nie odpala prosze o pomoc co to moze byc

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

nie odpala prosze o pomoc co to moze byc

Postprzez mlukasm » 21 wrz 2008, o 10:07

witam wszystkich
posiadam golfa 3 z 1995r 3 drzwiowy silnik 1.4 benzyna z obrotomierzem bez poduszki powietrznej
otoz moj problem jest taki przedwczoraj wrocilem z pracy normalnie wszystko chodzilo
a wczoraj chce pojechac i lipa przekrecam stacyjke i nie odpala mi golfik
normalnie kreci kreci kreci ale nie chce zalapac.w czasie krecenia mryga mi kontrolka od oleju ale olej jest w miare dobrym poziomie
dodam jeszcze ze ostatnio jak jezdze to zazwyczaj jak go 1 raz odpalam i jade to jak spojrze w lusterko to kleby dymu widze z rury
aha i jeszcze jedno mam popsuty licznik tzn w tym sensie ze nie widac wszystkich literek ale licznik dziala tylko ze nie nie widac wyraznie np czy to jest 0 czy 8 i jak przekrece kluczyk to myga mi tam gdzie jest przebieg jakby IN02 ale nie jestem pewien;/ dodam ze ostatnio wymienialem olej i filtry
ale sie rozpisalem mam nadzieje ze mi ktos pomorze bo jutro do pracy a auto kaput:(
dziekuje z gory
mlukasm
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 wrz 2008, o 09:55
Lokalizacja: okolice malborka

nie odpala prosze o pomoc co to moze byc

 

Postprzez marcinkoz2910 » 21 wrz 2008, o 10:36

mlukasm napisał(a):przebieg jakby IN02
to nie jest żaden błąd to ma za zadanie ci tylko przypomnieć o inspekcji, a co do tego że nie odpala to zobacz na początek na cewkę czy daję iskre i jak masz miernik lub taką próbówkę na 12V to zobacz czy dochodzi do niej prąd to tak na początek

pozdro

[ Dodano: 2008-09-21, 10:37 ]
mlukasm napisał(a):dodam jeszcze ze ostatnio jak jezdze to zazwyczaj jak go 1 raz odpalam i jade to jak spojrze w lusterko to kleby dymu widze z rury
smierdzi spalonym olejem czy to tylko para wodna??
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez mlukasm » 21 wrz 2008, o 10:46

no czuc benzyne i chyba to jest para wodna
widac bialy dym
mlukasm
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 wrz 2008, o 09:55
Lokalizacja: okolice malborka

Postprzez K@mil » 21 wrz 2008, o 11:02

mlukasm napisał(a):przebieg jakby IN02


:arrow: http://www.golf3.pl/topics28/inspekcja- ... vt7752.htm
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez mani51 » 21 wrz 2008, o 11:58

jeśli oleju nie ubywa to te kłęby dymu to para wodna szczególnie widoczna w chłodne dni ale to normalka...a co do problemów z zapalaniem to ostatnio słyszałem o takim przypadku że właśnie filtr oleju był nie teges i facet jeżdził od mechanika do mechanika bo samochód ciężko palił aż ktoś mu filterek zmienił i po problemie, jak ręką odjął

ale tak na początek to sprawdź co koledzy piszą i przysłuchaj się też czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać pompę jeśli nie to sprawdź bezpiecznik od pompy paliwa nr 18. oraz przekażnik nr 12 (pierwszy po prawej w dolnym rzędzie) też od pompy
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez marcinkoz2910 » 21 wrz 2008, o 12:39

mlukasm napisał(a):no czuc benzyne i chyba to jest para wodna
widac bialy dym
no to para mi też tak kopci biały dymem w zimne dni takie jak teraz, mani51, a kolega dobrze pisze popatrz na ten bezpiecznik i przekaźnik i koniecznie sprawdz czy cewka dostaje napięcie 12V i dalej idąc czy jest iskra na swieczkach...

tu masz opis skrzynki z bezpiecznikami:

Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości