Zbliża się zima... zamarzające klamki

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Zbliża się zima... zamarzające klamki

Postprzez daro99 » 8 paź 2010, o 12:37

Witam
Poprzedniej zimy zamarzały mi klamki od zewnątrz jak i od wewnątrz. Problem polegał na tym, że przy próbie otwarcia drzwi, klamka funkcjonowała normalnie ale mechanizm od otwierania nie reagował. Dopiero po dłuższym nagrzaniu samochodu dało się otworzyć najpierw od zewnątrz, a później od wewnątrz.
Jest jakiś sposób aby uniknąć tego problemu przy nadchodzącej zimie?

pozdrawiam
daro99
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 15:25
Lokalizacja: Lubuskie

Zbliża się zima... zamarzające klamki

 

Postprzez Goral1985 » 8 paź 2010, o 14:16

ja przed kazda zima pryskam wd-40 zamek przy otwartych dzwiach i tam gdzie wklada sie kluczyk!!! oczywiscie po kazdym myciu tez trzeba popsikac ;-) nigdy nie mam problemu!!!!
Avatar użytkownika
Goral1985
Badacz tematu
 
Posty: 300
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez swatu » 8 paź 2010, o 14:36

Goral1985 napisał(a):ja przed kazda zima pryskam wd-40 zamek przy otwartych dzwiach i tam gdzie wklada sie kluczyk!!!
ale zbyt nadmierne uzywanie tego srodka do zamkow moze uszkodzic wklad zamka .
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Ramze$ » 8 paź 2010, o 17:56

Mechanizm moze byc ok, tylko zimą czesto zdarza sie ze i uszczelki przywierają, są specjalne silikony w sztyfcie albo w sprayu specjalnie do ich smarowania, zeszłej zimy drzwi pasażera mi sie nie otwierały, pomogło jak ręką odjął

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Ramze$
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 15:22
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Postprzez daro99 » 8 paź 2010, o 18:52

Bo klamki chodzą, tylko zamek nie reaguję i nie można otworzyć drzwi ani od zewnątrz ani od wewnątrz.
Myślałem, żeby rozebrać boki z drzwi i przesmarować wszystkie mechanizmy.
Może ktoś już to robił?, jaki smar użyć?
daro99
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 15:25
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez saladrus » 8 paź 2010, o 19:16

daro99 napisał(a):Myślałem, żeby rozebrać boki z drzwi i przesmarować wszystkie mechanizmy.
Może ktoś już to robił?, jaki smar użyć?


ja tak w zimę zrobiłem jak mi wiosełko strzeliło ... przesmarowałem wazelina wszystko i był gites ... zobaczymy jak będzie tej zimy.
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez TRD » 8 paź 2010, o 23:38

najlepiej rozebrać, oczyścić i przesmarować wazeliną jak kolega wyżej napisał, można też smarem lub sprayem miedzianym, ja w tamtym roku zrobiłem z lenistwa tak jak mój mechanik w zamki wpuściłem trochę płynu hamulcowego hehe i też działąło`, WD40 działa na krótką metę i później mogą byc problemy z otwieraniem
'94 Golf SAVOY 1.8 ABS
Avatar użytkownika
TRD
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 26 mar 2009, o 18:34
Lokalizacja: Łomża

Postprzez marcinsze » 17 lis 2010, o 21:44

Panowie ja też miałem problem z zamarżaniem zamków Golf CL 1993 r. i zrobiłem tak:
1) zamontowałem centralny zamek i nawet w zimie jak mi zamarznie zamek że nie chce się otworzyć z kluczyka to z centralnego nigdy nie było problemu,
2) na przymarżające do drzwi uszczelki i niemożliwość ich otwarcia podczas mrozów jest bardzo prosty sposób, wystarczy przed zimą przesmarować delikatnie uszczelki olejem jadalnym tak aby się tylko delikatnie nabłyszczały. W zimie podczas dużych mrozów czynność można powtórzyć. Sposób bardzo skuteczny i wbrew pozorom nie brudzący ubrań.
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa

Postprzez mani51 » 17 lis 2010, o 23:09

daro99 napisał(a):Problem polegał na tym, że przy próbie otwarcia drzwi, klamka funkcjonowała normalnie ale mechanizm od otwierania nie reagował. Dopiero po dłuższym nagrzaniu samochodu dało się otworzyć najpierw od zewnątrz, a później od wewnątrz.


też tak miałem i żadne smarowanie nie pomagało. okazało się że brakuje mi takiej dziwnej sprężynki. Dorobiłem ja i do końca zimy nie miałem juz problemów. Mylące było to że problem pojawiał sie tylko w czasie większych mrozów i też po rozgrzaniu auta ustępował więc trzy razy rozbierałem zamek, czyściłem, smarowałe i dalej to samo było i w końcu brakło mi cierpliwości i rozebrałem sprawny zamek dla porównania :-)

nie było różnicy czy otwierałem kluczykiem czy pilotem
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez trollu » 18 lis 2010, o 00:45

ja mam takie pytanie nieco z innej beczki - czasami zacina mi się stacyjka - po prostu nie mogę włożyć kluczyka bo te klapki w zamku nie chcą się otworzyć. można to jakoś w prosty sposób załatwić czy trzeba by grzebać?
druga rzecz - zamek w klapie do bagażnika. jako że jest centralny to pewnie rzadko był używany i z centralnego normalnie hula ale po włożeniu kluczyka nie da się ruszyć.rozebranie i czyszczenie załatwi sprawę?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez terms » 23 lis 2010, o 21:09

Na zamarznięte drzwi WAZELINA TECHNICZNA 12 zł puszka 0,5 kg. Smarować gumy i zamki. Wydajna przyda się do wielu innych rzeczy jak prowadnice szyberdachu, siłowniki klapy, czy prowadnice foteli itd.
terms
Badacz tematu
 
Posty: 167
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez trollu » 27 lis 2010, o 19:39

a jakby uszczelki potraktować środkiem Silform?? to taki smar w aerozolu na bazie silikonu, do konserwacji tworzyw sztucznych i gumy
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość