wymiana filtra gazu

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

wymiana filtra gazu

Postprzez majkel2424 » 9 lip 2009, o 17:21

witajcie!!!
Chcialbym sobie wymienic filtr gazu, podejrzewam ze jest juz zasyfiony. Co prawda za 3 tys kilometrow mam przeglad instalacji ale zanim to, to szykuje mi sie wypad na wakacje jakies 1200 km i wolalbym jechac z czystym filtrem :P. Nie wiem czy dobrze rozumiem ze filtr jest w tej puszcze, którą zaznaczylem strzalka. Mam pytanie czy zeby sie tam dobrac starczy od góry odkręcac to wieczko od góry. Na forach piszą ze sa jakies trzy sruby na imbusa ale ja takich nie uswiadczylem. Spotkal sie ktos z Was z taka instalacja i wymienial w niej filtr?! z gory dzieki za wskazowki
Obrazek
Avatar użytkownika
majkel2424
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: biała podlaska

wymiana filtra gazu

 

Postprzez Legionista » 9 lip 2009, o 17:52

majkel2424, najpierw zakrec na butli gaz... Póżnej wez sie za srube na górze i delikatnie odkrecaj i spuść gaz... i jak już spuścisz to odkrecaj smiało i wymieniaj,, najlepiej odkręcić (patrz foto) te dwie rurki miedziane i wyjać cała obudowe od fitrerka i na spokojnie sobie odkrecić.... i wymienic filtr Obrazek
Tu masz link podobnego tematu
http://www.golf3.pl/topics36/wymiana-fi ... t19254.htm
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez majkel2424 » 9 lip 2009, o 18:51

temat widziałem tylko tam jest jakos zintegrowane i te 3 sruby imbusowe mnie mylily, jak wymiana sie uda dostaniesz pomógł, tymczasem dziekuje :)
Avatar użytkownika
majkel2424
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: biała podlaska

Postprzez Legionista » 9 lip 2009, o 19:49

majkel2424, nie nie masz zadnych śrub na imbusy pojdzie ci naprawde sprawnie :-D
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez majkel2424 » 14 lip 2009, o 19:18

co prawda jeszcze nie wymieniłem filtra ale juz sobie to rozebralem, to co zobaczylem przyprawilo mnie o mdlosci :P
i powiem Wam ze fachowcow to trzeba omijac szerokim lukiem. Jak bylem na pierwszym przegladzie tym po 1k km to sie pytalem frajera czy filtra nie wymieniaja bo ten caly syf ze zbiornika zostaje wyciagany - tak czytalem na forum :hyhy: to mi mowil ze na pierwszym nie trzeba, mysle sobie ch*j Ty jestes fachowcem nie ja. Dzisiaj sobie odkrecilem ta kopule a tam garsc miedzianego nalotu, z fitra sie z sypie, w srodku syf jak diabli :/ obstukałem go na razie, odkurzylem, jutro kupie swiezy filterek.... chociaz tak naprawde to nie wiem czy jest sens bo za 3k km znowu przeglad, ale 5 zł nie majatek.
Legioniscie leci plus :) Dzieki za pomoc
Avatar użytkownika
majkel2424
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: biała podlaska

Postprzez Legionista » 15 lip 2009, o 20:35

majkel2424, widzisz jak to jest.. i dlatego te rzeczy które mozemy sami wymienic trzeba wymieniac samemu zeby nie było takich niespodzianek.. Tak jak sam napisałeś 5 zł to nie majątek więc można wymieniac często
Miło ze mogłem troche pomóc
Pozdro
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości