Elektryczna szyba sie zacina

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Elektryczna szyba sie zacina

Postprzez Paffcio » 18 sie 2008, o 10:31

W moim MK3 odkąd go kupiłem przy próbie zamkniecia najczesciej szyby od kierowcy (mam 4x elektryczne) musze 10 razy naciskac przycisk zamkniecia szyby, bo szyba zamyka sie po kawałku i staje, czasami dziala normalnie ale czesciej tak sie wlasnie dzieje, dodam, ze szyby z tyłu zawsze zamykaja sie normalnie a od pasazera zazwyczaj dziala normalnie, nieraz idzie po kawałku jak ta od kierowcy,

Co to za przyczyna ? Dajcie znac bo juz mnie to denerwuje mam funkcje komfort z pilota ale wszystkie szyby mi sie zamykaja, tylko ta jedna od kierowcy idzie kawałek i staje musze przyciskac kilka razy zeby sie zasunela do konca. Tak samo jest jesli chce odsunac. POMOZCIE !! :zly:
Avatar użytkownika
Paffcio
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lut 2008, o 12:05
Lokalizacja: Radymno

Elektryczna szyba sie zacina

 

Postprzez mani51 » 18 sie 2008, o 16:35

poszukaj dobrze na forum bo w ostatnich dniach o tym czytałem ale już nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło. podobno przy każdym silniku od szyby jest jakiś czujnik który reaguje na zmiane pola magnetycznego powodowaną wirowaniem jakiegoś małego magnesika na osi silnika i podobno takie objawy jak ty masz są wynikiem oderwania tego magnesu albo tym że czujnik jest już za słaby i nie wychwytuje zmian pola wówczas sterownik stwierdza że silnik nie chodzi bo np. szyba już jest domknięta i odcina zasilanie silnika. podobno też da się ten czujnik zbliżyc i wtedy jest po problemie.
ale to wszystko tylko podobno bo jeszcze tego nie sprawdzałem a miałem taki sam przypadek u mnie pomogło przeczyszczenie styków szczególnie przewodu masowego i już jakis czas wszystko działa :-)

[ Dodano: 2008-08-18, 16:44 ]
znalazłem ten temat :-)
http://www.golf3.pl/topics4/boczek-drzw ... vt9061.htm
konktetnie wypowiedź kolegi pablomed więc jak co to dla niego :brawo:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 18 sie 2008, o 17:30

Paffcio, posłałem ci na priv foto instrukcję rozbiórki a opis masz w poprzednim temacie co kolegamani51, zapodał. Tam pomogło i pewnie tobie też pomoże
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Paffcio » 18 sie 2008, o 18:47

pablomed, PW nie doszło wyslij mi prosze jeszcze raz te instrukcje jak to naprawic, z gory wielkie dzieki !!

[ Dodano: 2008-08-19, 12:53 ]
zrobione :) u mnie wystarczyło przygiąć ten czujnik i szyba dziala jak nalezy ;] troche ten plastik przytopiłem, ale na szczescie wszystko działa !! punkciki poleciały :)
Avatar użytkownika
Paffcio
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lut 2008, o 12:05
Lokalizacja: Radymno

Postprzez pablomed » 19 sie 2008, o 20:34

Paffcio napisał(a):troche ten plastik przytopiłem
spoko, nawet jakbyś spalił to takie miniaturowe czujniczki hallotronowe są do kupienia.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez GITgostek » 22 sie 2008, o 21:15

ale gdzie jest ten czujnik bo ja mam to samo i niewiem
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez pablomed » 23 sie 2008, o 10:47

w module przy szybie,
Obrazek
podgrzewasz z tyłu i przyginasz troszkę "do siebie". Sprawdzasz jeszcze czy magnes wirujący na wału silniczka się nie poluzował, w razie czego przyklejasz go klejem do metalu
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 23 sie 2008, o 23:33

kolego pablomed, czy to coś pomoże też w przypadku gdy muszę trzymać cały czas naciśnięty przycisk od podnoszenia żeby szyba się zamknęła? Czasem wystarczy dłużej przytrzymac i puścić i szyba sama się domknie
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Paffcio » 24 sie 2008, o 09:15

dokladnie, podpinam sie pod pytanie, u mnie szyba kierowcy, jak wcisnę zeby poszła na dół schodzi do samego dołu, tak samo jest gdy przytrzymam chwilke do góry, ale szyba pasazera schodzi na doł całkiem ale zeby zasunac trzeba trzymac przycisk, slyszalem ze mozna to jakos programowac ?
Avatar użytkownika
Paffcio
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lut 2008, o 12:05
Lokalizacja: Radymno

Postprzez pablomed » 24 sie 2008, o 13:17

mani51, nie , w tej kwestii nie pomoże
Paffcio, ja mam to samo, i to w dwóch autach z 93 roku, to jest typowe w golfach z pierwszych lat produkcji z modułami firmy Brose.
Jeszcze nie znalazłem ani sam ani w necie sposobu co zrobić żeby wszystkie szyby sie zachowywały tak jak ta od kierowcy. Ale po ostatnich moich śledztwach w schematach zaczynam jarzyć o co chodzi, jak tylko dojdę do sedna to nie omieszkam o tym napisać.
Co do programowania - dotyczy tylko aut z nowszymi sterownikami, gdzieś od 95 roku chyba. Programowanie jest proste i polega na kilakrotnym podniesieniu szyby do oporu i opuszczeniu z przytrzymaniem chwilkę włącznika lub klyczyka w drzwiach po zakończeniu ruchu szyby. Chyba na włączonym zapłonie ale tego nie pamietam. Czasem wcześniej trzeba "zresetować" dany moduł, czyli wypiąć na chwilę wtyczkę od złączki dzrwiowej
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Paffcio » 24 sie 2008, o 13:37

aha no dzieki, czyli pozostaje mi czekac az to rozwiazesz :) daj znac jak cos z gory dzieki !! :)
Avatar użytkownika
Paffcio
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lut 2008, o 12:05
Lokalizacja: Radymno

Postprzez zuznik » 21 sty 2009, o 17:08

pablomed, czy byłbyś mnie w stanie też poradzić,mam skokowo otwierane szyby w golfie 3 1.8 GL z 93r?w razie jakiś zdjęć-zuznik@poczta.onet.pl dzięki z góry
zuznik
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 22:21
Lokalizacja: bielsko-biała

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości