Boczek drzwi tylne, dziwny przypadek z szybą

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Boczek drzwi tylne, dziwny przypadek z szybą

Postprzez Qndi » 12 sie 2008, o 11:33

Witam. Może mi ktoś powiedziec jak zdjąc boczek z drzwi tylnych prawych ? bo jakoś mi to nie idzie a nie chce niczego urwac :-| . I drugi problem, dziwny przypadek z szybą po paru opuszczeniach czy podniesieniach szyba zacina się i zaczyna działac dopiero gdy wyłącze i włącze zapłon, czy ktoś spotkał sie z czymś takim ?
Avatar użytkownika
Qndi
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 18:57
Lokalizacja: Ck

Boczek drzwi tylne, dziwny przypadek z szybą

 

Postprzez łaksiak » 12 sie 2008, o 14:07

http://www.golf3.pl/-vt8206.htm#59958
tu masz zdejmowanie boczków
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez Qndi » 13 sie 2008, o 20:33

hmm z tym że to jest do przednich ale jakoś sobie poradze myśle ze jest podobnie :) a co do szyb nikt nie wie co to może byc ?
Avatar użytkownika
Qndi
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 18:57
Lokalizacja: Ck

Postprzez łaksiak » 13 sie 2008, o 20:38

pisze tam że tylnie rozbiera sie identycznie :-)
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez Qndi » 14 sie 2008, o 14:32

tak to jest jak sie nie czyta :) a co do szyby ? rozebrałem ten boczek i zobaczyłem ze rusza się ona troche na prowadnicy może to jest powód zacinania ? może szyba krzywo idzie bo jak sie domyka to tak wyraźnie jakby wskakiwała na swoje miejsce aacha pomyliło mi sie :) ten problem w tym poście to jest o drugiej tylnej szybie :) podnosi sie ona zawsze jednak trzeba pare razy nacisnąc przycisk bo co jakiś czas się zatrzymuje ....
Avatar użytkownika
Qndi
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 18:57
Lokalizacja: Ck

Postprzez pablomed » 14 sie 2008, o 18:49

Qndi napisał(a):o jest o drugiej tylnej szybie podnosi sie ona zawsze jednak trzeba pare razy nacisnąc przycisk bo co jakiś czas się zatrzymuje ....
co do tego problemu to zepsuł sie czujnik obrotów silniczka. Ma dwie składowe, magnes okrągły przymocowany do wału silniczka (mógł sie oderwać od wału i lata luźno, to trzeba ko klejem dwuskładnikowym umocować jak należy.
Drugi składnik to miniaturowy czujniczek halla umieszczony na wysięgniczku plastykowym płytki modułu drzwi, który odczytuje zmiany pola magnetycznego od tego wirującego magnesu. Jak magnes z czasem robi sie słabszy to czujnik nie łapie tych impulsów, moduł odbiera to jako zatrzymanie silnika i odłącza prad. Rada: przygiąć wysięgniczek z czujniczkiem tak żeby był bliżej magnesu, w tym celu ostrożnie podgrzac go od tyłu, najlepiej zaplniczką gazową z wąskim płomieniem. Mogę posłać fotki tego jeśli chesz się bawić sam. Z drugą szybą to nie wiem, to jakby zanikał prąd w kablu podajacym na moduł plus po zapłonie, obejrzyj na poczatek wszystkie kable w gumie z drzwi
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Qndi » 15 sie 2008, o 00:42

o bardzo bym prosił o te foteczki żebyś mi posłał byłbym wdzięczny może uda się to naprawic. Co do kabelków przejże i zobaczę co i jak.

[ Dodano: 2008-08-15, 20:47 ]
i szybka działa elegancko :) do do drugiej jeszcze sprawdze a teraz leci punkcik :)
Avatar użytkownika
Qndi
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 18:57
Lokalizacja: Ck


- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości