ELEKTRYCZNE SZYBY GOLF 3 5 D

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

ELEKTRYCZNE SZYBY GOLF 3 5 D

Postprzez patryk1981 » 6 mar 2011, o 14:17

witam,jestem nowy i mam na imię Patryk liczę na Waszą pomoc ;-)

no więc tak pojawił się problem w moim golfiku ,chodzi o szybę LP .Do wczoraj działała " sporadycznie ale jeszcze chodziła " ale nagle odmówiła współpracy opuściła się ze 4 centymetry i tak została ,objaw jest taki że w lewych drzwiach jest ten ala sterownik elektroniczny i są tam dwa przekaźniki takie czarne i jestem pewny prawie na pewno że to wina właśnie tej elektroniki ,wymontowałem cały ten podnośnik i wziąłem go do domu , odkręciłem te śrubki na torx i sciągłem dekielek i całość jest zalana jak by żywicą i w tym momencie stanąłem w miejscu bo nie ma możliwości dostania się do elektroniki od strony drukowanej ,chciałem poprawić luty bo być morzę to jest właśnie przyczyną .Zanim poskręcałem ten mechanizm z powrotem poszedłem z samą elektroniką do auta i podpiąłem pod kostkę i nacisnąłem na guzik podnoszenia i opuszczania i o dziwo przekaźnik zadziałał więc szybciutko poszedłem do domu poskładałem i zamontowałem to do drzwi i podziałało to może z minute dwie elegancko i zaś stanęło ,zero odgłosów przekaźnika nic nie pykało w nim ,prawa strona działa jak należy kable posprawdzane .

Poradźcie mi panowie czy jest możliwość naprawy tej elektroniki a może ktoś z was ma taką elektronikę do sprzedania bez silniczków i linek a może ktoś wie jak to naprawić ? największy problem to ta żywica bo ona to trwale połączyła dzięki za wszelkie rady liczę na Waszą pomoc .


o tak wygląda ten element dokładnie ,jak to naprawić skoro to całe jest zalane żywicą a szczególnie od strony gniazda :panna: http://obrazki.elektroda.net/36_1218887738.jpg

[ Dodano: 2011-03-07, 12:14 ]
już naprawione ,nikt mi nie pomógł ale ja pomogę wam ;-) winne były zimne luty w tym pudełku co na foto :evil:
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

ELEKTRYCZNE SZYBY GOLF 3 5 D

 

Postprzez pablomed » 7 mar 2011, o 23:56

patryk1981, to ty mnie powiedz jak to polutowałeś bo mam taki sterownik, co prawda wymontowany ale zrobiłbym go żeby mieć na zapas. Są jakieś zimne luty, bo jak trochę nacisnę na płytkę to działa, jak puszcze przestaje i nie potrafie zlokalizować gdzie ten zimny lut jest, jak to lutowałeś co z tą żywica ochronną na tym? Przeleciałeś wszystkie luty czy znalazłeś konkretne miejsce do poprawki
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez patryk1981 » 8 mar 2011, o 12:29

no więc tak ,przeciąłem tą obudowę za gumówce " taka szlifierka " :lol: i od strony drukowanej polutowałem co się dało, była tam farba co chroniła elektronikę, to ją poskrobałem troszkę i lutowałem co się dało ,było git przez pół dnia ale dziś znowu nie chciała się otworzyć ,lecz po jakiejś godzince znowu zatrybiła ,widać coś tam jeszcze nie łączy, wymyje to rozpuszczalnikiem i polutuje jeszcze raz może teraz to zadziała :evil:
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez mani51 » 8 mar 2011, o 14:26

a nie przyszło Ci czasem do głowy żeby najpierw sprawdzić coś bardziej oczywistego jak kostka w słupku? W zdecydowanej większości przypadków winny jest brak styku w niej. U mnie naderwany był kabel masowy i też tak działało albo nie.

I jeszcze jedno
na wyłączonym zapłonie i zamkniętych drzwiach szyba nie chodzi. Jedynie przez jakieś pół minuty po wyjęciu kluczyka a gdy drzwi się otworzy to działa niezależnie czy zapłon włączony czy nie. NIe wiem czy tak być powinno ale u mnie tak jest odkąd kupiłem golfika.
Więc sprawdź sobie w jakich okolicznościach u Ciebie dział a w jakich nie.
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez patryk1981 » 8 mar 2011, o 16:36

mani51 sprawdzałem kable na probówkę i był ok :-/ ale sprawdzę jeszcze raz ,to z tym zapłonem to masz rację że działa przez jakieś parę minut .A pamiętasz może ,który to kabel masowy miałeś strzelony bo jest ich tam parę :-| od strony kabiny jest strasznie utrudniony dostęp do tego gniazda,w jaki sposób Ty to sprawdzałeś czy jest kabel "kable " sprawne ? jednak wydaje mi się że to wina tej elektroniki bo jak pomieszałem na lutach to działało normalnie po jakimś czasie padło znowu .
I panowie jeszcze jedna ważna sprawa ,czy to prawda że w tylnych drzwiach jest dokładnie taka sama elektronika jak w przodzie bo jeśli tak to może bym to zamienił ,tyle tylko że tył mi wcale nie działa i nie mam jak opuścić szyby aby wyjąć tą prowadnice a awaryjnego opuszczania i podnoszenia nie znam :cry: chyba że wiecie coś na ten temat ;-)

Panowie a powiedzcie czy ja dobrze kombinuję , jak by tak te wszystkie brązowe kable w drzwiach spiąć razem i podłączyć do jednego punktu masy było by to dobre czy się mylę ;-)
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez PiJey88 » 9 mar 2011, o 14:02

elektronika chyba jest taka sama, silniki się tylko różnią (lewa i prawa strona odwrotnie się kręcą), kiedyś zamieniałem u ciebie te silniki miejscami i szyba mi chodziła odwrotnie niż przycisk dawał sygnał. A żeby opuścić szybę odkręć silnik i szyba sama zleci na linkach bo nic jej już nie trzyma.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 9 mar 2011, o 15:03

tył i przód to samo na 100 procent
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 9 mar 2011, o 23:31

u mnie nacięty był brązowy
jeśli jest ich tam kilka bo nie pamiętam to był chyba najgrubszy z nich
na początku miałem zaśniedziały konektorek od tego kabla więc wyczyściłem a później przerwał mi się kabel.
Jak się później okazało to coś w drzwiach było kombinowane bo ktoś dociągnął masę na lewo i przykręcił do blachy drzwi ale jak połączyłem przerwany kabel to ten "lewy" wywaliłem i wszystko działa...no może tylko czasem szyba zasuwa się na raty ale nie często więc narazie nic z tym nie robię.
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez patryk1981 » 15 mar 2011, o 22:14

No dobra panowie chyba już po problemie ,z racji tego że szyba u marła mi jakiejś trzy dni temu i nie działała do dzisiaj :-D postanowiłem coś z tym zrobić,poszdłem do woza z kluczami śrubolami i z myślą ,albo on albo ja ,zabrałem się z powrotem za ten sterownik i byłem " jestem " pewien że to jego wina , wytarmosiłem skubańca " siłownik + elek" i myśle sobie że albo to naprawie ,albo szyba będzie na taśmę :evil: wiemy już że od strony lutu jest ta pirońska farba czy cuś takie :-/ powiem Wam jedno ,nic nie pomoże żadna benzyna ,rozpuszczalniki itp wszystko to jest o dupe potłuc ,podpowiedziała mi żona :shock: zmywacz do paznokci ,i podziałało :zdziwko: fakt trzeba naszorowac ,ale powoli farbka zeszła ,okazało się że że faktycznie były zimne luty :cry: fotke zapodam juro jak będe w pracy bo teraz mi się nie chce :hyhy: na tej foto widac goły okiem że procek ma brako styki " że tak powiem " nie polutowane było ,a chyba 6 nóżek .Defakto panowie ,dziś działa czy tak będzie nadal ,czas pokaże ,puki co nie bójcie się kopać w elektryce ,,, no chyba że się coś popsuje ;-) ale należy pamiętać :idea: zawsze wszystko da się naprawić ,TYLKO trzeba chcieć ;-) a jak się nie umie to trzeba płacić ,a to boli :-P

ale rozrządu się strasznie boję poruszyć ,a wiem że ma go źle ustawiony :kwasny:


POZDRO DLA WSZYSTKICH FANÓW MARKI :zdrowko:

ELO :-D

na foto widać gołym okiem że były nóżki nie polutowane ,te od procka :zdegustowany:

[ Dodano: 2011-03-16, 09:20 ]
o tak wygląda ten sterownik od strony druku [url=[URL=http://img18.imageshack.us/i/dsc01609l.jpg/]Obrazek[/url] Uploaded with ImageShack.us]sterownik po umyciu[/URL]


a powiedzcie i panowie po co są te dwie wtyczki skoro nie am kompa :-| [url=[URL=http://img852.imageshack.us/i/gnia.jpg/]Obrazek[/url] Uploaded with ImageShack.us]gniazdo[/URL]
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez pablomed » 16 mar 2011, o 21:39

Diagnoza pokładowa. Diagnozujesz sterowanie silnika, ABS, poduszki.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez patryk1981 » 16 mar 2011, o 22:17

pablomed, ale ja nie mam nic elektrycznego oprócz szyb :szok: i szyberdachu ale on i tak nie działa bo linki się posypały ,to co ja mogę tym zdiagnozować jeśli chodzi o silnik .

dzięki za odp. :ok:
patryk1981
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 mar 2011, o 14:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Mazz » 22 mar 2011, o 12:52

Jeśli ktoś nie chce się bawić w lutowanie widziałem gdzieś kiedyś filmik że daje się do piekarnika na 7:30 w temperaturze 200* i wszystkie zimne luty znikają oczywiście nie dawać w plastiku ;)
Avatar użytkownika
Mazz
VIP
 
Posty: 398
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 20:36
Lokalizacja: Medyka

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości