Silniczki lamp przednich

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Silniczki lamp przednich

Postprzez hellaflush » 22 sie 2013, o 08:18

Elo, ktoś może naprawiał te silniczki z przednich lamp? Jak ustawię światła na maxa w górę to jeden zaczyna skakać/przycinać się. Rozebrałem go i niestety nie widać tam żadnego uszkodzenia czy coś.
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Silniczki lamp przednich

 

Postprzez łukasz1983 » 22 sie 2013, o 08:59

Miałm to samo i nie doszłem czego tak jest.Wizyta na szrocie za 20 pln załatwiła sprawe.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 22 sie 2013, o 15:16

swiatłą powinny bys ustawione na kreske!!!


zamien silniczki jak awaria idzie z silniczkiem do wymiany
jak awarai zostałąto do wymiany regulator pokretło
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez hellaflush » 22 sie 2013, o 17:34

Dzisiaj go rozebrałem, coś tam porodziłem i przez chwile działał, później zaczął ustawiać lampę do świecenia w kosmos :dobani: No nic to muszę kupić silniczek i ustawić lampy w SKP.
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez pablomed » 23 sie 2013, o 08:28

hellaflush, silniczki psują się najczesciej od wilgoci, trzeba przesuszyć suszarką lub zostawić otwarty na jakiś czas, najistotniejszym elementem w silniczku jest prosty suwakowy potencjometr, i sa dwie kwestie: czy potencjometr jest czysty, nie wytarty oraz czy dobrze poskładałeś silnik po rozbiórce tak żeby potencjometr działał. Kwestię pokrętła przy włączniku można oczywiście pominąć, jest sprawne skoro drugi silniczek działa prawidłowo. Albo od razu używka jeśli nie chce ci się dalej w tym grzebać
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości