[MK3 FAQ]Falujące obroty, gaśnięcie auta na wolnych obr itp

Informacje, opisy, fotoporady i dane techniczne dotyczące samochodu Volkswagen Golf 3.

Moderator: Moderator

[MK3 FAQ]Falujące obroty, gaśnięcie auta na wolnych obr itp

Postprzez noname_conek » 4 paź 2008, o 00:51

Taka mała porada może komuś sie przyda.

Jeśli ktoś ma problem z niskimi obrotami, szaleją czasami obroty, auto gaśnie dojeżdżając do skrzykiwania lub podczas gwałtowniejszego hamowania, to polecam przeczyścić przepustnice bo [podobno] w 90% to najczęstszy problem w mk3. [mi pomogło ;-) ]

potrzebne będzie:
odtłuszczacz, kombinerki, śrubokręt płaski, jakieś szmatki :D

na przykładzie mojego silnika [2.0 8v 115ps AGG] wiec tak:
Obrazek
1. odkręcamy opaskę
2. wyciągamy rurkę [od odmy, jeśli sie nie myle :D ]
2. ściskamy kombinerkami/szczypcami itp opaskę i ściągamy ją. odczepiamy linkę gazu

Wyciągamy całą rurę dolotu i mamy taki widok[u mnie już po przeczyszczeniu] :
Obrazek

następnie bierzemy odtłuszczacz [coś takiego jak na foto, ja użyłem valvoline'a]
Obrazek Obrazek

1.Ruszamy przepustnicą aby dokładnie ją wyczyścić
2 czyścimy wszystko szmatką [oczywiście spryskując odtłuszczaczem ;-) ] aż nie będzie żadnego syfu
3. bierzemy rurę od dolotu i także psikamy odtłuszczaczem i czyścimy aż będzie błysk :P

Skręcamy wszystko tak jak było, wkładamy linkę gazu, wąż odmy i odpalamy auto, najlepiej dać mu pochodzić aż rozgrzeje sie do troszkę ponad 70% gasimy odpalamy jeszcze raz i można jeździć ;-) [zalecane jest jeszcze pojechać na komputer aby zrobić adaptację przepustnicy, ja narazie tego nie robiłem, pojeżdżę kilka dni sprawdzę czy wszystko jest oki a potem ewentualnie komp]


Ja to robiłem w taki sposób może robi sie to inaczej mi pomogło i jestem zadowolony ;-)

Pozdrawiam ;-)
Ostatnio edytowano 4 paź 2008, o 09:39 przez noname_conek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

[MK3 FAQ]Falujące obroty, gaśnięcie auta na wolnych obr itp

 


- - -



Powrót do DANE TECHNICZNE I PORADY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości