instrukcja montazu el.silownikow golf 3 GL z el.lusterkami

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

instrukcja montazu el.silownikow golf 3 GL z el.lusterkami

Postprzez MTuner » 8 lut 2010, o 19:17

Heh siema!!!
To teraz czas na mnie, bo ostatnio wykonalem cos z czego jestem bardzo zadowolony pomijajac wielogodzinne siedzienie na wiaderku z bulem krzyza i palcow juz nie wspominam o lutownicy i poparzonych dloni od cyny. Ale to co osiagnolem rechabilituje wszystkie meki podczas matazu. Od razu zaznacze ze uniwersalne silowniki to totalna porazka( rzezba ktora powinna byc montowana w zukach i w calibrach)
Uniwersalny zestaw zakupiony na Allegro byl jak na swoja specyfikacje dzialania za drogi( tragedia grube kable jak do sily a kostki polaczen to szkoda gadac. Jak bylo zimno a zwlaszcza zima, silniki byly tak slabe ze musialem prosic kogos aby mi pomogl domknac szybe( wstyd). Nie kupujcie takiego chlamu!!! Ori silowniki kupilem juz spory czas temu za 150zl!!! bedzie juz z 2 lata jak lezaly w garazu, az do teraz gdy dokupilem wiazke instalacji od skrzynki bespiecznikow wraz ze zlaczami.
Zamieszczam pare zdjec z przeprowadzonych prac:

<
1.jpg

<
2.jpg

<
3.jpg

<
4.jpg


Demontaz uniwersalnych silownikow.

<
5.jpg


przymiarka ori silniczkow z wersji 5D, pasuja w 100% do wersji 3D,
tylko ze instalacja i wezyk do silownika z pompki centralki trzeba przedluzac
bo jest za krotka, potrzeba do tego duzo cierpliwosci i dobrej umiejetnosci lutowania.

<
6.jpg


jak widac silniczek juz na swoim miejscu wszystko pasuje bez problemu,
co prawda trzeba sie troszke pogimnastykowac aby to tam do srodka wepchnac.

<
7.jpg

<
8.jpg


musialem uzyc drastycznych metod aby dostac sie do stykow nie uszkadzajac ich
w celu uzupelnienia drugiego zlacza o sterowanie lusterkami.

<
9.jpg


tutaj rozbieranie starej wiazki aby dostac sie i odizolowac instalacje el. lusterek i lampki
centralnego zamka. Calosc na koniec obkrecona zostala izolqacja do instalacji el.
izolacja(parciana), wygladalo wszystko jak orginal, i oto chodzilo.

<
10.jpg


miejsce wejscia wiazki el. szyb i lusterek, strona prawa

<
11.jpg


wszystko utrzymane w jak najleprzym porzadku, instalacja zostala poprowadzona jak fabryczna.

<
12.jpg


nastepnie wiazka zostaje przeciagnieta na lewa strone do skrzynki bespiecznikow i podlaczona w tych samych miejscach co poprzednia, chodzi o el. lusterka

<
13.jpg


wiazke z zasilaniem do el. szyb podlaczamy pod zgodnie z kolorami koncowowek
tj. czer/zolty do plusa, brazowy do slupka uziemienia(to takie brazowe gniazdo
nad zlaczem do drzwi. podswietlenie sterowania lusterkami ma kolor kabla bialo szary
z szara koncowka ktora odlaczamy i podlaczamy na jego miejsce podswietlenie guzikow el. szyb kolor szaro/nieb. wyzwalacz do el. szyb kabelek bialo/czarny z zielona koncowka
w zielone gniazdo skrzynki bespiecznikow.

<
14.jpg


wyodrebniony kabelek zasilania el. lusterek ktory juz jest nam niepotrzebny bo w nowej wiazce byl juz dolaczony taki.

<
15.jpg


przyzad samoroba do wyciagania spinek tapicerki drzwiowej
Oczywiscie spinki nie nadaja sie do ponownego urzytku, sa dostepne w kazdym sklepie w cenie 3,50szt.

Tutaj zamieszczam stronke na ktorej mozna znalesc potrzebne schematy instalacji:
http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page09_g3

Troche zamotane ale mam nadzieje ze komus pomoge

PS. jesli chodzi o wersje KOMFORT to dziala bez zarzutu domykanie i otwieranie z kluczyka.
nie wiem ktory to byl kabel ale mialem dwa wolne, jeden byl caly bialy a drugi ziel/czarny z czarna koncowka. Bialego spiolem z wolna wtyczka wiszaca swobodnie za skrzynka bespiecznkiow i mysle ze to jest to, a ten drugi zostawilem(ziel/czarny).
Jeśli zobaczysz mnie we wstecznym lusterku to nie próbuj wciskać gazu... ja już to zrobiłem!!!

moj-golf/mtuner-reaktywacja-vr6-t5834.html
MTuner
Badacz tematu
 
Posty: 214
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 00:21
Lokalizacja: Monachium

instrukcja montazu el.silownikow golf 3 GL z el.lusterkami

 


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości