemu klientowi książkę pojazdu, książkę gwarancyjną lub książkę napraw.

5. Rachunki z warsztatów po ewentualnych naprawach również uwierzytelniają Cię w oczach sprzedającego.

6. Zastanów się, jak ma wyglądać Twoje auto. "Picować czy nie". Klient podejrzliwy będzie wietrzył podstęp widząc wypraną tapicerkę i dywaniki, wypolerowane nadwozie i szyby, zakonserwowane plastiki. Być może bardziej wzbudzisz zaufanie pokazując auto tak jak wygląda na co dzień. Jednak decyzja należy do Ciebie.

7. Przed sprzedażą zrób przegląd. Nie zaskoczy Cię wtedy najbardziej pedantyczny diagnosta, jeżeli kupujący zażyczy sobie udania się samochodem do Stacji Kontroli Pojazdów lub warsztatu.

8. Nie zostawiaj widocznych, nawet drobnych usterek mówiąc ,że możesz opuścić cenę. Takie postępowanie zniechęca większość klientów.

9. Kupujący na ogół chce abyś obniżył cenę. Podaj cenę trochę wyższą od tej , którą chciałbyś otrzymać, ale nie przesadzaj. Klient może sprawdzić ile kosztuje taki samochód na rynku. Kwota powinna wynosić około 5 % wartości samochodu. Większa obniżka może wzbudzić podejrzenia co do sprawności auta.

10. Nie bój się spisać z klientem umowy przedwstępnej, jeżeli z Twojej strony wszystko jest w porządku, jedynym mankamentem będzie wydłużenie czasu sprzedaży.

11. Bądź miły, rzeczowy i uprzejmy, ale nie do przesady. Wzbudzisz zaufanie potencjalnego klienta. On być może denerwuje się bardziej niż Ty. Kupno auta (może pierwszego w życiu) to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć.

(info ze str http://www.polmozbyt.szczecin.pl/ )
_________________
Adi
 

Wskazówki dotyczące sprzedaży pojazdu

 


- - -Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości