Wzrost spalania

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Wzrost spalania

Postprzez Xywerius » 4 lis 2007, o 00:01

Witam wszystkich!!!. Mam mały (albo duży ) problem a mianowice: Mój Tdik słabo sie zbierał i wogóle miał mało siły, wymieniłem filtr paliwa i powietrza teraz jest wszystko OK, ale wzrosło mu spalanie i o dość dużo nie wiem czemu. Proszę o pomoc :roll:
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Wzrost spalania

 

Postprzez DoN_OpicjusZ » 5 lis 2007, o 11:21

to niemożliwe że przez zmiane filtra paliwa i powietrza zaczoł więcej jeść !!! według mnie cięższa twoja noga hehheh ;P
moje cudeńko :*
DoN_OpicjusZ
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 paź 2007, o 11:51
Lokalizacja: wodzislaw slaski

Postprzez Xywerius » 5 lis 2007, o 15:26

No nie wiem, ale poważnie widać wzrost spalania. Nie daje mu tak po garach. :roll:
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Postprzez mario19571 » 24 lis 2007, o 19:18

DoN_OpicjusZ napisał(a):to niemożliwe że przez zmiane filtra paliwa i powietrza zaczoł więcej jeść !!! według mnie cięższa twoja noga hehheh ;P
Czesc ja rownież mam od niedawna ten sam problem wiecej pije i niewiem czemu mysle ze moze to uszkodzony czujnik temp. silnika.
mario19571
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 19:06
Lokalizacja: WodzisłAW SL

Postprzez JotKa » 25 lis 2007, o 17:20

Od sierpnia mam 1,9 GTD 94 r. i zauważyłem, że pije zupę, jak smok. Być może przyczyną jest stosunkowo bliski dojazd do pracy, ale za to pod sporą górę (3 bieg max). Poprzedni Golf 1 spalał dużo mniej na tej trasie. Może trzeba ustawić kąt wtrysku (tego nie sprawdzałem jeszcze). Zawsze rozgrzewam go rano spokojnie, bo czekam jeszcze na koleżankę, która dojeżdża ze mną. Odpala po zmianie świec żarowych lepiej, ale nie tak jak "jedynka". Aż boję się pomyśleć, co będzie w duże mrozy (przy -5 st.C grzałem świece 3 razy). Na pedał gazu też nie reaguje tak, jak "jedynka"; jest mułowaty - trzeba zdrowo depnąć, żeby się ożywił. Może to normalka przy "trójkach TD"? Przyzwyczajam się do niego, ale to spalanie, to już przesada, bierze chyba grubo ponad dychę!
Czy ktoś miał podobne doświadczenia i jak temu zaradził, chętnie się dowiem. :-(
Pozdrawiam
Samochód jest dla mnie, a nie ja dla samochodu.
Avatar użytkownika
JotKa
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 23:21
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez buffalo » 26 lis 2007, o 20:50

WITAM!!Ja mam ten samochód 1.9gtd 230000 przebiegu ale pali normalnie odszczała i przy jednym grzaniu świec a pali koło 5,5 w miescie. To cos musi byc nie tak z twoim autkiem ale niestety nie umiem Ci pomóc. POZDRAWIAM
buffalo
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 lis 2007, o 22:42
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Groch367 » 27 lis 2007, o 23:48

w zimie spalanie diesla jest większe :lol: a jesli chodzi o to ze bierze dyche to raczej nie mozliwe chyba ze silnik wymaga juz naprawde kapitalnego remontu :-o
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez JotKa » 28 lis 2007, o 00:22

Właśnie przeglądałem stronę o ceramizerze; może warto przetestować na swoim nienasyconym "żarłoku".
Oleju prawie nie bierze, jeśli już, to niezauważalnie. Ale nadal chodzi mi po głowie ten kąt wtrysku. Dziś wlałem ON Verve, może to coś pomoże.
Dzięki za zainteresowanie i reakcje, chociaż trochę dołujące. :-(

Pozdrawiam ;-)
Samochód jest dla mnie, a nie ja dla samochodu.
Avatar użytkownika
JotKa
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 23:21
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Kryst88 » 2 gru 2007, o 09:06

Witam, wzrost spalania może być spowodowany wadą sondy lambda moj benzyniak palil 30l/100, sprawdzcie to u elektryka
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez Mario » 2 gru 2007, o 11:52

odpowiedz dotyczy Jotka. Mam 1.9 td 280000tys przebiegu przy 25500tys prebiegu malem taki problem jak Ty pali za duzo ok 8,5 -9,5 na 100 km. Myslalem że bylo to spowodowane przez dojazd do pracy 3,5 km wiec sie nie zdozyl rozgrzac a juz go gasilem. ale jak sie ciepelj zrobilo zaczelem sie teemu przygladac i znalazlem wyciek z pod pompy paliwowej za regeneracje dalem 350 zł i spalanie spadlo do 7l przy katach a normalnej jezdzie nieco ponad 6. inna przyczyna moze byc to ze leja ci wtryski co za tym idzie nie chce Ci opdpalc jak nalezy i pali jak smok
pozdro Fani Golf 3
Mario
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 maja 2007, o 17:52
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez JotKa » 2 gru 2007, o 15:53

Mój staly mechanik (równiez od diesli) stwierdzil, ze juz wczesniej zauwazyl, iz mój silnik po rozgrzaniu powinien pracowac ciszej, a nadal klekocze dosc glosno. Prawdopodobnie jest zbyt wczesny wtrysk i stad to klekotanie, a co za tym idzie wieksze spalanie. W tym tygodniu obiecal mi ustawic prawidlowy kat wtrysku i, jak ocenia, to powinno pomóc. Poza tym, zamówilem ceramizer, bo zblizam sie do 190 tys., wiec ma prawo miec juz swoje "humory". O efektach zastosowania tego "cudownego srodka" poinformuje na forum. Mam nadzieje, ze beda to dobre wiadomosci.
Pozdrawiam serdecznie :-)
______________________________________
Jednak dobrze sie domyslalem, byl zbyt wczesny wtrysk. Dzis juz wyregulowany, chodzi ciszej. Jutro na zimnym sprawdze odpalanie i chyba uzyje ceramizera; mam do oleju, do skrzyni biegów i paliwa. Jak obiecalem o efektach powiadomie, ale to moze potrwac.
Pozdrawiam serdecznie
______________________________________
Wierzyc sie nie chce, ze to ten sam sinik. Chodzi cichutko, zapala od dotkniecia, przestal chleptac paliwo, nabral mocy. Musze przyznac, ze caramizer mnie zaskoczyl, chociaz mialem pewne obawy. Odzywaly sie troche po regulacji popychacze (szklanki) i one tez ucichly. Jest dobrze. O zime jestem spokojny.
Pozdrawiam wszystkich :ok:

PS: Nie wiem co sie porobilo, ale zniknely polskie znaki. Na podgladzie byly, a po wyslaniu... klops!!!
Ostatnio edytowano 17 gru 2007, o 21:17 przez JotKa, łącznie edytowano 1 raz
Samochód jest dla mnie, a nie ja dla samochodu.
Avatar użytkownika
JotKa
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 23:21
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kajtek » 17 gru 2007, o 20:03

JotKa napisał(a):Musze przyznac, ze caramizer mnie zaskoczyl

a co to jest takiego bo pierwszy raz takie slowo slysze???
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości