Jak "odświeżyć" podsufitkę

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Jak "odświeżyć" podsufitkę

Postprzez tomczibrzoza » 18 mar 2012, o 10:52

Witam, chciałem się podzielić z wami jak dobrze zmienić materiał w podsufitce.
Po pierwsze i najważniejsze potrzebne są nam materiały tapicerskie:
1. Materiał (ja kupiłem 3 mb żeby nie ryzykować) koszt około 100zł
2. Klej 3x0.8l butapren 3x16zł
3. Pędzel o twardym włosiu
4. Suszarka
5. Piasek

A więc po kolei na samym początku musimy podsufitkę wyciągnąć, żeby to zrobić musimy odkręci wszystkie rączki i słoneczniki, następnie wyciągnąć wszystkie plastiki:
Obrazek
Uchwyt odciągamy w dół, następnie podważamy zatrzaski śrubokrętem i odkręcamy dwie śrubki, i tak kolejne trzy razy.
Teraz bierzemy się za słoneczniki:
Obrazek
Tu też są dwie śrubki, ale uwaga po odkręceniu nie ciągniemy na siłę w dół, tylko sposobem trzeba trochę poruszać żeby wyszło.
Teraz najgorsza część wyciągania-plastiki, tu radził bym się przygotować do połamanych zatrzasków i kupić od razu kilka sztuk koszt to około 1,5zł za sztukę.
Zaczynamy od słupka gdzie jest mechanizm pasów dla kierowcy i pasażera z przodu później kolejność dowolna.
Obrazek
Teraz tylko przełożyć światełko przez otwór i już podsufitka gotowa do wyjęcia przez bagażnik :-D
Teraz bierzemy się za klejenie, z tego etapu nie mam zdjęć, bo wszystko robiłem sam a trochę mi szkoda było ubrudzić telefon klejem.
Są dwie techniki jeśli stara podsufitka trzyma się bardzo mocno wtedy naklejamy starą na nową ale tutaj wyjdzie nam o wiele więcej kleju bo materiały nieźle go chłoną, druga metoda wg mnie lepsza zdejmujemy stary materiał i tu przyda nam się ostry nóż i duuuużo cierpliwości i dokładności. Jeśli zbyt mocno szarpniemy beż noża jest szansa że zrobią nam się dziury. Jak już cały materiał ściągniemy to czas na otwarcie puszek z klejem i lecimy z robotą.
Klej trzeba w specjalny sposób nałożyć, tz. dwie warstwy na materiał jedna na podsufitkę, ale uwaga!! Jeśli nałożymy za dużo kleju wtedy może on przesiąknąć. Dla bezpieczeństwa ja zacząłem od końca tz. od bagażnika. I tak kleimy aż dojdziemy do zagłębień. Teraz przyda nam się suszarka i piasek. Woreczki śniadaniowe napełniamy piaskiem i gdy już zakleimy zagłębienia i pogrzejemy trochę suszarką wtedy kładziemy woreczek a na nim coś ciężkiego po to by materiał ładnie przykleił się do podsufitki. Na sam koniec odcinamy nadmiar materiału i robimy dziurki tam gdzie są potrzebne i już podsufitka jest gotowa do założenia :-D Jak coś nie jest jasne to pytać!! ;-)
A oto jak mi wyszło:
Obrazek

Pozdrawiam.
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Jak "odświeżyć" podsufitkę

 

Postprzez Lobus » 18 mar 2012, o 11:08

Kawał dobrej roboty, wrzuć zdjęcia już zamontowanej na aucie jak się prezentuje! :ok:
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez tomczibrzoza » 18 mar 2012, o 11:26

Już wrzucam :-D
Obrazek
Jak na razie nie wygląda to zbyt dobrze ale w planach są białe fotele i obicie plastików też na biało ;-)
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez KillerBlack » 19 mar 2012, o 21:41

Ja tez bede u siebie w tym tyg robił podsufitke zobaczymy jak to wyjdzie, narazie szlak mnie trafia z tylnymi plastikami na słupkach :/
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Postprzez tomczibrzoza » 19 mar 2012, o 22:04

Nie trzeba wyciągać tylnych słupków ale naprawde trzeba użyć siły żeby je odczepić ;-)
Już niedługo!!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez Emiczka » 20 mar 2012, o 01:01

Oj dużo roboty jest ja raz wyciągałam podsufitkę i nigdy więcej;p
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez tomczibrzoza » 20 mar 2012, o 09:52

To zależy ja miałem mobilizacje i chęci ;-) a jeśli chodzi o przyklejenie nowego materiału to naprawde trzeba się wykazać cierpliwością jeden nerwowy ruch i po materiale :shock:
Już niedługo!!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez KillerBlack » 20 mar 2012, o 10:28

Ale mi chodziło ze ja oklejam tez słupki:/
A pow mi w jaki sposób keliłes podsufitke?;> odrazu nałozys ałosc i naciagałes czy po kawałku?;>
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Postprzez tomczibrzoza » 20 mar 2012, o 11:32

Ja rozwijałem ją po kawałku ale trzeba uważać bo może na kantach się zagiąć brzydko, a jak były te wcięcia na rączki i słoneczniki to suszarka na początku i ręcznie docisnąć, później położyć woreczki s piachem i na noc zostawić wtedy ładnie się trzyma i wygląda :-D
Właśnie a jakiś słupek już okleiłeś? mógłbyś napisać jakim materiałem i może jakieś zdjęcia? Bo ja też się do tego przymierzam ;-)
Już niedługo!!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez KillerBlack » 20 mar 2012, o 12:07

okleiłem juz prawie wszystkie, zostały mi 2, oklejałem imitacja skóry, przednie sie kleiło super, tylko trzeba naciagac, najgorzej z tylnymi:/ ale jakos dało rade, dobrze jest to robic we 2, gdzie jeden trzyma a drugi naciaga skóre zeby sie ładnie ułozyła, dzis Ci podesle fotki
:)
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Postprzez tomczibrzoza » 20 mar 2012, o 15:26

Ok byłbym wdzięczny :-) a podsufitke w jakim masz kolorze i jaki materiał? też skóra? Ja myślałem nad materiałem na słupki a nie nad skórą tylko nie wiem jak to się wkomponuje jeśli chodzi o montaż ;/ a słoneczniki i rączki też robisz w skórce?
Już niedługo!!!
tomczibrzoza
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 12:10
Lokalizacja: Puławy

Postprzez KillerBlack » 20 mar 2012, o 16:18

Sufit bedzie w czarnej alcantarze, raczki beda od passata b3, a daszki od golfa cabrio:) wszystko czarne, mierzac to skórzane słupki fajnie wygladaja:) bo akurat mam fajna fakture tej skóry:)
Avatar użytkownika
KillerBlack
Gaduła
 
Posty: 648
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 22:01
Lokalizacja: ŁdZ

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości