Golf 1.8 - prycha, gaśnie i gubi moc po deszczu.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf 1.8 - prycha, gaśnie i gubi moc po deszczu.

Postprzez kamil_xxx » 6 wrz 2008, o 00:36

Witam wszystkich szczęsliwych posiadaczy golfiaków :)
Mam problem ze swoim samochodem. Mam go 2-3 miesiące. Problemy zaczęły się po pewnym dużym deszczu. Próbowałem wyjechać samochodem ale gasł kilka razy. Kiedy wkoncu mi sie udało to na drodze zaczęły sie cuda. Kiedy dodawałem równomiernie gazu obroty szły w górę aż w pewnym momencie, w jednej chwili samochód je tracił. Wtedy że utrzymać go tak aby nie zgasł musiałem depnąć mu pożądnie gazu. Po depnięciu robił wielkiego "zajączka" i wyrywał do przodu. Dopiero po pożądnym przegazowaniu, dłuższej jeździe i do czasu aż motor robił się ciepły samochód przestawiał nadziwiać. Dałem go do mechanika wymienił przewody, cewke, kopułke, aparat zapłonowy, świece. Nic to nie dało. Dalej gdy tylko łapał wilgoć zaczynał szaleć. Oddałem go do elektromechanika. Wymienił przewody na lepsze. No i tutaj coś zdziałał gdyż widać poprawe. Nie skacze i nie gubi tak bardzo mocy podczas jazdy. Jednak gdy go zostawiam żeby pracował na luzie ( gdy jest mokry ) gdy dojeżdzam do skrzyżowania to gaśnie. I to bardzo często. Obroty wahają się wtedy od 1000 wdół. Poza tym poszperałem na tym forum. I sprawdziłem jeszce jedna rzecz. Jeśli puszczę gwałtownie nogę z gazu podczas jazdy samochód zaczyna robić "zajączki", a także podczas jazdy gdy przyspieszam słychac pewien warkot/klekot/brzęczenie jakby czegoś metalowego, dodatkowo gdy wykręcę kierownice na maxa wspomaganie wyje i obroty tak spadają że samochód gaśnie ;/ Dzisiaj odebrałem go od elektromechanika który stwierdził iż są luzy na aparacie zapłonowym. Który był wymieniany ;/ Co to może być ? Musicie mi pomóc samochód w najbliższym tygodniu będzie mi potrzebny na studia ;/ Zwracam waszą uwagę na to iż to wszystko dzieje się tylko gdy samochód jest mokry czy wilgotny. Pozdrawiam i zgóry dziękuję :)
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Golf 1.8 - prycha, gaśnie i gubi moc po deszczu.

 

Postprzez pablomed » 6 wrz 2008, o 10:48

od razu sprawdź jedną rzecz, bo być może Twój elektryk nie zwrócił na to uwagi: na kopułce jest na ogół osłona plastykowa. Jeśli jest stara, popękana, pozwęglana to na mokro powoduje ucieczkę iskry. Wtedy zamiast chronić kopułkę robi więcej szkody. Jeśli ją masz - wywal na próbę. Jeśli pomoże możesz jeździć bez niej lub kupić nową.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kamil_xxx » 6 wrz 2008, o 11:03

Nie no osłona wyglada w porządku. ;/ Ale jak sie okazało są duże luzy na aparacie zapłonowym. Wymieniany nie wymieniany ale są duże luzy. Czy to może być to ?
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez pablomed » 6 wrz 2008, o 11:15

Tak, luzy ośki aparatu na boki nie są dopuszczalne, góra dół - normalne. Tyle że ma się to nijak to faktu że problemy są na mokrym silniku
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez kamil_xxx » 6 wrz 2008, o 11:34

A co z najczęstszych przyczyn powodowałoby coś takiego po dostaniu sie wody? Po wymianie na nowe porządne kable problem troche zmalał. Może jakieś przebicie?
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez golfik612 » 6 wrz 2008, o 22:55

witam a czy masz z pod spodu zamontowaną osłonę na cały przedział silnikowy aby woda się nie dostawała posiadam golfa 1,4 i miałem to samo co ty ale nie miałem osłony woda podczas deszczu chlapała na silnik i moczyła go powstawał problem z pracą silnika odkąd mam osłonę problem znikł całkowicie pozdrawiam golfik612
golfik612
golfik612
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lut 2008, o 22:37
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez kamil_xxx » 7 wrz 2008, o 01:08

Nie nie posiadam żadnej osłony. W takim razie ile taka osłona mogłaby kosztować i gdzie najlepiej taką zdobyć? I czy nie byłoby większych problemów z zamontowaniem takiej osłony samemu?
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez Progresiv » 7 wrz 2008, o 10:59

Rozmawialem ze znajomym mial to samo po deszczu silnik gasł ponoc te silniki nielubia wilgoci. Sprawdz na allegro a jak niebedzie to polecam szroty tam napewno bedzie cenna w granicach 100zl jak np do passata b5 70zl a do golfa 3 1.9 td 99 zl

Osłona

Pozdrawiam Progresiv
Avatar użytkownika
Progresiv
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 23:30
Lokalizacja: Bytom

Postprzez marko1967 » 7 wrz 2008, o 11:58

kamil_xxx, z tego co ja się orietuje to ta osłona jest po to aby silnik się nie brudził i w czasie jazdy jakieś kamyszki nie dostawały się np:do paska rozrządu ja sam nie mam takiej osłony pewnie większość użytkowników golfa jej nie ma a auta jeżdżą w czasie deszczu w zeszłym roku myłem silnik i lałem na niego wode z węża i nie miałem problemu z żadnym parskaniem czy duszeniem się silnika podejżewam że problem tkwi gdzieś w elektryce może jakieś przebicie które w wilgotne dni bedzie bardziej zauważalne spróbuj może wieczorem jak będzie ciemno popatrzeć czy gdzieś iskra nie skacze sprawdz też połączenie masy na silniku ja tak miałem chciałem odpalić auto a tu aż kontrolki mi przygasły a ako było nuwka preczyściłem połączenia masy na silniku i karoseri i jak by ręką odioł pozdrawiam
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamil_xxx » 7 wrz 2008, o 15:58

Przed chwila jechalem golfem i zgasł mi na srodku skrzyżowania. A po tym jak go zaparkowalem i zostawilem zeby popracowal cholernie nierówno pracował. A jest strasznie gorąco i motor nie jest mokry raczej i jest cieply. A mimo to cholernie nierówno pracuje i traci moc.
Marko1967 na innym temacie wspominałeś coś o czymś co ja mam. Podczas przyśpieszania słychac jakby jakaś luźna blaszka gdzieś brzęczała. Co to znaczy? Planuje wymienić aparat zapłonowy z powodu tych luzów. Ale nie wiem co to może być skoro był już wymieniany. Ale gdy zostawiam silnik to wyglada to tak jakby iskra nie dochodzila odpowiednio do niektórych świec a czasem wogole jakby jej nie było.
Czyli sprawa wygląda tak:
-szarpie
-gaśnie
-nierówno pracuje
-gubi moc
-coś brzęczy
-traci moc gaśnie gdy wykrecic kierownice do końca
Wymieniałem
-kable (pewna poprawa)
-cewke
-kopułke
-aparat zapłonowy ( teraz mechanik stwierdził ze jest do wymiany bo ma luzy )
-świece
Chyba wszystko. Musicie mi pomoc. Wkur**a mnie ten samochód do reszty. Wydaje mi sie ze to musi być coś związane z rozdzielaniem iskry itd. Ale ja sie nie znam tak sobie kombinuje.

PS. Podpowiedzcie co moge zrobić sam i jak. Moze akurat pomoże. jakoś przeczyścić sprawdzić czy coś.
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez marko1967 » 7 wrz 2008, o 16:18

kamil_xxx napisał(a):Podczas przyśpieszania słychac jakby jakaś luźna blaszka gdzieś brzęczała. Co to znaczy
miałem na myśli synchronizator w skrzyni biegów
kamil_xxx napisał(a):Planuje wymienić aparat zapłonowy z powodu tych luzów. Ale nie wiem co to może być skoro był już wymieniany
może ten mechanior co go wymieniał włożył Ci jakąś uzywkie w takim stanie jak miałeś lub może jeszcze gorszym a aparat to ważna rzecz tymbardziej że piszesz o luzach i zaniku iskry
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamil_xxx » 7 wrz 2008, o 18:52

No wlasnie wrocilem do domu od dziewczyny i dalej to samo ;/ Wiec jak juz widze nie wiąże się to z wodą. Wymienię aparat i zobaczymy. Mam nadzieje ze będzie porpawa gdyż nie dam rady nim wogole jezdzic na niższych obrotach.
Golf III 1993
1,8 Benzyna
:)
kamil_xxx
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 00:14
Lokalizacja: z nienacka

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości