Szeroka stal

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Szeroka stal

Postprzez Nervusek » 7 kwi 2012, o 08:54

Zastanawiam sie nad zalozeniem szerokiej stali, chcialbym 15 ale ciezko bedzie chyba znalezc do G3?

Jak sie ma taka stal do jazdy na codzien i dluzszych tras? jakies limity predkosci sa? czy na ogol firmy zajmujace sie poszerzaniem daja jakis atest, gwarancje?
Nervusek
 

Szeroka stal

 

Postprzez szkotu » 7 kwi 2012, o 10:54

Właściwości jezdne podobno tak jak na szerokim alu, tyle, że musisz uważać przy kupowaniu stali do poszerzania żeby et się zgadzało.
Avatar użytkownika
szkotu
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 sie 2011, o 09:38
Lokalizacja: Pajęczno

Postprzez Nervusek » 7 kwi 2012, o 16:26

Wiem ocb, w tej chwili mam alu BBS z et 45 i teoretycznie wypadaloby kupic z wiekszym, bo jak poszerza to nie beda tak wystawac. Chyba dobrze rozumuje? jak nie to mnie poprawcie;-)


Btw. Witam Pajęczno;-)
Nervusek
 

Postprzez szkotu » 7 kwi 2012, o 17:03

Najlepiej zadzwoń sobie do kogoś kto będzie Ci poszerzał i niech on dokładnie powie jakie stalówki masz kupić. Jeśli chcesz idealnie do nadkoli to rób przód na 7,5j et35 a tył na 9j et30. Pozdrawiam Bełchatów ;)
Avatar użytkownika
szkotu
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 sie 2011, o 09:38
Lokalizacja: Pajęczno

Postprzez Joker » 7 kwi 2012, o 17:13

Też się podepne pod temat. Czy jak poszerza sie stal to można pokombinować z et felgi?
Joker
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 10:23
Lokalizacja: z domu;)

Postprzez Nervusek » 7 kwi 2012, o 19:03

No raczej, dlatego ja chce dobrac zeby wszystko gralo. Z reszta nie ma za duzego pola manewru:-/

[ Dodano: 2012-04-07, 18:04 ]
szkotu napisał(a):Jeśli chcesz idealnie do nadkoli to rób przód na 7,5j et35 a tył na 9j et30


Ja chce przod 8j, a tyl 9j:->
Nervusek
 

Postprzez szkotu » 7 kwi 2012, o 19:42

Będzie wystawać podobno przód przy 8j :-P
Avatar użytkownika
szkotu
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 sie 2011, o 09:38
Lokalizacja: Pajęczno

Postprzez kryhaziom » 8 kwi 2012, o 00:04

jak chcesz poszerzyć 15" z seryjnych "serduszek" to poszerzaj na 7,5 przód 8 tył. będzie wtedy znośnie dla policji w razie kontroli ;-)
co do gwarancji nikt Ci nie da na to bo nikt nie jest kamikadze :lol:
latam na stali od 3 lat i da sie jezdzic na codzien na tym, możesz też lecieć ile chcesz, nie ma jakiś limitów, no chyba że ktoś Ci to żle pospawa. Ogolnie nie polecam Staszka z Łodzi :dobani:
Avatar użytkownika
kryhaziom
Badacz tematu
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:31
Lokalizacja: jelenia gora

Postprzez Joker » 8 kwi 2012, o 21:49

kryhaziom, a ja w ŁDZ chcaiłem właśnie robic szeroką stal :-( a ile możnaz tym et pozmieniać np z 45 zrobić 25 się da? I jakie et dać przy 7.5 na tył?
Joker
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 10:23
Lokalizacja: z domu;)

Postprzez Nervusek » 9 kwi 2012, o 09:32

kryhaziom napisał(a):jak chcesz poszerzyć 15" z seryjnych "serduszek" to poszerzaj na 7,5 przód 8 tył. będzie wtedy znośnie dla policji w razie kontroli ;-)


Moglbys pokazac jakas fotke, jak to u Ciebie wyglada?

kryhaziom napisał(a):Ogolnie nie polecam Staszka z Łodzi :dobani:


Masz na mysli: http://wheel-wide.com/ ?

[ Dodano: 2012-04-09, 08:34 ]
Joker napisał(a):kryhaziom, a ja w ŁDZ chcaiłem właśnie robic szeroką stal :-( a ile możnaz tym et pozmieniać np z 45 zrobić 25 się da? I jakie et dać przy 7.5 na tył?


...im mniejsze et tym felga bedzie bardziej wystawac zza rantow. Poszukaj w necie kalkulatorow et. Ja mysle ze et 35 to juz jest gorna granica ze smakiem;-)
Nervusek
 

Postprzez kryhaziom » 9 kwi 2012, o 11:03

Joker napisał(a):a ile możnaz tym et pozmieniać np z 45 zrobić 25 się da? I jakie et dać przy 7.5 na tył?


najlepiej sptawdzić to tak, że zakladasz seryjne koło i mierzysz ile będzie miało do nadkola i o tyle poszerzasz.

"serduszka" 15" mają w serii ET 35 przy 6j więc przy poszerzeniu ich na 7,5j et będzie miało około 16.
"serduszka" 14" mają już ET 45 ale też przy 6j więc możesz poszerzyć o więcej i nie będzie wystawało za bardzo.

ET będzie Ci się automatycznie zmieniało w zależności na ile poszerzysz. im więcej poszerzasz tym mniejsze ET się robi i tym bardziej wystaje koło.

Jak pisałem wcześniej do mk3 najlepszy zestaw to 7,5 przód i 8 tył

Nervusek napisał(a):jak chcesz poszerzyć 15" z seryjnych "serduszek" to poszerzaj na 7,5 przód 8 tył. będzie wtedy znośnie dla policji w razie kontroli

Moglbys pokazac jakas fotke, jak to u Ciebie wyglada?


Obrazek
Obrazek

Nervusek napisał(a):Masz na mysli: http://wheel-wide.com/ ?


tak. Może ja tylko tak tafiłem, że zj :cenzura: ł mi dwa komplety kół, ale przez to nie polecam :-P
Avatar użytkownika
kryhaziom
Badacz tematu
 
Posty: 241
Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:31
Lokalizacja: jelenia gora

Postprzez Joker » 9 kwi 2012, o 12:13

O dzieki wielkie kryhaziom, i Nervusek, za wyjaśnienie :-)
O tym wheel wide troche czytalem i chłopaki z forum naglebie.pl sobie chwalą :-? z 6j na 8j i 7.5j mają szanse to zrobić dokladnie to chyba jednak oddam do nich
Dzięki i pozdro
Joker
Gaduła
 
Posty: 508
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 10:23
Lokalizacja: z domu;)

Następna strona

- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości