Malowanie Samochodu

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza.

Moderator: Moderator

Malowanie Samochodu

Postprzez mietek7777 » 20 cze 2014, o 16:36

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile może kosztować malowanie całego samochodu wraz poprawkami blacharskimi (usuniecie korozji itp.) Czy ktoś może czymś takim się już wcześniej zajmował i ewentualnie może polecić jakieś miejsce w którym solidnie bym wykonał renowacje autka??
mietek7777
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sie 2011, o 16:40
Lokalizacja: Kraków

Malowanie Samochodu

 

Postprzez pawelus6 » 20 cze 2014, o 18:44

U mnie w miescie za pomalowanie całego auta (w ten sam kolor) plus zrobienie wszystkiego (typu jakies dziurki w podłodze itp. itd.) zaspiewał 3 000zł. Ale zależy od miasta/lakiernika itp.
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Grzesiek2507 » 20 cze 2014, o 20:46

Ja wpadlem na pomysl zeby samemu zaatakowac lakierowanie auta w przyszlym roku :hyhy:
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez gello1 » 20 cze 2014, o 21:07

Tak w skrócie to na nic ta wasza robota. Cięcie gięcie spawanie a i tak za 2-3 lata rdza wróci. Kwestia tez jak warsztat do tego podejdzie czy po łepkach i zarzuci lakier czy usunie rdzę i zrobi jak trzeba noooo to z 3 lata polata.
Ale ogólnie rdza jest następstwem zaniedbania. Bo się ładuje szmery bajery cuda wianki a buda się sypie bo szkoda na wosk do profili czy baranek na podłogę.

Główna zasada:
[center] JEST TŁUSTO=BRAK RDZY[/center]

JA tak robię i Niemiec tak robił i blacha zdrowuitka jak z FABRYKI :D
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Grzesiek2507 » 20 cze 2014, o 21:54

gello1, auta przy ktorych nie ruszano blachy z wiadomego powodu mozna policzyc na palcach pewnie ;-)
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez mietek7777 » 22 cze 2014, o 20:55

gello1 napisał(a):Tak w skrócie to na nic ta wasza robota. Cięcie gięcie spawanie a i tak za 2-3 lata rdza wróci. Kwestia tez jak warsztat do tego podejdzie czy po łepkach i zarzuci lakier czy usunie rdzę i zrobi jak trzeba noooo to z 3 lata polata.
Ale ogólnie rdza jest następstwem zaniedbania. Bo się ładuje szmery bajery cuda wianki a buda się sypie bo szkoda na wosk do profili czy baranek na podłogę.

Główna zasada:
[center] JEST TŁUSTO=BRAK RDZY[/center]

JA tak robię i Niemiec tak robił i blacha zdrowuitka jak z FABRYKI :D



No właśnie ja 2 lata temu wymieniłem w swoim aucie progi bo stare były już strasznie dziurawe no i połatałem podłogę i usunąłem wychodzącą korozje. Tylko ze niestety ale moje amatorskie malowanie i lakierowanie na nic się zdało bo farba zaczęła schodzić wiec zastanawiałem się żeby to oddać gdzieś w jakieś sprawdzone miejsce żeby mi to porządnie zrobili.
mietek7777
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sie 2011, o 16:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MiroGti » 23 cze 2014, o 07:10

Musisz najpierw dobrze zmatowić stary lakier , potem odtłuścić i dopiero malować ;-) Ja miałem wcześniej Opla Omegę wiadomo gniją ale była robiona blacharka i malowanie całego kumpel kupił to ode mnie i jeździ już 7 lat i nic tam nie wychodzi ,grunt to dobra przygotówka :-D
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 23 cze 2014, o 10:03

MiroGti, czytałem w jakimś classicauto czy czymś takim duży artykuł o renowacji Mercedesa bodajże, nowa szkoła weszła i teraz radzą zjechać do gołej blachy nawet jak się stary lakier dobrze trzyma :D później jakieś środki przeciwko rdzy, podkłady, szmery bajery, cuda wianki i taniec szamana a dopiero na to lakier

tylko wiadomo że taka zabawa drożej wyjdzie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MiroGti » 23 cze 2014, o 12:28

Opik napisał(a):MiroGti, czytałem w jakimś classicauto czy czymś takim duży artykuł o renowacji Mercedesa bodajże, nowa szkoła weszła i teraz radzą zjechać do gołej blachy nawet jak się stary lakier dobrze trzyma :D później jakieś środki przeciwko rdzy, podkłady, szmery bajery, cuda wianki i taniec szamana a dopiero na to lakier

tylko wiadomo że taka zabawa drożej wyjdzie

dokladnie tak wszystko zależy jak przygotujesz bo robic fuszere to szkoda roboty ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ssiiwwyyy » 27 sie 2014, o 16:15

a znacie kogoś z Wrocławia dobrego ??
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław


- - -



Powrót do Auto Detailing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość