Centralny otwiera, ale nie zamyka !

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Centralny otwiera, ale nie zamyka !

Postprzez przybor » 14 cze 2013, o 16:58

Witam

Miesiąc temu wymieniałem silniczek od zamka centralnego ponieważ nie zamykał mi drzwi. Po wymianie wszystko działało tak jak należy aż do dnia dzisiejszego. Znowu ta sama rzecz: centralny otworzy wszystkie drzwi ale nie zamknie już żadnych. W samochodzie przy zamykaniu drzwi można zamknąć szyberdach i przy poprzedniej usterce nie działało domykanie szyberdachu lecz teraz się zamyka.

Ma ktoś jakiś pomysł ? czy znowu silniczek do wymiany ? wam one też tak padają ?
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Centralny otwiera, ale nie zamyka !

 

Postprzez Gofer » 14 cze 2013, o 23:49

przybor napisał(a):wymieniałem silniczek od zamka centralnego


Silniczek czy pompkę z baga ?

przybor napisał(a):ale nie zamknie już żadnych
przybor napisał(a):przy poprzedniej usterce nie działało domykanie szyberdachu lecz teraz się zamyka


Zamykanie drzwi jest pneumatyczne.
Zamykanie szybra elektryczne.

Zdejmij wężyk z pompki ( silniczka ??? ) i dmuchnij w niego, powinien otworzyć drzwi. Potem zassij - powinien zamknąć.

Daj znać jak przebiegł eksperyment.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez przybor » 16 cze 2013, o 22:33

moja pomyłka: wymieniłem pompkę z bagażnika. Tylko przy poprzedniej popsutej pompce nie zamykał mi szyberdachu z kluczyka przy zamykaniu drzwi lecz sam szyber działał. Jutro sprawdzę i dam znać
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Postprzez tomi89 » 18 cze 2013, o 11:44

Witam

Jak ja tam dmuchałem to nie mogłem ruszyć zamka. Posłuchaj jak pracuje pompka czy równo i jak długo. Spróbuj ręcznie zamknąć zamki czy dasz radę może coś się zacina. Potem weź poodpinaj wężyki i sprawdź jakie jest ciśnienie czy pompka wystarczająco dmucha (a właściwie wciąga). Poodpinaj wężyki najlepiej w drzwiach bezpośrednio przy siłownikach. Zatkaj ręcznie te węże i próbuj.

Pozdro
tomi89
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postprzez przybor » 18 cze 2013, o 20:36

Pompka pracuje tylko w 1 stronę. Jak ją odłączyłem i została podłączona tylko kostka to pompka dmucha odpowiednio ( otwiera drzwi ) lecz przekręcenie kluczyka w drugą stronę nie powoduje żadnej reakcji. Każdy zamek zamyka się ręcznie bez oporu. Spróbuje jeszcze z tymi wężami.
przybor
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sty 2012, o 22:04
Lokalizacja: Płock

Postprzez tomi89 » 19 cze 2013, o 00:57

Czyli jak chcesz zamknąć to pompka nie załącza się nawet? To odpuść wężyki na razie. Powinna ruszyć musisz sprawdzić napięcie przy sterowniku czy dochodzi po przekręceniu kluczyka w poz. zamknij. Ja robiłem rozpiskę ale wcięło mi ją gdzieś. Silnik odpuszczamy bo chodzi w 1 stronę. Nie wiem jak on jest zrobiony. Podejrzewam że na przekaźnikach. Może on poleciał. A pompkę wymieniłeś na nówkę czy z demontu?

Pozdrawiam
tomi89
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:32
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postprzez Gofer » 19 cze 2013, o 17:07

tomi89 napisał(a):Powinna ruszyć musisz sprawdzić napięcie przy sterowniku czy dochodzi po przekręceniu kluczyka w poz. zamknij.


http://www.golf3.pl/topics28/wtyka-pomp ... vt5264.htm

Kawałek przewodu i wioooo ...

Wtyczka założona na pompkę.
Od góry pompki zewrzeć pin 1 (czerwony z białym psakiem) z pinem 7 (szary) - pompka powinna wciągać powietrze

I potem zewrzeć pin 1 (czerwony z białym psakiem) z pinem 10 (zielony) - pompka powinna dmuchać

Jeżeli jakiejś operacji nie wykonuje to uszkodzona pompka. Jeżeli działa po podaniu plusa na zielony i potem szary to uszkodzony (zabrudzony) czujnik w zamku drzwi
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 22 gości