Szczotki rozrusznika - 1.6 ABU

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Szczotki rozrusznika - 1.6 ABU

Postprzez Faciu3 » 10 sie 2013, o 12:11

Witam

Mój rozrusznik już od dawna ledwo łapie. Kręci raz na 5/10 przekluczeń stacyjką. Domyślam się, że są to zużyte szczotki rozrusznika.

Golf 3, 1.6 ABU - 1994r

Niestety często wolne mam tylko soboty gdy sklepy są już zamknięte. Więc ciężko mi będzie rozebrać i iść ze starymi szczotkami na wzór. Auto jest mi ostatnio dość często potrzebne.

Czy jest ktoś w stanie mi podać wymiary/typ/oznaczenia szczotek rozrusznika stosowanych w tym silniku ?
Faciu3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 13:33
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Szczotki rozrusznika - 1.6 ABU

 

Postprzez trollu » 10 sie 2013, o 13:50

heh nie żebym Cię martwił ale czasami dla świętego spokoju lepiej oddać rozrusznik do elektryka. u mnie było podobnie, w końcu wysiadł całkiem, myślę wymieni szczotki i będzie git a okazało się że praktycznie cały rozrusznik był do roboty. wydaje mi się że w sklepie powinni dobrać odpowiednie szczotki, może po nr rozrusznika jakoś dojdziesz.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Paweu » 10 sie 2013, o 13:55

Ja wymieniałem bendix, szczotyki i tulejki.. Numery bendix'u bym Ci podał , co do szczotek... tak na nie patrze i nie ma na nich żadnego numeru.

trollu napisał(a):może po nr rozrusznika jakoś dojdziesz.


Pytałem AdiK'a swego czasu to po numerze rozrusznika mi podał numery wszystkich elementów. No ale ... zabij. Zgubiłem notkę.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Faciu3 » 10 sie 2013, o 14:02

trollu, pochodzę z domu w którym panują zasady typu - lepiej zrobić samemu, bo będzie lepiej i taniej :-P Nie zawsze się to sprawdza ale cóż - zaraziło mnie to od dziecka i samochodu po mechanikach nie ciągnę nigdy ;-)

Jak patrzę na ten rozrusznik to aż mi się tego robić nie chce. Nawet nie wiem czy zabrać się za to od góry czy od dołu. Gdzieś czytałem o mocowaniu silnika mocowanym na tej samej śrubie co rozrusznik i, że trzeba silnik lewarkiem podtrzymać. Prawda czy fałsz ?
Bo po za kupieniem szczotek i wyciągnięciem rozrusznika z tamtej ciasnoty to nie widzę problemu z robotą - chyba, że będą jaja właśnie z tulejkami, bendixem albo coś w tym rodzaju.
Faciu3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 13:33
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Postprzez pablomed » 10 sie 2013, o 14:02

Faciu3, dokładnie jak kolega pisze, z opisu usterki to może być nawet uszkodzona stacyjka. A jeśli o rozrusznik chodzi to prędzej stycznik padł niż szczotki. Więc najpierw wyjaśnij kwestię stacyjki (podpinając rozrusznik na krótko opisy na forum), a dopiero potem rozrusznik, trzeba mu diagnozy, najprościej oddać cały do regeneracji, albo rozbieraj sam tylko sporo stracisz czasu nie wiedząc wcześniej co dokupić
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez adams » 10 sie 2013, o 18:01

Faciu3 napisał(a):Kręci raz na 5/10 przekluczeń stacyjką.


Ja bym chyba obstawiał najpierw kostkę stacyjki. U mnie szczotki były zjechane do zera praktycznie jak je mechanik wyciągnął, a czemu je wymieniłem ? Bo bendiks się spierdzielił i przy okazji jego wymiany zauważyliśmy że szczotki są do wyrzucenia bo już ich praktycznie nie ma. Ale rozrusznik kręcił za każdym razem i gdyby nie awaria bendiksu to bym nawet nie podejrzewał że szczotki się kończą. Ale może u Ciebie jest inaczej ... POWODZENIA POZDRO :super:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Faciu3 » 12 sie 2013, o 10:27

Sytuacja wygląda tak, że czasami zakręci od razu bez problemu.
Czasami w ogóle, nic nie słychać tylko delikatnie kontrolki przygasną
Czasami słychać jak przeskakuje coś, ale nie kręci - po prostu taki hałas jakby trochę łapał a trochę nie.
Faciu3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 13:33
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości