miga kontrolka oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

miga kontrolka oleju

Postprzez killah » 28 gru 2010, o 17:11

elo

potrzebuje szybkiej pomocy. Odpaliłem silnik żeby sprawdzić jak chodzi. Od czasu jak wpadłem w zaspę to potrafił tak jakby przerywać i szarpać podczas jazdy. Myślałem więc że kable dostały wody więc je przeczyściłem i wysuszyłem.

Tak więc odpaliłem auto i sobie stało na jałowym. Chciałem go trochę przegazować i dałem tak z 2.5 tysiąca obrotów i nagle zaczęła pikać i dźwięczeć kontrolka oleju O_o. Sprawdziłem olej i jest ok, żadnego ubytku. Czy to może być zamarznięta odma? Nie ma masła pod korkiem.
killah
 

miga kontrolka oleju

 

Postprzez gello1 » 28 gru 2010, o 17:31

sprawdź sam czujnik i kabel od niego na początek
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

lipa

Postprzez JERRY » 28 gru 2010, o 17:33

Przyłączam się do pytania... :-( Mi również kontrolka oleju szaleje....ale mi zaczyna pikać podczas jazdy i tez powyżej 2,5tys obrotów...Najpierw piknie 2 razy pojedynczo, a poóźniej pika równomiernie aż do momentu zgaszenia silnika. :cry: Po ponownym odpaleniu przez jakiś czas spokój. Nie wiem kompletnie co to może być....Olej jest w porządku, również nie ma ubytku... :-(
Avatar użytkownika
JERRY
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30 lip 2010, o 14:10
Lokalizacja: Stolica KUJAW

Postprzez killah » 28 gru 2010, o 17:36

elo


zrobiłem szybki test. Calutki bagnet wyczyściłem bo był w oleju cały upaćkany. Wsadziłem z powrotem i trochę auto pogazowałem tak do 2.5 tysiaka. I jak wyjąłem ten bagnet to był ślad oleju tak z 10 cm ponad stan czyli tak jakby olej tamtędy chciało wypchnąć. Pod uszczelką pokrywy też się pojawiły wycieki. Tym razem jednak kontrolka nie migała ale to bez znaczenia.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli chodzi o czyszczenie odmy to mam wyczyścić to ?

Obrazek

Od bloku do samej puszki na górze?

EDIT:

przeczyściłem dolny przewód odmy. Był trochę upaćkany białą mazią w środku ale przepuszczał powietrze. Zdziwiła mnie za to obecność wody w nim ponieważ wydmuchnąłem z niego pare kropel. To chyba nie jest normalne?

EDIT 2:

po przeczyszczeniu odmy pozwoliłem mu trochę pochodzić i rozgrzał się do 70 stopni po czym dałem mu gazu do 5 tysięcy obrotów i nie zapaliła się kontrolka. Nadal jednak jestem zaniepkojony co to mogło być i nie zostawię tego tak. Muszę jechać na sprawdzenie ciśnienia oleju.
killah
 

Postprzez K@mil » 28 gru 2010, o 20:16

killah napisał(a):Zdziwiła mnie za to obecność wody w nim ponieważ wydmuchnąłem z niego pare kropel. To chyba nie jest normalne?


normalne zawsze beda krople wody, dlatego ja zawsze wymieniam olej po zimie
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez MaGiCzNy » 28 gru 2010, o 21:40

Ja w moim mam tak, że czasami kontrolka oleju się zapali podczas uruchamiania silnika i po chwili zgaśnie, a jak są mrozy i silnik dlugo stał to silnik odpali za pierwszym, mryga kontrolka i silnik gaśnie, wtedy za drugim normalnie odpali i problemu nie ma. Także w Twoim wypadku sprawdziłbym ciśnienie oleju bo tylko na to wskazują objawy moim zdaniem.

Ja mojego tez na kontrole musze dać.. Niby w moim przypadku w niczym to nie przeszkadza ale denerwuje jak coś silnik marudzi :)
MaGiCzNy
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2010, o 17:46
Lokalizacja: CNA

Postprzez killah » 30 gru 2010, o 23:22

ciśnienie oleju na 2 czujnikach OK. tak więc nie ma czym się przejmować jeśli chodzi o to zdarzenie.
killah
 

Postprzez malapawel » 31 gru 2010, o 09:47

jezeli na odpalonym silniku odkrecisz korek wlewu oleju i uslyszysz ze spadly ci obroty to jest spoko, jezeli natomiast podczas odkrecania uslyszysz sykniecie (jak otwieranie butelki coli) tzn ze masz zatkana odme
malapawel
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 16:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

problemu ciag dalszy

Postprzez JERRY » 1 sty 2011, o 21:52

Myślałem że w moim przypadku pomoże wymiana czujników ciśnienia oleju na filtrze, ale zawiodłem się potężnie :cry: Wymieniłem owe czujniki i nadal kontrolka oleju sie zapala wraz z piszczkiem :-( I to jeszcze częściej niz poprzednio:( Pomocy Panowie...Jakie mogą byc przyczyny??? Poradźcie i podpowiedzcie. Wyżej przedstawiłem mój przypadek:(
Avatar użytkownika
JERRY
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30 lip 2010, o 14:10
Lokalizacja: Stolica KUJAW

Postprzez mani51 » 1 sty 2011, o 22:21

najlepiej zacząć od zmierzenia ciśnienia oleju - jak jest dobre to wtedy szukasz problemu w przyrządach pomiarowych a jak niskie to najpierw zmiana oleju na gęściejszy a jak to nie pomaga to pompa oleju, zawór regulacyjny (raz był tu opisany przypadek że się zaciął) w ostateczności remont silnika tzn wymiana panewek ale zawsze zaczął bym od pomiaru ciśnienia a nie odrazu kasę wydawać i zmieniać na chybił trafił jak to mają w zwyczaju nasi kochani mechanicy.

[ Dodano: 2011-01-01, 21:24 ]
killah napisał(a):I jak wyjąłem ten bagnet to był ślad oleju tak z 10 cm ponad stan czyli tak jakby olej tamtędy chciało wypchnąć.


nic Ci nie chciało oleju wypchnąć tylko bagnet był zachlapany olejem jak silnik pracował. To dlatego poziom olej sprawdza się nie odrazu po zatrzymaniu silnika tylko po kilku minutach.
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Re: problemu ciag dalszy

Postprzez killah » 2 sty 2011, o 02:19

JERRY napisał(a):Myślałem że w moim przypadku pomoże wymiana czujników ciśnienia oleju na filtrze, ale zawiodłem się potężnie :cry: Wymieniłem owe czujniki i nadal kontrolka oleju sie zapala wraz z piszczkiem :-( I to jeszcze częściej niz poprzednio:( Pomocy Panowie...Jakie mogą byc przyczyny??? Poradźcie i podpowiedzcie. Wyżej przedstawiłem mój przypadek:(


jedź na sprawdzenie ciśnienia oleju, prędko. Olej to nie przelewki.

mani51 napisał(a):nic Ci nie chciało oleju wypchnąć tylko bagnet był zachlapany olejem jak silnik pracował. To dlatego poziom olej sprawdza się nie odrazu po zatrzymaniu silnika tylko po kilku minutach.


dzięki za info :)
killah
 


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości