problem wentylator chlodnicy...

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

problem wentylator chlodnicy...

Postprzez kruger22 » 20 sie 2010, o 10:02

Witam niewiem czy w dobrym dziale zamiescilem ten post wybaczcie:)

W sumie mam to od samego poczatku ale nigdy nie bylo w takim nasileniu i tak dlugo

Raz moze na pol roku brzeczal mi wentylator chldonicy gora 2sekudny .
Jak wracalem teraz z kolobrzegu 100km przed Wawa zajebiscie zaczal warczec;/ zlapal soli czy co?:D hehe

Wczoraj przejechalem sie zeby go rozgrzac stanalem.Po zalaczeniu sie wentylator zaczal chodzi jak smiglo od helipotera:P zajebsicie warczy

Na allegro koszt takiego wentylatora to okolo 100zl ale sam niewiem droga jest wymiana ? podobno trzeba caly przod zejmowac?
Byle do przodu :)
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa

problem wentylator chlodnicy...

 

Postprzez prezesik » 20 sie 2010, o 11:09

Brzęczy wentylator znaczy łopatki śmigła się obcierają o chłodnicę, czy piszczy silniczek?

Wymiana prosta, wystarczą podstawowe klucze oraz ok. 3-4 godzinki dla mało wprawionego.

- zdejmujesz grill
- odkręcasz i zdejmujesz zderzak
- odkręcasz i zdejmujesz przedni pas (belkę)
- spuszczasz płyn z chłodnicy i wyjmujesz chłodnicę
i masz piękny dostęp do wiatraka

Ja dobrze pamiętam silnik wraz z wiatrakiem trzyma się na 3 śrubkach na klucz nr 10.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez K@mil » 20 sie 2010, o 13:34

Pewnie lozyska w wentylatorze juz padły i dlatego piszczy. Wez sprawdz jak zachowuje sie na postoju czy ma luzy itp

Co do wymiany to latwa tak jak napisal kolega wyzje a co do wentylatora to kupuj tylko nowy :) cena okolo 100/110zł i bedziesz miał gwarancje
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kruger22 » 20 sie 2010, o 18:45

heheh u mnie w warszawie pan "MAJSTER" powiedzial tak "no wentylator 175zl i 100zl wymiana" :-D :-x
Byle do przodu :)
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa

Postprzez K@mil » 20 sie 2010, o 19:32

kruger22 napisał(a):heheh u mnie w warszawie pan "MAJSTER" powiedzial tak "no wentylator 175zl i 100zl wymiana"


sam sobie wymienisz tylko chwilka czasu :) ja u siebie nawet zderzaka nie sciagalem jak cos sluze pomoca
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kruger22 » 22 sie 2010, o 18:45

a jestes z wawy?:d ale on mowil ze chlodnice trzeba zdjac itp plyn spuscic heh
Byle do przodu :)
Avatar użytkownika
kruger22
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:49
Lokalizacja: warszawa

Postprzez K@mil » 22 sie 2010, o 21:26

a jestes z wawy?:d ale on mowil ze chlodnice trzeba zdjac itp plyn spuscic heh


Płyn trzeba spuścić to sie zgadza i chlodnice tez trzeba zdjąć ale nie trzeba ściągać zderzaka jak nie masz klimy :P ja dalem rade bez przy wymianie wentylatora

Nie Warmia Mazury
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pablomed » 23 sie 2010, o 23:36

chłodnice trzeba odkręcić ale przynajmniej w moim 2E nie trzeba odkręcać od niej węzy czyli nie trzeba spuszczać płynu, wystarczy ją odchylić w bok
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez spaceman » 11 lip 2012, o 19:36

Witam

Czeka mnie wymiana wentylatora i przy okazji chciałbym wymienić chłodnicę. Problem w tym że nie mogę znaleźć oznaczeń na tej chłodnicy. Jedyne co znalazłem to oznaczenia na wentylatorze.
Dużo jest niestety rodzajów. Może ktoś wymieniał w golfie II 1.6 95r. benzyna/manual ?

Jak sprawdzić działanie drugiego biegu na wentylatorze ? Gdy odpalam auto i jadę to jest ok ale po ok 1h zaczyna buczeć wentylator.Trwa to ok 10 do 30s i przestaje. Podejrzewam że to właśnie drugi bieg nawala.

Pozdrawiam




Obrazek

Obrazek
Golf CL 1.6 AEA 95r.
spaceman
Czytacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 11:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez greg001 » 12 lip 2012, o 02:37

spaceman napisał(a): Czeka mnie wymiana wentylatora i przy okazji chciałbym wymienić chłodnicę. Problem w tym że nie mogę znaleźć oznaczeń na tej chłodnicy. Jedyne co znalazłem to oznaczenia na wentylatorze.
Dużo jest niestety rodzajów. Może ktoś wymieniał w golfie II 1.6 95r. benzyna/manual ?

hm... mniej więcej jak będzie wyglądała tak samo ta chłodnica to będzie pasować. głównie żeby wlot i wylot był po tej samej stronie. u ciebie jest po lewej tak jak u mnie w 1.6
spaceman napisał(a):Jak sprawdzić działanie drugiego biegu na wentylatorze ? Gdy odpalam auto i jadę to jest ok ale po ok 1h zaczyna buczeć wentylator.Trwa to ok 10 do 30s i przestaje. Podejrzewam że to właśnie drugi bieg nawala.

kolego 2 bieg się dopiero włącza jak 1 nie jest w stanie ochłodzić płynu, jeśli 1 bieg wykona swoje zadanie ochłodzi to 2 już się nie włącza. 2 bieg zapewne włączyłby się w dłuuuugim korku. Sprawdzić go możesz odpinając wtyczkę od czujnika w chłodnicy (idzie od wentylatora do chłodnicy) i tam masz 3 "gniazda" jak na poniższym schemacie mostkujesz (wg. schematu) - o ile się nie mylę - 1 z 3 to masz pierwszy bieg i 2 z 3 to powinien się włączyć 2 bieg - czyli szybciej kręcić się.

Obrazek
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron